۰ نفر
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲

ایسنا نوشت:

یک فعال کارگری گفت: در بحث تعیین دستمزد فرصتی برای ارائه طرح یا مدل جدیدی نداریم و بازنگری شیوه تعیین دستمزد را باید به سال آینده موکول کنیم.

حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: بیشتر پیشنهاداتی که در خصوص تعیین مزد سال آینده کارگران مطرح می‌شود جنبه تبلیغات دارد زیرا در شرایط کنونی هنوز بستر اجرای شیوه‌های جدید در کشور مهیا نیست و بنگاهها در رکود کامل به سر می‌برند.

وی ادامه داد: از طرفی عدم سرمایه‌گذاری و نبود رونق در بازار کار موجب شده تا در شرایط خاصی به سر ببریم و از این منظر امکان ارائه مدل‌های جدید دستمزد وجود ندارد.

به گفته حاج اسماعیلی، مدل جدید دستمزد نیازمند بسترسازی است و با توجه به فرصت باقیمانده تا پایان سال تنها باید همچون رویه‌های گذشته از ماده 41 قانون کار تبعیت کرد.

این فعال کارگری در عین حال با بیان اینکه شیوه تعیین دستمزد سنتی و ناکارآمد است، تاکید کرد: باید به دنبال مدلی باشیم که پاسخگوی معیشت کارگران باشد ولی قبل از آن باید شرایط پایداری در کشور اتفاق بیفتد و رونق بنگاهها ایجاد شود و بخش خصوصی واقعی شکل بگیرد تا بتوانیم از مدل جدید مبتنی بر بهره‌وری تبعیت کنیم.

3535

کد خبر 338085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۴
    3 0
    آقا این حرفا یعنی چی ؟ به محض اینکه تقویم کشور سال 93 رو نشون بده به صورت اتوماتیک (والبته کاملاً خود جوش ) کسبه محترم 20% اجناس رو گرون می کنند . بعد تازه شما می خواین در سال آینده در موردش فکر کنید . آخه این مسئله مگر چقدر پیچیدست که هر سال در موردش بحث می کنید.