خانه مفاخر به صاحبان اصلی اش بازمی گردد. پس از سال ها رخوت و سکوت حاکم بر انجمن مفاخر که با برکناری استاد برجسته دکتر مهدی محقق رخ داده بود، او امروز مجددا با حکم وزیر ارشاد به ریاست انجمن مفاخر فرهنگی منصوب شد.

به گزارش خبرآنلاین مهدی محقق که فروردین ماه سال 89 از ریاست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کنار گذاشته شده بود، با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوباره به این سمت منصوب شد.

بنا به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تایید رئیس جمهوری و دیگر اعضای هیئت امنا، مهدی محقق به عنوان رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب شد.

در حکم وزیر ارشاد آمده است:

جناب آقای دکتر مهدی محقق

نظر به مراتب علمی، شایستگی و سوابق ممتد فرهنگی جناب‌عالی و به استناد ماده 3 اساسنامه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با عنایت به مصوبه هیئت امنای انجمن به موجب این حکم به عنوان رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اعضای هیئت مدیره و نیروهای کارآمد در جهت معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و احیای آثار ارزنده آنان و نقش ایرانیان در اعتلای فرهنگ اسلامی و انجام سایر وظایف محوله موق و مؤید باشید.

همچنین بنا به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تایید رئیس جمهوری و دیگر اعضای هیئت امنا، اعضای هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب شدند.

در حکم وزیر ارشاد خطاب به اعضای جدید هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آمده است:

جناب آقای دکتر حسن شهرستانی

جناب آقای دکتر سید محمد کاظم موسوی بجنوردی

جناب آقای دکتر محمد مهدی مظاهری

جناب آقای دکتر علی اکبر رزمجو

نظر به مراتب علمی، شایستگی و تجارب ارزشمند جناب‌عـالی و به استناد ماده 3 اساسنامه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با عنایت به مصوبه هیئت محترم امنای انجمن، به موجب این حکم به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و همکاری سایر اعضای هیئت مدیره در جهت معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و احیای آثار ارزنده آنان و معرفی نقش ایرانیان در اعتلای فرهنگ اسلامی موفق و مؤید باشید.

تعیین ترکیب جدید هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در حالی صورت می‌گیرد که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه در حاشیه تجدید میثاق اهالی فرهنگ و هنر و رسانه با آرمان‌های امام راحل در حرم ایشان، در پاسخ به سوال چند تن از کارکنان این انجمن که خواستار مشخص شدن وضعیت اداره آن شدند، گفت: «انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تا دو روز دیگر تعیین تکلیف خواهد شد.»

/6262

 

کد خبر 336590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  1 0
  خدا رو شكر
 • بی نام IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  0 0
  حق به حقدار رسيد
 • کارمند IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
  0 0
  این کابوس بلاخره تموم شد