همسر دکتر محمد رضا عارف ناگفته هایی از زندگی شخصی شان را روایت کرد.

دکتر حمیده مروج همسر دکتر محمد رضا عارف - معاون اول دولت خاتمی- با حضور در برنامه «خورشید در ثانیه‌‎های طلایی» که از شبکه اول سیما پخش می‌شود به تشریح چگونگی ازدواج با دکتر عارف پرداخت. 

وی که پزشک متخصص پوست است با اشاره به اینکه قبل از انقلاب عضو انجمن اسلامی  دانشجویان در شیراز بودم گفت: دکتر عارف در آن زمان دبیر انجمن اسلامی ایران در آمریکا و از فعالان سیاسی بود. دکتر عارف نامه‌ای به انجمن‌های ایران می‌نویسد که در آن خواسته بود دختری را برای ازدواج با او معرفی کنند و ویژگی‌های همسرش از جمله این بود که همشهری او یعنی یزدی باشد.

 پس از این مکاتبه با انجمن های اسلامی دانشجویان، حمیده مروج که در آن زمان 21 ساله بوده و تمام ویژگی‌های مورد نظر دکتر عارف را داشته به او معرفی می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. حاصل ازدواج محمدرضا عارف و حمیده مروج که شان سه فرزند پسر است. 

دکتر حمیده مروج با اشاره به ویژگی های همسرش گفت: دکتر محمدرضاعارف در یزد به انیشتن یزد معروف بود، چون در تمام مسابقات علمی و ورزشی که شرکت می‌کرد اول می‌شد، از این رو از بچگی‌اش مورد احترام مردم بوده است. 

وی با اشاره به سختی‌های زندگی‌اش در دوران جنگ گفت: دکتر عارف حتی یک روز هم مرخصی نمی‌گرفت و داوطلبانه برای بچه‌هایی که از جنگ می‌آمدند کلاس برگزار می‌کرد. 

وی افزود: وقتی پسر اولم را می‌خواستم در مدرسه ثبت نام کنم پول ثبت‌نام و وسیله ایاب و ذهاب نداشتم. 

مروج گفت: من هم درس می‌خواندم و هم برای گرفتن گوشت کوپنی در صف می‌ایستادم؛ چرا که شوهرم معتقد است ما باید مثل مردم زندگی کنیم. 

دکتر مروج می‌گوید وقتی برای خرید به مغازه‌ای می‌رویم دکتر عارف داخل مغازه نمی‌آید و من خودم به تنهایی تمام خریدها را انجام می‌دهم، حتی کفش و لباس ایشان را هم خودم می‌گیرم، چون ایشان نمی خواهند با فروشندگان مواجهه شوند. 

وی با بیان اینکه شب‌ها که از مطب برمی گردم همراه با همسرم به پیاده‌روی می‌رویم افزود: دکتر عارف خانه‌داری هم بلد است و نظم و ترتیب زیادی در کارهایش دارد و در خانه هم مدیر خوبی است.

کد خبر 3289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
  5 10
  تبلیغات شروع شد !!
 • یوسف پاشایی ازتبریز IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
  29 7
  عارف جان عزیز بیا که اکنون کشورنیازمندچهرهایی چون شماست 0قرن بیست ویکم است....
 • عظیم نبی لو A1 ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۹
  3 15
  با سلام و تشکر سخنان دکتر عارف در گفتگوی ویژه خبری خیلی خوب بو د اما دین در ان نبود . مقاومت در ان نبود . گفتمان امام در ان نبود . مملو از تکیه بر ظلمه و منحرفین بود . روی کار اوردن ضعیف الایمانان نخبه بود . بی اعتنایی به اقتصاد مقاومتی بود . سینه چاکی برای منافقین خارج نشین بود .
 • اردشیر A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  13 1
  کشور نیاز به شما نخبگان دارد بمان حمایتت میکنیم دانشمند واقعی وغیر کوپنی
 • raziyeh A1 ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
  19 2
  دکتر عارف عزیز من بسیار مشتاق قبولی شماهستم .مطمعنم فقط شمامیتوانید کشوررانجات دهید.امیدوارم باعنایت خداوند روز 25 خرداد شما رابانام رییس جمهور ببینم.وکاش روزی که به این مقام رسیدیددانشجویان شهرستانی راازیاد نبرید.
 • ف A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
  0 3
  خودشان هم اقرار دارند که با مردم فرسنگها فاصله دارند و تازه می خواهند مثل مردم باشند نه جزئی از مردم!!! این میخواهد رییس جمهور این مردم شود مردمی که همسنخ نیستند با عارف!!!