شرکت ارتباطات زیرساخت، ارتباط مخابراتی کشورمان را با 233 مقصد بین المللی برقرار می کند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازروابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت مهندس حسین معدنی پور مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوئیچ این شرکت با اعلام این خبر افزود : ارتباط بین الملل ایران با تمامی کشور های دنیا به غیر از رژیم اشغالگر قدس شامل 233 مقصد بین المللی و با استفاده از پیش شماره دو صفر برقرار می شود .

وی افزود: تمامی ارتباطات مخابراتی از طریق 70 شرکت بین المللی (کریر ) TDM و VoIP بین المللی برقرار می شود.

مهندس معدنی پور توضیح داد: 16 شرکت از این70 شرکت ، صرفا ترانزیت ترافیک را انجام می دهند و سایر اپراتور ها ترافیک مستقیم کشورهای خود را حمل می کنند.

وی افزود: ماهانه درحدود 80 میلیون دقیقه ترافیک تلفنی از ایران به خارج ارسال می شود و در حدود 120 میلیون دقیقه ترافیک نیز از خارج ایران وارد کشور می شود و مجموعا به طور متوسط 200 میلیون دقیقه ترافیک بین الملل در ماه ، از مسیرهای مجاز کشور که همان درگاههای بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت است ، مبادله می شود.

وی تصریح کرد : پر ترافیک ترین کشور ها در تبادل ارتباطات تلفنی با ما ، کشور های همسایه شامل: افغانستان ، عراق ، امارات ، ارمنستان ، پاکستان ، عربستان ، ترکیه وآذربایجان است و در خارج از منطقه نیز کشور های امریکا ، کانادا ، انگلیس و آلمان دارای بیشرین ترافیک با کشورمان هستند .

مهندس معدنی پور در ادامه توضیح داد:همچنین حدود 15 درصد ترافیک صادره بین الملل به خارج از ایران نیز با پیش شماره هایی به غیر از دو صفر (عمدتا 020) و ازطریق بستر زیرساخت ارسال می شود.

وی تصریح کرد : 55 درصد ارتباطات مخابرات بین الملل از طریق سیستم های مداری و45 دیگر از طریق سیستم های بسته ای ( VoIP ) برقرار می شود.

معدنی پور در پایان گفت : شرکت ارتباطات زیرساخت ، درگاههای ارتباطات تلفنی بین الملل کشور رادر چندین مسیر و به گونه ای توزیع و توسعه داده است که در نهایت ترافیک تلفنی کشورمان با کیفیتی مناسب و مطلوب برای هموطنان عزیز برقرار شود تا در نهایت ارتباطی پایدار ، راحت و با کیفیت مطلوبی را در ارتباطات بین المللی خود تجربه کنند.

5656

کد خبر 333990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =