۰ نفر
۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۳

محققان انگلیسی در حال ساخت دارویی هستند که موجب معکوس شدن رشد تومورهای بدخیم سینه می شود. این کار با شناسایی نقش مهم یک ژن سرطانی به نام (Bcl3) مقدور می‌شود.

ایرنا نوشت:

بیشتر مرگ و میر ناشی از سرطان به دلیل گسترش تومورهای سرطانی به اندام های حیاتی است. همچنین سالانه 12 هزار زن در دنیا به متاستاز سرطان سینه (گسترش تومورهای سرطانی سینه به اندام های دیگر) دچار می شوند. این شکل از بیماری معمولا چندین سال پس از تشخیص اولیه توده در سینه به وجود می آید .

مطالعات اخیر محققان دانشگاه کاردیف در انگلیس، نقش مهم یک ژن سرطانی به نام (Bcl3) را که در سرطان سینه نقش دارد، شناسایی کرد.

به گفته دکتر ریچارد کلارکسون از موسسه تحقیقاتی سلول های بنیادی اروپا ، نتایج این تحقیق نشان می دهد سرکوب این ژن، گسترش سرطان را تا بیش از 80 درصد کاهش می دهد.

پس از این نتایج به دست آمده، دانشمندان به دنبال داروهای جدیدی هستند که سرعت رشد سرطان سینه را متوقف کند و یا کاهش دهد.

محققان با مدل سازی رایانه ای چگونگی عملکرد ژن (Bcl3 ) در داخل سلول، توانستند بسته را در سطح ژن (Bcl3 ) شناسایی کنند.

محققان با نمایش مجازی مواد شیمیایی که می توانند در داخل این بسته جا بگیرند، موفق به ساخت دارویی شدند که می تواند ژن (Bcl3) را مهار کند.

داروی ساخته شده توسط این محققان در حال حاضر روی موش آزمایش شده و موجب توقف کامل رشد تومورهای سرطانی در این حیوان شده است.

محققان امیدوارند با توسعه این دارو بتوانند از گسترش تومورهای سرطان سینه و سایر تومورهای سرطانی به اندام های دیگر بدن جلوگیری کنند.

5353

کد خبر 335130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یک رفیق قدیمی IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۷
  8 0
  روبان قرمز مال ایدز نیست ؟
  • بی نام A1 ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۴
   2 2
   این صورتیه که مال سرطان سینه است.
 • بهزاد A1 ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  11 3
  خداوند داروشو قبلا آن را آفریده است، نیاز به کشف آن نیست.« از طریق زالو درمانی». دانشمندان خود ایران امتحان کنند ببینند که چه جوابی میده. زالو درمانی اکثر بیماری هارو معالجه می کند. فقط نمی دونم چرا دکترها با اینکه می دونند ولی از زالو درمانی استفاده نمی کنند