تسنیم نوشت:

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۱۷.۹ درصد بیماران دارای اختلال روانی به دلیل هزینه‌های بستری وسایل زندگی خود را فروخته‌اند، بر ضرورت افزایش پوشش طول مدت بستری بیماران روانپریش تاکید کرد.
احمد حاجبی در چهارمین کنفرانس علمی سلامت روان با محوریت «چالش‌های سلامت روان و غفلت همگانی» با اشاره به اینکه 17.9 درصد بیماران دارای اختلال روانی به دلیل هزینه‌های بستری وسایل زندگی خود را می‌فروشند، گفت: عمده مداخلات روان شناختی غیر دارویی تحت پوشش بیمه نیست و پوشش بیمه‌ای سازمان‌های بیمه‌گر در این زمینه ضعیف است، طول مدت ارائه خدمات درمانی سازمان‌های بیمه‌گر نیز برای بستری بیماران دارای اختلال روانی فقط 56 روز در سال است.
او با انتقاد از اینکه این مدت زمان بستری و تحت پوشش قرار گرفتن بیماران دارای اختلالات روانی توسط سازمان‌های بیمه‌گر مدت زمان کمی است، گفت: باید در این زمینه اصلاحات لازم انجام بگیرد و تحت پوشش قرار گرفتن طول مدت بستری بیماران دارای اختلال روانی افزایش یابد.
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که سواد سلامت روان در سطح جامعه پایین است، گفت: علاوه بر کم بودن سواد سلامت روان در سطح جامعه، پدیده انگ‌زنی موضوع دیگری است که ناشی از جو جامعه حاکم بوده و موجب پدید آمدن شرایط نامطلوب برای بیماران دارای اختلال روانی در جامعه می‌شود.
حاجبی همچنین به باورهای غلط موجود در جامعه در ارتباط با مصرف دارویی بیماران دارای اختلال روانی، اشاره کرد و گفت: در زمینه مصرف داروی این بیماران باورهای بسیار غلطی وجود دارد، فرد دارای اختلال روان در جامعه به سختی می‌تواند برای مصرف داروی خود در جمع اقدام کند و تحت هر شرایطی فقط دغدغه‌اش عدم اطلاع دیگران از مصرف داروی درمانی اختلالات روانی توسط دیگران است.
17231

کد خبر 340755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =