۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰

فارس نوشت:

قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال بهبود چشم‌انداز تقاضای انرژی در جهان، افزایش یافت و هر بشکه نفت به 107.11 دلار رسید؛ همچنین کارشناسان پیش‌بینی کردند قیمت نفت به ۱۱۰ دلار در هر بشکه هم می‌رسد.

از آنجایی که گزارش‌های چشم‌انداز اقتصادی جهان نشان داد که با سرعت گرفتن رشد اقتصادی کشورهای صنعتی، تقاضا برای نفت در جهان، امسال بسیار سریع‌تر افزایش خواهد یافت، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیش از 107 دلار در هر بشکه رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی روز گذشته اعلام کرد که حتی اگر تولیدات نفت شیل آمریکا به بالاترین حد برسد و رکورد ثبت کند، رشد اقتصادی ذخایر انرژی بیشتری جذب خواهد کرد.

دیروز صندوق بین‌المللی پول نیز رشد اقتصادی جهانی را برای نخستین بار در 2 سال اخیر افزایش داد و اعلام کرد: کشورهای توسعه‌یافته نیز با رشد اقتصادی روبرو خواهند بود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال 38سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 107.11 دلار فروخته شد. روز گذشته قیمت این نوع نفت به بالاترین رقم در 2 هفته گذشته برابر با 108 دلار رسید.

نفت سبک آمریکا اوایل صبح بالاترین قیمت در دو هفته گذشته برابر با 95.49 دلار را تجربه کرد و سپس کاهش یافت.

در لحظه انتشار این خبر، این نوع نفت به 94.99 دلار در هر بشکه رسید. مایکل مک‌کارتی استراتژیست ارشد بازارهای سی‌ام‌سی در سیدنی گفت: بهبود تولیدات صنعتی جهانی به افزایش تقاضا برای انرژی منجر خواهد شد. عوامل فنی و چشم انداز بهتر تقاضا احتمالا قیمت نفت را بالا نگه می‌دارد.

وی پیش‌بینی کرد: برآوردهای اقتصادی و عوامل فنی قیمت نفت برنت را در کوتاه‌مدت در حدود 105.50 تا 106 دلار در هر بشکه نگه خواهد داشت و احتمال دارد که قیمت‌ها تا 108 دلار نیز بالا رود. نفت سبک آمریکا نیز تا 96.50 دلار افزایش خواهد داشت.

مک‌کارتی اضافه کرد: این سطح قیمت‌ها نیز ممکن است بیشتر افزایش یابد و به حدود 110 دلار برای برنت و 99.50 برای نفت آمریکا برسد.

3939

 

کد خبر 334040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =