دیدار استادان فلسفه با معاون فرهنگی ارشاد

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نوشت:

استادان و اهل فلسفه با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند و مسائل خود را در حوزه نشر کتاب با او در میان گذاشتند.

در نشستی که روز یکشنبه، 13 بهمن‌ماه، در سرای اهل قلم برگزار شد، در آغاز سیدعباس صالحی - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - به اهمیت برگزاری نشست با نخبگان و مؤلفان کتاب‌های تخصصی اشاره کرد و از اهل فلسفه درخواست کرد مسائل خود را در حوزه نشر بیان کنند.

در این نشست تعدادی از اهل فلسفه همچون ضیاء موحد، کامران فانی، بهمن پازوکی، اکبر ثبوت، شاپور اعتماد، غلامرضا اعوانی، منوچهر صدیقی سها، امیرعباس علی‌زمانی، شهرام پازوکی، حمید شهریاری، منوچهر صانعی دره‌بیدی، غلامرضا زکیانی و سیدمحمدرضا حسینی بهشتی حضور داشتند.

اهل فلسفه در این نشست به مسائلی چون نگاه امنیتی به حوزه فرهنگ، غیرقابل انتشار خواندن مباحثی درباره ادیان کهن و نوظهور خواندن آن‌ها، نگاه قشری ایدئولوژیک به فلسفه، کم‌توجهی به مباحثی غیر از فلسفه اسلامی، تیراژ پایین کتاب‌های فلسفه، حمایت نکردن وزارت ارشاد از نشرهای تخصصی، کمی‌گرایی در حوزه فرهنگ و بی‌توجهی صدا و سیما به مقوله تفکر اشاره کردند.

در پایان این نشست صالحی به اشاره به این‌که همه بار فلسفه بر دوش وزارت ارشاد نیست، تأکید کرد که تلاش می‌کند اظهارات اهل فلسفه را پیگیری کند.  در این نشست علاوه بر صالحی، نجفقلی حبیبی - دبیر علمی جایزه کتاب سال -، نجفعلی میرزایی - مدیرعامل خانه کتاب - و مجید حمید‌زاده - دبیر علمی پیشین جایزه کتاب سال - حضور داشتند.

/6262

 

کد خبر 336289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =