فارس نوشت:

هفته گذشته ششمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران آغاز شد و امروز هفتمین جلسه این دادگاه برگزار شد.
رسیدگی به این پرونده در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد و قاضی به اخذ دفاع آخر از متهمان پرونده اقدام کرد.
در ادامه رسیدگی مجدد به پرونده بیمه ایران متهمی به اتهام پولشویی به مبلغ بیش از 575 میلیون ریال، معاونت در اختلاس به همین میزان و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 30 میلیون ریال جهت دفاع آخر در جایگاه حاضر شد.
وی گفت: من 3 میلیون تومان از متهم دیگری گرفتم که آن را پس دادم و تحصیل مال نامشروع نداشتم.من به دلیل انجام کارهای بیمه پیش وی رفتم و ایشان 3 فقره چک به من داد که نقد کنم.
آن آقا فرد موجه‌ای بود و من اصلاً به او شک نکردم و چون کارم را راه‌ انداخته بود اگر 10 تا چک هم به من می‌داد من پاس می‌کردم چرا که اصلاً شک نکردم که دارد کار خلاف انجام می‌‌دهد.
در ادامه جلسه متهم دیگریبا اتهام پولشویی به مبلغ 737 میلیون و 500 هزار ریال، معاونت در اختلاس به همان میزان و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 25 میلیون ریال برای دفاع آخر در جایگاه حاضر شد.
وی گفت: من 3 فقره چک وصول کردم و پول‌ها را به فرد دیگری دادم.
قاضی پرسید:‌ آن آقا با شما چه نسبتی دارد که متهم پاسخ داد، او داماد من است.
در ادامه متهم دیگری به اتهام پولشویی به مبلغ بیش از 680 میلیون ریال، معاونت در اختلاس به همان میزان برای دفاع آخر در جایگاه حاضر شدو او هم از خود دفاع کرد
همچنین متهم دیگری به اتهام معاونت در اختلاس به مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال و پولشویی به همین میزان و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون ریال برای دفاع آخر در جایگاه حاضر شد.

وی گفت : من همه اتهامات وارده را رد می‌کنم و تحصیل مال نامشروع نداشتم.
قاضی پرسید شما چند فقره چک گرفته‌اید که متهم پاسخ داد من 120 فقره چک گرفتم. همه را نقد کردم و به متهم دیگری دادم. من چک‌ها را به اسم خودم وصول کردم پس سوءنیتی نداشتم هر چند شیطنت‌هایی هم کردم.
بعد از این دفاعیه نوبت صبح دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه و استانداری تهران با اخذ آخرین دفاعیات 11 نفر از متهمان به پایان رسید.
نوبت بعد از ظهر این دادگاه ساعت 12:45 امروز در دادگاه شعبه 79 دادگاه کیفری برگزار می شود.

47301

کد خبر 329077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =