جلسات کمیسیون اصل 90 که نتیجه‌ای جز ایجاد بلوای تبلیغاتی علیه نهادهای نظام در بر نداشته ...

نمی دانم سعید مرتضوی اخیرا درباره مجلس و کمیسیون اصل 90 چیزی گفته یا نه اما ایشان سابقه رد صلاحیت گزارش این کمیسیون در سال 1382 و درباره پرونده "قتل" مرحوم زهرا کاظمی را برای خود ثبت کرده است.

در آبانماه 1382 که گزارش کمیسیون اصل 90 در صحن مجلس خوانده شد ، (اینجا)  وی فردای آن روز در مصاحبه با خبرنگار ایسنا گفته بود این گزارش را قبول ندارد و این کمیسیون مجلس حق دخالت را نداشته و پاسخش را مستقیما به دفتر حجت الاسلام کروبی خواهد فرستاد. (اینجا)

البته وی پاسخش را پس از یکهفته آماده کرد و طی آن با اعلام تشکیل پرونده علیه آقای انصاری‌راد به عنوان رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به اتهام به تحریف اظهارات مسوولان شرکت‌کننده در کمیسیون و با انعکاس خلاف واقع آن علیه دادسرا موجبات نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی  ، مدعی شد:

دادسرای جنایی اعلام کرده است  در جریان مرگ خانم زهرا کاظمی هیچیک از نهادهای نظام دخالت نداشته اند و صرفا مراتب خطا و تخلف فردی یکی از بازجویان  در این پرونده اعلام گردید. (اینجا)

همچنین در بخشی دیگر از پاسخش با ایراد به معاونت وزارت اطلاعات نوشته است: علیرغم دعوت از معاونت حفاظت وزارت اطلاعات جهت اخذ توضیح به عنوان گواه، نامبرده از حضور و پاسخگویی در محل توافق شده با توجه به حضور مستمر بازپرس استنکاف نموده و توضیحی ارائه نکرده است. این در حالی است که معاونت محترم حفاظت وزارت اطلاعات و سایر مدیران در جلسات کمیسیون اصل 90 که نتیجه‌ای جز ایجاد بلوای تبلیغاتی علیه نهادهای نظام در بر نداشته به صورت مرتب و مکرر شرکت و حتی اطلاعات نادرست و یک سویه‌ای در اختیار اعضاء آن کمسیون قرار داده تا بتوانند در مصاحبه‌های مطبوعاتی علیه دستگاه قضایی به مدارک و اظهارات مدیران وزارت اطلاعات استناد نمایند.

وی در ادامه به ایراد وزیر بهداشت وقت (آقای پزشکیان)که گفته بود: اگر خانم کاظمی به موقع به مراکز پزشکی دولتی منتقل می‌شد که دارای رزیدنت‌های جراحی مغز هستند، قطعا نجات پیدا می‌کرد، پاسخ داده و می گوید : جای این سوال جدا مطرح است که با توجه به استقرار بهداری و حضور پزشکانی در زندان اوین مسوول مستقیم یا غیرمستقیم چنین تعلل سرنوشت‌سازی چه کسانی هستند؟

صد البته درباره فقره اخیر شخص دادستان تهران مسوول مستقیم سرکشی و نظارت بر بازداشتگاهها و زندانها بوده و این پاسخ او با توجه به سابقه پرونده کهریزک و مسوول ندانستن خود ، چندان عجیب هم بنظر نمی رسد.

مصطفی ترک همدانی

وکیل دادگستری

 

کد خبر 327337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
  35 6
  در جریان مرگ خانم زهرا کاظمی هیچیک از نهادهای نظام دخالت نداشته اند و صرفا مراتب خطا و تخلف فردی یکی از بازجویان در این پرونده اعلام گردید!!!
 • بی نام IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
  50 0
  عدالت علوی کجاست
  • بی نام A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
   0 0
   عدالت علوی در همان قرن یک ماند.
 • اکبر IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
  45 2
  چرا این فرد با ارتکاب ...و نایود کردن اموال تامین اچتمایی مجازات نمی شود کجاست عدالت علی؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
  20 0
  آقای ترک همدانی من هم یکی از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی هستم وارسال 87حق بیمه می پردارم واز،مدیریت 8سال گذشته تامین اجتماعی شاکی هستم لطفا من راهم به لیست موکلیین خودتان اضافه کنید وراه کار آنرا به من اعلام کنید ممنون
 • انسان IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
  13 0
  دلم گرفت ازاسمون هم از زمین هم از زمون
 • بی نام IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
  9 1
  عدالت فقط بلده ۹۰اتهام به کرباسچی بزنه وبعد اثبات یک عدد ان که در برابر فساد اقایان یک هزارم هم نبوده از ابروش سریالة شبانه برای مردم بسازه!یعنی کرباسچی از برخی اسرار باخبر نبود؟پس چرا تهدید به افشا نکرد ؟در مقابل نورچشمی هایی مثل احمدی نژادو مرتضوی برای فرار رو به جلو به مچ گیرىو افشا روی میارن ،برخی باید بیاندیشند برای فرار از انچه دشمن میپنداشتند به افعیناه برده اند ونیش این افعی ها گویا قرار نیست دست از سرشان بردارد این افراطیون نمیدانند بدترین ضربات به خود وبهترین تبلیغ برای جناح مقابلشان هستند!