ایسنا نوشت:

 

وزیر کار پیشنهاد مزد اجتماعی را به سال آینده و بررسی کارشناسی آن در جلسات شورای عالی کار موکول کرد.

 

محمد رضا بقاییان ، با اشاره به دیدار وزیر کار با گروههای کارگری گفت: یکی از موضوعاتی که در این دیدار مطرح شد، پیشنهاد مزد اجتماعی برای دستمزد سال آینده کارگران بود که وزیر کار اعلام کردند با توجه به کمبود وقت فرصتی برای پرداختن به این موضوع نیست و پیشنهاد کردند که چنین مباحثی از سال آینده در جلسات شورای عالی کار مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: نظر وزیر کار این بود که شورای عالی کار از سال آینده ماهانه یک جلسه تشکیل بدهد و مباحث و موضوعات جامعه کارگری خصوصا دستمزد را در این جلسات بررسی کند و پیشنهاداتی مثل مزد اجتماعی با دعوت از اقتصاددانان، جامعه شناسان و دانشگاهیان و در نظر گرفتن اثرات و پیامدهای آن بررسی کارشناسی شود.

بقاییان یکی دیگر از محورهای نشست مذکور را آماده سازی مقدمات تدوین سند ملی کار شایسته با حضور شرکای اجتماعی عنوان کرد.

عضو شورای عالی کار همچنین از برگزاری اولین جلسه بررسی دستمزد سال 93 کارگران خبر داد و گفت:در این جلسه عنوان شد که شورای عالی کار تا پایان سال سه جلسه ویژه در خصوص دستمزد خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد اواخر هفته آینده یکی از جلسات تشکیل خواهد شد.

 در دیدار صمیمانه وزیر کار که با حضور گروهها و طیفهای مختلف هنرمندان، عکاسان، کارگران، رانندگان کامیون و پرسنل داروخانه‌ها برگزار شد، هر یک از گروهها به بیان نقطه نظرات و طرح مشکلات و مسایل جامعه خود پرداختند.

3535

کد خبر 339624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
    1
    تا شما بیان حداقل دستمزد تعیین کنید سال تموم شده بعد از عید هم با حدث و گمان مثل سال گذشته کارفرما ها به همین بهانه که نمیدونن باید چقدر حقوق بدن تا خرداد ماه علل الحساب پرداخت می کنند . چرا ماحقوق بگیر ها نباید یک سال با آرامش عید رو سپری کنیم . آقای وزیر کار در این شش ماه گذشته که برمسند قدرت نشته نمی تونست کارگروهش رو تشکیل بده ؟ اصلاً نماینده های همیشه معترض مجلس که به یک سکانس کوچک یک سریال گیر میدن و ساعت ها در مجلس و سایر رسانه ها در موردش حرف می زنن چرا در این چند وقته اصلاً هیچ حرفی نزدند؟ و هیچ پیگیری نمی کنند؟ آقای رئیس جمهور ، نماینده های محترم یادتون نره در زمان انتخابات ما میشیم ولی نعمتتون بعد از انتخابات میشیم ......