اسرائیل در فکر حمله به عراق و سوریه است

یک افسر اسرائیلی گفت که سازمان های امنیتی و نظامی اسرائیلی در حال حاضر در پی یافتن راه چاره ای برای رویارویی با خطری که در پی آمدن عناصر القاعده به سوریه به مرزهای اسرائیل رسیده و امنیت آن را تهدید می کند، افتاده اند.

یک افسر اسرائیلی گفت که سازمان های امنیتی و نظامی اسرائیلی در حال حاضر در پی یافتن راه چاره ای برای رویارویی با خطری که در پی آمدن عناصر القاعده به سوریه به مرزهای اسرائیل رسیده و امنیت آن را تهدید می کند، افتاده اند، به ویژه که دریافته اند که شمار نیروهای القاعده در سوریه حداقل به 30 هزار نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سوری دام پرس، پایگاه خبری دبکا با انتشار اظهارات این افسر که نامی از او به میان نیاورده است، همچنین گزارش داد که در حال حاضر اسرائیل دریافته که نیروهای القاعده بر بخش اعظم مناطق مرزی سوریه با اسرائیل مسلط شده اند و این مساله باعث شده تا نیروهای اسرائیلی به فکر جنگ با القاعده در خاک سوریه بیفتند.  

دبکا می نویسد که مقام های اسرائیلی به طور علنی نمی گویند که تلاویو سیاست بی طرفانه خود را در قبال تحولات سوریه تغییر داده است و قصد دارد استراتژی تازه ای را در قبال بحران سوریه دنبال کند. در حال حاضر نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیلی در حال بررسی و تجزیه و تحلیل گزینه های زیر برای مبارزه با القاعده هستند:

1-      ایجاد یک منطقه امنیتی جدا شده دائمی یا موقت در خاک سوریه در مناطق هم مرز با اسرائیل.

2-      انجام حملات هوایی و زمینی به تجمعات نیروهای القاعده در مناطق نزدیک به مرزهای سوریه و اسرائیل.

3-      انجام حملات نظامی در عمق سوریه و عراق علیه نیروهای القاعده با این هدف که تهدید مشابهی متوجه اردن نشود.

4-      انجام عملیات پاکسازی مراکز فرماندهی القاعده و تجمع فرماندهان میدانی آن در مناطقی که تحت کنترل این شبکه است.

5-      جلوگیری از تسلط القاعده بر مناطق استراژیک در داخل سوریه که می تواند خطری بزرگ برای اسرائیل ایجاد کند. مثلا مانع از گسیل نیروهای القاعده بر کوه های الدروز و تسلط بر آن کوه ها شوند چرا که ساکنان این منطقه در طول جنگ بی طرف بوده اند و تلاش دارند همچنان مواضع بی طرفانه خود را حفظ کنند.

در سایه این وضعیت ارتش اسرائیل در برابر خود دو انتخاب را می بیند، اول ورود نیروهای نظامی ارتش خود در جنگی که تا اندازه ای با جنگ امریکا در افغانستان متفاوت باشد و با چارچوب و اصول آن فرق کند. مساله ای که باعث نگرانی اسرائیلی ها شده این است که ارتش این رژیم برای انجام چنین جنگ هایی آموزش کافی ندیده است و بیم آن می رود که در صورت ورود به چنین جنگی هزینه های سنگین و غیرقابل پیش بینی ای را متحمل شود، برای همین به فکر اجرای نظریه های نظامی جدید افتاده است و قصد دارد شمار بزرگی از نیروهای کماندوی خود را برای انجام این جنگ بفرستد. در این جا پیش بینی می شود که جنگ طولانی ای در بگیرد که چند سال به طول بینجامد. دوم، هر عملیات نظامی اسرائیلی علیه شبکه القاعده به طور مستقیم به رفع خطر القاعده از ایران و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و حزب الله کمک می کند. برای همین از ارتش اسرائیل خواسته شده است که به دقت هر گونه عملیاتی را علیه شبکه القاعده بررسی کند و سپس خود را درگیر چنین جنگی سازد.

49262

کد خبر 335044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۷
  11 2
  جالبه القاعده هیچوقت کاری به اسرائیل نداره!
 • بی نام IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
  2 0
  اسراییل از القاعده بیشترین سودو برده حرفا میزنی شماها هم
 • محمد A1 ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
  4 0
  خوبه از یاد نبریم القاعده به نفع رژیم صهیونیستی با نظام سوریه در حال نبرد هستش ! کشف متعدد سلاح های اسرائیلی از تروریستهای القاعده و عجیب تر از آن عدم حمله القاعده از بدو شکل گیریش به اسرائیل نشان دهنده اینه که القاعده مزدور کیه ... حالا نویسنده اسرائیلی خودش فاقد شعور هستش گمان میکنه مخاطبینشم شعور ندارن و از خطر القاعده برای امینت اسرائیل حرف میزنه ! در حالیکه القاعده تا به حال امنیت اسرائیل رو تامین کرده و دشمنانش رو درگیر جنگ کرده تا تضعیف بشن.
 • farid IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
  4 0
  سلام تا الان هر کاری القائده کرده در نهایت به نفع اسرائیل بوده اینها فقط برای گمراه کردن افکار عمومی جهان است وگرنه القائده همان مزدوران صهیونیست با لباس اسلامی است
 • بی نام IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
  5 1
  این بی شرفها اگه دستشون برسه که نیرسه ایران رو هم میخوان بگیرن به امید نابودیشون
 • بی نام A1 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
  5 4
  همین الان دیگه القاعده پشت مرزهای ماست و ما همچنان به اسرائیل فحش میدیم.اگر اسرائیل به القاعده حمله کنه مشابه حمله به تاسیسات هسته ای عراق در سال 59 خواهد بود که اگر نمیشد معلوم نبود چه بلائی برسر ایران می آمد.در دوران یزدگرد سوم درحالی اعراب پشت مرزهای ما بودند حاکمان وقت همچنان حواسشان متوجه رومیها بود و غافل ازفاجعه پیش رو.حالا نوادگان آنها پشت مرزهای ایران هستند.