فارس نوشت:

دیرکل دفتر آموزش محیط زیست با بیان اینکه فیفا از طراحی لباس تیم‌ملی فوتبال ایران با طرحی از یوز‌پلنگ آسیایی در جام‌جهانی موافقت کرد، گفت: دوازدهم بهمن لباس طراحی شده تیم ملی فوتبال کشورمان رونمایی می‌شود.

محمد درویش درباره نتیجه طراحی نماد یوزپلنگ آسیایی روی لباس تیم‌ملی فوتبال کشور در مسابقات جام‌جهانی، اظهار داشت: فیفا موافقت خود را با این مسئله اعلام کرده است.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست افزود: بر همین اساس قرار است که دوازدهم بهمن‌ شاهد رونمایی از لباس تیم‌ملی فوتبال ایران با طراحی یوزپلنگ باشیم.

وی علت مخالفت اولیه فیفا با تحقق این امر را سوء تفاهم ایجاد شده در نامه‌ اداری از سوی فدارسیون فوتبال عنوان کرد و بیان داشت: به دلیل اینکه مطلب آن طور که باید انتقال داده نشده بود فیفا در مرحله نخست با این امر موافقت نکرد.

درویش با بیان اینکه بر همین اساس دیگر قرار نیست که لوگوی یوزپلنگ روی لباس تیم ملی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مقرر شده که خود لباس تیم‌ملی فوتبال کشور خود نمادی از یوزپلنگ آسیایی باشد.

 قرار است لوگوی مشخص یوزپلنگ ایرانی در تیشرت هواداران و سایر وسایل تبلیغاتی که هواداران تیم ملی می‌توانند با خود داشته باشند استفاده شود؛ همچنین مقرر شده شعار یوزپلنگ آسیایی بر روی اتوبوس تیم ملی نوشته شود.

4646

کد خبر 334180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  7
  چه فرقی میکنه؟! مهم اینه که هر روز یک پلنگ و یا یوزپلنگ ایرانی کشته میشه!
 • بی نام IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  2
  این کار اشتباهه هر چیزی یه جایی و یه اندازه ای داره. کاملا بی معنیه اگر کل طرح لباس قرار باشه شبیه به یوزپلنگ باشه. ما پرچمی داریم که با وجود همه تغییرات باز هم نماد ایران و ایرانی است نباید یوزپلنگ نماد ما باشد. میشد این حمایت و این تبلیغات برای حفظ حیوانات ارزشمند به شکل دیگری باشد. واقعا امیدوارم بازیکنان تیم ملی با لباس یوزپلنگ شکل وارد بازی های جام جهانی نشوند.
 • عموفری A1 ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  29
  ضمن تشکر از کلیه دست اندرکاران سازمان حفاظت محیط زیست بدلیل این تدبیر تبلیغاتی! امیدوارم این کار باعث شود مردمان کشورهای دیگر دست از کشتن پلنگ های ایرانی بردارند! ضمناً آخرین تدبیر حفاظ محیط زیست در خصوص آلودگی هوای تهران: مردم می توانند از تهران بروند!!!
  • ............ IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
   0
   من باهات موافقم اما که چی به جای این سایت باید تو سایت محیط زیست شکایتت کنیم
 • بی نام A1 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  3
  همه چی گل وبلبل شد حالا عکس یوزپلنگ میاد رو پیراهن ایران.اما خودش شکار میشه.مردم هم که از آلودگی در حال خفه شدن هستند....به جای یوزپلتگ عکس یک ریه شهروند ایرانی شهرهای بزرگ رو میگذاشتند مفید تر بود.بالاش هم مینوشتند.بنزین ایرانی ریه ایرانی
 • حامد بیگی IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
  1
  خب کار فرهنگی قشنگیه امیدوارم بازم از این جور کارا داشته باشیم البته لوگو زیاد مشخص نیست ای کاش بهتر بود