ایسنا نوشت:

مدیر شبکه دو در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی حاشیه‌های پیش‌آمده برای یکی از برنامه‌های کودک پرمخاطب این شبکه، ماجرای استفاده از سمبل کلید در برنامه «عموپورنگ» را تشریح کرد.

پیش از این پخش قسمتی از برنامه «عموپورنگ» که از سمبل دولت (کلید) در آن استفاده شده و عبارت «دروغ» بر روی آن نقش بسته بود، در شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌ها توهین به دولت تلقی شده بود و اینکه تلویزیون قصد دارد مخالفت با دولت را در بین مخاطب کودک که تاثیرپذیرتر هستند، رواج دهد.

علی بخشی‌زاده در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد مدتی است برنامه‌های کودک به محلی برای بیان مواضع صدا و سیما تبدیل شده‌اند، با این حال با توجه به فرهنگ‌پذیر بودن قشر کودک و حساس‌تر بودن برنامه‌های این گروه سنی، فکر نمی‌کنید باید از این مسائلی اینچنین در برنامه‌های کودک خصوصا برنامه «عموپورنگ» فاکتور گرفته شود؟ خاطرنشان کرد: با طرح این سوال فکر می‌کنم شما به مساله کلید برنامه «عمو پورنگ» اشاره دارید؛ بر این اساس لازم است توضیح بدهم که حقیقت امر این است که بلافاصله بعد از آن ماجرا بنده به عنوان مدیر شبکه دو به مدیر گروه کودک این شبکه اطلاع دادم که لازم است مصاحبه‌ای انجام داده و توضیحاتی را ارائه دهد که این کار هم انجام شد؛ ضمن اینکه مساله اصلا این طور نیست و ما قصد نداریم برنامه‌ها‌ی کودک را به محلی برای بیان مواضع صدا و سیما تبدیل کنیم.

بخشی‌زاده توضیح داد: در آن قسمت از برنامه عموپورنگ که از کلید استفاده شد، خانه‌ای تعبیه شده بود و روحانی حاضر در برنامه اعلام کرد که کلید ورود به خانه‌ای که در آن بی‌احترامی محور باشد، دروغ است.

وی گفت: برنامه وزین «عمو پورنگ» طی این سال‌ها نشان داده که مخاطبان خودش را دارد؛ ضمن اینکه این برنامه به این مباحث آلوده نشده است. لازم می‌دانم بگویم ذهن مریض همه چیز را به همه چیز ربط می‌دهد. مساله کلید اصلا هیچ ربطی به کلید آقای روحانی و دولت نداشته و این بی‌انصافی است که اینگونه برداشت شود؛ بنابراین کم لطفی است که اینگونه فکر شود.

من هم قبول دارم برنامه‌های کودک نباید اسپانسر داشته باشند

وی در پاسخ به پرسش دوم مبنی بر اینکه چرا تلویزیون برای حضور اسپانسر در برنامه‌های کودک تمهیدی نمی‌اندیشد تا برنامه‌های کودک از اسپانسر در امان بمانند؟ تاکید کرد: طرح این پرسش حرف درستی است و برنامه‌های کودک نباید به اسپانسر آغشته شوند اما آیا این برنامه‌ها چیپس‌، پفک و نوشابه‌های مضر را تبلیغ می‌کنند؟ برنامه‌های کودک ما کالایی به عنوان ماکارونی را تبلیغ می‌کنند که همه ما حداقل هفته‌ای یک بار از این محصول استفاده می‌کنیم.

اما من همین مساله را قبول دارم که برنامه‌های کودک نباید اسپانسر نداشته باشد خدا کند که سازمان و سیما در تنگنای مالی قرار نگیرد که ما هم علی‌رغم میل باطنی‌مان مجبور شویم برنامه‌ها را با اسپانسر پخش کنیم اما در شرایط اضطرار حتما لازم است که به بخش اقتصاد رسانه توجه کرد.

بر این اساس زمانی که از نظر بودجه در تنگنای اقتصادی باشیم موظف هستیم برنامه‌هایمان را به شکل چرخشی به روی آنتن ببریم.

 

23503

کد خبر 340805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام GB ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  12 1
  ذهن مریض در این مملکت تا دلتان بخواهد هست و منطق گم شده ی این سالهای ماست
 • بی نام IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  17 3
  واقعا خیلی زشته. کجای دنیا برنامه کودک را با اسپانسرها درگیر می کنن؟
 • شمخی IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  7 5
  آقای بخشی زاده آیا به فرهنگ عذر خواهی اعتقاد داری؟اگر داری هرچه سریعتر از منتخب مردم ایران پوزش بخواه وطلب بخشش کن.
 • بی نام IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  3 2
  مرد مومن خودتی
 • فرشید IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  9 2
  تو تمام برنامه کودک ها مد شده جمعه ها هم فیتیله ای ها فقط تبلیغ می کنن
 • بی نام IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  6 6
  دولت «تدبیر» و امید!!
  • ریحانه IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
   11 0
   دقیقاً چه ربطی به دولت داشت الان؟
 • احمد GB ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  5 7
  در مرورد سریال سر زمین کهن هم در ابتدا بحث« درون فهمی متفاوت» انسان ها را مطرح کردید . وقتی کار بالا گرفت پخش آن سریال متوقف کردید و اقای رئیس مجبور شد برای دلجویی به مناطق بختیاری نشین سفر کند . حالا هم در مورد بر نامه ی عمو پور رنگ کلید و دروغ بحث « ذهنهای مریض » را مطرح می کنید . حتما باید گند کار در بیاید که خودتان را جمع کنید .
 • بی نام A1 ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  8 3
  واقعا حیف اون بچه ها نیس که قاطی این تبلیغات ها میشن. من که حس میکنم دارن از احساسات پاک بچه ها سوء استفاده میکنن .
 • ندا A1 ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  4 2
  شما به بخشنامه عمل کنید ، مردم همه چیزو میفهمند
 • بی نام A1 ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  3 3
  ذهن مریض یا آدم مغرض؟!
 • بی نام IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  3 4
  همه مردم ذهن مريض داشتن و متوجه نشدن؟ اقاي فرضيايي از دوستان نزديك منه و ساده و بي آلايش براي كودك برنامه اجرا ميكنه ولي از اون سو استفاده شد
 • بی نام IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  7 4
  به امید سونامی و زلزله 7 ریشتری در صداوسیما