نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای نخستین بار علنا استقرار نیروهای نظامی این رژیم در طول مرزهای شرقی کشور مستقل فلسطین را به عنوان شرط در صورت دستیابی به توافق صلح میان دو طرف مطرح کرد.


به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سخنرانی خود در میان سفیران و سرکنسولگران تل آویو در بیت‌المقدس، تشکیل کشور مستقل فلسطین را مشروط به استقرار نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی در طول مرزهای شرقی کشور مستقل فلسطین کرد.

وی در توجیه این شرط گفت: ‌استقرار این نیرو‌ها به منظور جلوگیری از قاچاق سلاح به فلسطین است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت:‌ باید مشکل خلع سلاح گروه‌های فلسطینی به طور جدی بررسی و حل شود. این امر در درجه‌ی نخست، مستلزم جلوگیری از ورود غیر قانونی سلاح به فلسطین است.

وی با اشاره‌ی صریح به مرزهای اردن گفت: باید پیش از هر چیزی از سمت شرق خطوط مرزی این کشور ترسیم شود. نتانیاهو افزود: کشوری که فلسطینی‌ها خواهان تشکیل آن در کرانه‌ی باختری و نوار غزه هستند باید عاری از سلاح باشد.

سایت اینترنتی شبکه‌ی الجزیره به نقل از وی گزارش داد: استقرار نیروهای بین‌المللی در مرزهای فلسطین، همانند استقرار نیروهای یونیفل در جنوب لبنان در پی جنگ 2006 هرگز کافی نخواهد بود.

وی تصریح کرد: شرایط در حال حاضر برای ازسرگیری روند صلح با فلسطینی‌ها مناسب است.  

کد خبر 33009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =