مهرنوشت:

رئیس کانون سراسری انبوه سازان، دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی درباره افزایش قیمت مسکن مهر را شفاف نمی داند.
ایرج رهبر با بیان اینکه بخشنامه افزایش قیمت مسکن مهر ابهاماتی دارد، گفت: بخشنامه‌ای که از سوی وزارت راه و شهرسازی ارایه شده، روشن نیست به همین جهت هر اداره کل و استانی یک تصمیم برای اعمال افزایش قیمت می‌گیرد.

او با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی باید اقداماتی را برای شفافیت این دستورالعمل انجام دهد ،اظهار داشت: با شفافیت دستورالعمل روند کاری سرعت بیشتری می‌گیرد و انبوه سازان از چگونگی کار خود مطلع می‌شوند. هر مدیرکل و هر سازمانی تعبیر متفاوتی از افزایش قیمت دارد، آیتم‌های پیچیده و عوامل متعددی در تعیین قیمت تعریف شده است که هرکدام شاخص متفاوتی دارد، بنابراین هنوز خواسته انبوه سازان و وزارت راه در این رابطه اجرایی نشده است.

رهبر، مشکلات مالی را در پروژه مسکن مهر یکی از عوامل دیرکرد در اجرای پروژه دانست و گفت: افزایش قیمتی که وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده بین 10 تا 100 هزار تومان در هرمترمربع متغیر است اما هیچ کدام از واحدها بنابراعلام ادارات کل به 100 هزار تومان نرسیده است ضمن آنکه مشکلاتی را برای شفافیت افزایش قیمت در واحدها داریم.

او با تاکید بر اینکه با گذشت زمان قیمت ها هم تحت تاثیر قرار می گیرند، افزود: باید تکلیف قیمت واحدها براساس پیشرفت فیزیکی با سرعت بیشتری مشخص شود تا انبوه سازان بدانند که باید چگونه به کار خود ادامه دهند اما در حال حاضر هیچ یک از طرفین تکلیف خود را نمی‌داند.


23231

کد خبر 340268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۵
    4 0
    شركت عمران شهتگرد براي مسكن مهر 75 متري در فاز 7 شهر جديد هشتگرد در منطقه اي غير قابل سكونت تاكنون طلب 28 ميليون آورده از متقاضيان نموده و مسلما تا زمان تحويل مبلغ آورده به 35 ميليون تومان هم مي رسد با اضافه نمودن مبلغ وام 25 ميليوني خود شما محاسبه بفرماييد كه مسكني كه قرارداد ساخت آن متري 300 هزار تومان منعقد شده اكنون با چه قيمتي به متقاضي تحويل ميگردد .