برگزیدگانِ چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شدند

هنرمندان برترِ چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در شاخه‌های گوناگون، معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیین پایانی چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیری سیدعباس میرهاشمی، امشب (جمعه ۱۳ اسفند) با معرفی هنرمندان برتر در رشته‌های گوناگون در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در بخشی از این آیین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی گفت: «یکی از امتیازات بزرگ این دوره از جشنواره، برگزاری استانی آن بود که در راستای عدالت فرهنگی است که بر آن تاکید داشتیم.»

او ادامه داد: «در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، حضور قوی و جدی جوانان در کنار اساتید را شاهد بودیم و می‌دانیم اگر شیوه آموزشی قوی و مدونی را دنبال کنیم، شاهد ظهور استعدادهای بسیاری خواهیم بود. همان‌طور که در بیش از ۷۲ شهرستان کم برخوردار، دوره‌های آموزش هنری را در ۵۰ رشته برگزار کردیم.»

همچنین محمود سالاری، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی تصویری که از پیش ضبط شده بود، گفت: «امیدارم برگزاری این جشنواره به کشف استعدادهای جدید و رونق بیش از پیش هنرهای تجسمی و اقتصاد هنر بینجامد.»

پیام هادی مظفری هم به صورت ضبط شده پخش شد که مدیرکل هنرهای تجسمی در آن گفت: «این جشنواره به نسبت سایر جشنواره‌های هنری فجر، بسیار جوان است اما عزیزانی که مسیر حرکت این جشنواره را از دوره اول تا چهاردهم دنبال کرده‌اند، این قضاوت را دارند که جشنواره در مسیر اعتلاء و حرکت رو به جلو قرار گرفته است.»

برگزیدگانِ چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شدند

در ادامه این آیین، از شش نفر از هنرمندانِ پیشکسوتِ هنرهای تجسمی، تجلیل شد. محمد بهرامی (طراح گرافیکی)، شجاع‌الدین شهابی (مجسمه‌سازی)، علی اشرف صندوق‌آبادی (خوشنویسی)، اسماعیل عباسی (عکاسی)، زنده‌یاد اصغر کفشچیان مقدم (هنرهای جدید) و رضا لواسانی (بینارشته‌ای)، هنرمندانی بودند که نشان عالی هنرهای تجسمی به آن‌ها اهدا شد.

ولی مهم‌ترین بخش آیین پایانی چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، معرفی هنرمندان برتر در رشته‌های گوناگون بود .

در بخش نقاشی، پریا مالمیر به‌عنوان هنرمند برتر معرفی و تندیس طوبای زرین را به دست آورد.

همچنین، مصطفی سروریان، کامیار صادقی و سالی سمیعی کاشی به عنوان تقدیرشدگان معرفی شدند.

در بخش نگارگری، هادی فقیهی، هنرمند برتر شد و تندیس طوبای زرین را از آن خود کرد.

همچنین، حبیب‌الله سوخته‌سرایی، نازی عظیمی، رضا بدرالسما و فرید هنرور به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش کاریکاتور، احسان چراغی ایرانشاهی هنرمند برگزیده شد که تندیس طوبای زرین را دریافت کرد.

همچنین، علیرضا پاکدل، طاهر شعبانی و فاطمه باقری هفشجانی به عنوان شایسته تقدیرِ این بخش معرفی شدند.

در بخش مجسمه، نسرین شاپوری‌آذر و هنگامه صالح‌ذهتاب به عنوان هنرمندان برتر معرفی شدند و به ترتیب تندیس طوبای زرین و تندیس ایثار را از آن خود کردند.

برگزیدگانِ چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شدند

در این بخش، همچنین، نسیم ابوالقاسم و ونوشه شکری تقدیر شدند.

در بخش طراحی گرافیک، محمدرضا چیت‌ساز، میکائیل براتی و صادق ایلی، به‌عنوان هنرمندان برتر معرفی شدند و تندیس طوبای زرین را دریافت کردند.

همچنین، محمد افشار، زینب ربانی‌خواه و مرتضی رحمتی تقدیرشدگان این بخش بودند.

در بخش عکاسی، صابر قاضی، برنده تندیس طوبای زرین شد و مرتضی جابریان،  تندیس ایثار را به دست آورد.

همچنین ساسان مویدی، غلامرضا احمدی و مهدی محبی‌پور تقدیرشدگان این بخش بودند.

در بخش هنرهای جدید، الهه عبدالله‌زاده، هنرمند برتر شد و تندیس طوبای زرین را از آن خود کرد.

مرضیه غلامشاه ماهانی، علیرضا امین مظفری و سمیه آرزوفر تقدیرشدگان این بخش بودند.

در بخش سرامیک، محمدرضا رونده به‌عنوان هنرمند برتر معرفی شد و تندیس طوبای زرین را دریافت کرد.

در این بخش، همچنین از نجمه عبداللهی و فتح‌الله زیارتی تقدیر شد.

در بخش تصویرسازی، مریم‌سادات سیادت، تندیس طوبای زرین را به‌دست آورد.

لیلا تیموری‌نیا، ریحانه رحیم‌پور اصفهانی و علی عباس‌نیا نیز تقدیرشدگان این بخش بودند.

در بخش خوشنویسی، محمد فاتح، برنده طوبای زرین شد.

همچنین کاظم خراسانی، مصطفی عابدینی، مجید داستانی و علی خیری حبیب‌آباد، در این بخش تقدیر شدند.

۵۷۵۷

کد خبر 336512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =