شرق نوشت:

دومرد جوان که متهم هستند دختری را به خانه‌ای خلوت کشانده و به قتل رسانده‌اند در حالی پای میز محاکمه می‌روند که مدعی‌ هستند این دختر خودکشی کرده ‌است. به گزارش خبرنگار ما، متهمان که مهرداد و یوسف نام دارند، یک‌سال قبل به اتهام قتل دختری به نام پریا بازداشت شدند. اولین ‌برگ این پرونده قتل با تماس زنی که ساکن مجتمعی در شهرک اندیشه شهریار بود، تنظیم شد. این زن به ماموران خبر داد جسد غرق در خون دختری در محوطه مجتمع افتاده است. ماموران دقایقی بعد با حضور در محل، تحقیقات را آغاز کردند. پلیس متوجه شد این دختر از بلندی به پایین افتاده ‌است. با توجه به اینکه پنجره واحدی در طبقه پنجم باز بود ماموران پی بردند این دختر احتمالا از آن طبقه سقوط کرده است. زنی که جسد را پیدا کرده ‌بود به پلیس گفت: «این دختر در مجتمع ما غریبه است و اولین‌‌بار بود که او را می‌دیدم. زمانی که وارد مجتمع‌ شد او را با دوپسر جوان سوار بر ماشینی مدل‌‌بالا دیدم. بعد از حدود یک‌ساعت دیدم جسدش روی زمین افتاده‌ است.»

جسد با دستور بازپرس پرونده به پزشکی‌قانونی انتقال داده ‌شد و بازپرس دستور داد درباره گفته‌های تنها شاهد پرونده تحقیقات انجام گیرد. این در حالی بود که ماموران با پیداکردن اوراق هویتی دختر جوان متوجه‌ شدند او پریا نام‌ دارد و 16ساله ‌است. این دختر در کرج زندگی می‌کرد و پدرومادرش گم‌شدن او را به پلیس خبر داده ‌بودند. در حالی‌ که بازپرس دستور داده ‌بود ماموران مکالمات تلفنی و ارتباط‌های پریا را مورد بررسی قرار دهند جوانی به‌نام مهرداد خودش را به پلیس معرفی کرد و گفت او کسی بود که همراه پریا وارد مجتمع محل حادثه شد. مهرداد به ماموران گفت: «حدود دوماه قبل از این حادثه با پریا آشنا شدم. من با پدرم در نمایشگاه اتومبیل کار می‌کنم و با پریا هم همانجا آشنا شدم. مدتی بعد از اینکه فقط تلفنی با هم در ارتباط بودیم به او وابسته شدم و به پریا گفتم در صورتی‌ که در مدت دوستی‌مان با هم رابطه خوبی داشتیم و مشکلی به وجود نیامد از او خواستگاری می‌کنم. پریا هم نسبت به من ابراز وابستگی می‌کرد. هرچند به خواستگاری‌اش نرفته بودم اما او را مثل نامزد خودم می‌دانستم.

روز حادثه من و یکی از دوستانم به نام یوسف سوار ماشین شدیم. سپس با پریا هم تماس گرفتم و گفتم برای اینکه چندساعتی کنار هم باشیم او هم بیاید. سر راه پریا را هم سوار ماشین کردیم. با هم به مجتمعی در اندیشه رفتیم. پدرم در آنجا آپارتمانی داشت که کلیدش دست من بود با هم به آن آپارتمان رفتیم. دور هم نشسته ‌بودیم که یکدفعه چند پیامک برای پریا آمد. تغییر چهره او نشان داد فرستنده، شخصی غریبه است و انتظار نداشت چنین پیامکی برایش فرستاده ‌شود.»

مهرداد ادامه‌ داد: «چند تماس با پریا گرفته شد و من نسبت به او مشکوک شدم. از او خواستم تلفنش را به من بدهد تا ببینم چه کسی پشت‌ خط است، قبول نکرد و مطمئن شدم او با پسر دیگری ارتباط دارد. ما با هم دعوا کردیم. برای اینکه یوسف در این درگیری دخالت نکند به اتاق رفتیم و من به پریا گفتم حالا که این کار را کرده‌ است دیگر با هم ازدواج نمی‌کنیم و بهتر است دنبال زندگی خودش برود. پریا گریه کرد. گفتم او را نمی‌بخشم و باید از هم جدا شویم یکدفعه به سمت پنجره رفت و خودش را به پایین پرت کرد. شوکه شده‌ بودم و نمی‌دانستم او چطور این کار را کرد اصلا کارهایم دست خودم نبود یوسف وارد اتاق شد.

سپس هر دو از ترس فرار کردیم و بلافاصله از محوطه خارج شدیم اما بعد تصمیم گرفتم خودم را به ماموران معرفی کنم.» ماموران پلیس بعد از شنیدن این اعترافات یوسف را هم بازداشت کردند. این جوان مدعی ‌شد اصلا در جریان خودکشی پریا نیست و زمانی متوجه موضوع شد که دوستش گفت پریا خودش را از پنجره به بیرون پرت کرده‌ است. هرچند این دو جوان قصد داشتند موضوع را خودکشی جلوه دهند، اما یافته‌های بازپرس پرونده چیز دیگری را نشان می‌داد. نحوه به‌زمین‌افتادن پریا نشان می‌داد او خودش را پرت نکرده بلکه به سمت زمین پرتاب شده ‌است ضمن اینکه پتویی در راهروی آپارتمان پیدا شد که با توجه به‌نحوه زمین‌افتادن مقتول می‌شد حدس زد احتمالا او را روی پتو گذاشته و از پنجره به بیرون پرت کرده‌اند. همچنین متهمان بعد از وقوع حادثه سعی نکردند به پریا کمک کنند و بلافاصله محل را ترک کردند. با توجه به این یافته‌ها قرار مجرمیت علیه دو متهم صادر و پرونده با تایید دادیار، اظهارنظر برای صدور کیفرخواست آماده ‌شد. مطابق کیفرخواست صادرشده و با توجه به شکایت خانواده پریا، مهرداد متهم است با مشارکت دوستش یوسف دختر 16ساله را به قتل رسانده ‌است. این دو به‌زودی در شعبه 77 دادگاه کیفری‌ استان تهران محاکمه خواهند شد.

4646

کد خبر 336946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  اعدام
  • محمد A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   اونایی که منفی دادن اگه خدای نکرده پریا خواهر شما بود هم منفی میدادین
  • بی نام IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   79 36
   ماشالله همه قاضی شدند.... حداقل دفاعیات متهمان رو استماع بفرمایید بعد حکم اعدام صادر کنید
  • شاهین A1 ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   90 9
   منفی ها برای حمایت از کار پسر ها نیست.برای کسایی که فکر می کنند با خوندن چند خط می تونن حکم صادر بکنن و جای قاضی بشینن. اعدام تنها حکمیه که برگشت نداره و نباید بدونه بررسی کامل حکم اعدام داد.
  • بی نام IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   17 44
   شما مگه وحشي هستيد،آخه اون دو تا پسر گناه دارند،خانوادشون چي ميشه،بيايد اعدامشون نكنيم به جاش ريشه يابي كنيم كه خيلي شيك تر هم هست
 • بی نام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  چه فرقی میکنه....دیگه اون دختر بیچاره زنده میشه ؟؟ روزانه صدها اتفاق این چنینی می افتد....
  • بی نام IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   38 37
   تو مي خواي ريشه يابي كني و اون را از اعدام نجات بدي كه اين حرف را ميزني!
  • سورنا A1 ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   105 7
   کاملا معلومه که دختر رو واسه چی بردن خونه و برای چی افتاده پایین
  • بی نام A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   35 37
   اگر خواهر خودت بود هم همین استدلال رو می کردی ؟
 • بی نام IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  47 17
  آگر قتل باشه جون ميده براي ريشه يابي،بيايد اين بار شيك باشيم
 • محمد A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  61 17
  واقعا مشخصه که چه اتفاقی افتاده. اون تا پسر قصد تجاوز به دختره رو داشتن و دختره از ترس آبرو خودش رو از پنجره به بیرون پرت کرده .
  • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   19 7
   خوبه گفته شده خودکشی نبوده و دختره خودشو پرت نکرده بیرون
 • بی نام GB ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  41 12
  بعد از گذشت یک سال تازه دنبال پیدا کردن دلیل هستند.با بررسی تماسهای خط دختره و اون دو شیطان همون روز اول میشد همه جی رو فهمید و برای پیش گیری از تکرار باید بلافاصله هردو پسر را توی محله شون دار می زدند تا دیگه هیچ پول دار بی شعوری با دختران مردم این رفتارها نکنند ولی حالا حتی اعدام هم باعث عدم تکرار اینگونه حوادث نمیشه
  • بی نام IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   6 30
   شما مگه وحشي هستيد،آخه اون دو تا پسر گناه دارند،خانوادشون چي ميشه،بيايد اعدامشون نكنيم به جاش ريشه يابي كنيم كه خيلي شيك تر هم هست
  • بی نام IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
   9 3
   ببينيد اين هايي كه ميگن ريشه يابي كنيد چه آدم هايي هستند،اين ها بويي از انشانيت نبرده اند،يك عده هم افريب حرفاشون را خوردند و فكر مي كنند اين ها خير و صلاح مردم را ميخواند!
 • بی نام IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  51 15
  ریشه در رفتار پدر و مادر دارد آنها را باید محکوم کنند
 • اميرعلي IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  45 22
  براي آن دختر از خداوند طلب رحمت و مغفرت واسعه دارم روحش شاد -- ولي به نظر بنده - 1ريشه اصلي تمامي اين معضلات دوري از معنويات و خداست. 2وسوسه هاي شيطاني كه لعنت خدا بر ابليس باد كه دشمن قسم خورده ما انسان هاست. 3 اهميت ندادن وتوجه نداشتن (عدم نظارت ) والدين به رابطه فرزندان 4 كمبود محبت فرزندان از سوي والدين 5. سادگي دختران و سواستفاده پسران در اكثر موارد. 6.فراهم نكردن شرايط لازم براي ازدواج جوانان از سوي مسئولين جامعه 7. تهاجم فرهنگي از طريق تبليغات ماهواره اي كه جوانان را به اينگونه رابطه ها ترغيب مي نمايند و برخي جوانان از روي سادگي و و نه عاقلانه به اينگونه رابطه هاي دوستي روي آورده و درآخر ضربه مي خورند و...
 • علی IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  13 2
  واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
 • meysamin IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  18 1
  خانواده ها مواظب بچه هاشون باشن
 • یزدان A1 ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  5 0
  چه جنایتهایی که در کشور ما اتفاق نمی افتد .واقعا که برخی پدر مادران فرزندان خود را به حال خود رها نموده اند
 • امير A1 ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  6 0
  واقعاً قضاوت درست وپيدا كردن واقعيت در چنين پروندهايى خيلى كار سختى.خدا به قاضى پرونده كمك كنه كه از واقعيت جريان باخبر بشهوحكم درستى بده.انصافاً كار سختى دارن.