۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۵:۵۶
تولدت مبارک، آقا کمال!

انتشارات جهان کتاب در ادامه چاپ داستان​های معمایی، کتاب «تولدت مبارک، آقا کمال!» نوشته یاکوب آرژونی را با ترجمه ناصر زاهدی منتشر شد.

به گزارش خبرآنلاین، «تولّدت مبارک، آقاکمال!» بر اساس کتابی که در سال 2011 با عنوان « Happy Birthday, Turk » به زبان انگلیسی منتشر شده بود ترجمه و روانه بازار نشر ایران شده است. آرژونی نسخه آلمانی این کتاب را در سال 1985 و در سن 22 سالگی نوشته بود.

«کمال کایانکایا» کارآگاه خصوصی ترک - آلمانی است که در روز تولدش مامور تحقیق درباره چگونگی قتل احمد هامول می​شود. پرونده​ای که پلیس چندان تمایلی به حل معمای آن ندارد. از همان ابتدا نیز کایانکایا تهدید می شود و از او می​خواهند که دست از این پرونده بردارد. داستان از همان سطرهای اول تا آخرین صفحه خواننده را درگیر می‌کند و او را لحظه به لحظه همراه کایانکایا در کندوکاش شریک می‌سازد تا سرانجام در انتهای داستان به همراه قهرمان، چگونگی وقوع ماجرا را در می‌یابد.

به گواه بزرگترین منتقدان ادبی، کمال کایانکایا بهترین خلف سام اسپید و فیلیپ مارلو (قهرمانان‌ رمان‌های دشیل همت و ریموند چندلر) است...

یاکوب آرژونی (با اسم اصلی یاکوب بوته) در سال ١٩٦٤ در شهر فرانکفورت آلمان به دنیا آمد. پدرش هانس گونتر میشلسون نیز درام‌نویس بود. او اسم هنریش را از اسم فامیل همسرش کادیشا آرژونی، یک نام مراکشی، گرفت. بیست و دو ساله بود که تولدت مبارک، آقاکمال را نوشت و شخصیت کمال کایانکایا را خلق کرد و چند کتاب دیگر را با این شخصیت منتشر ساخت. این شخصیت و آرژونی بسیار موفق شدند و مورد توجه منتقدان قرار گرفتند. از این کتاب فیلمی نیز شده است. آرژونی همچنین رمان‌های مشهور دیگری نیز نوشته است.

او در ماه ژانویه ٢٠١٣ در برلین به دنبال بیماری سرطان درگذشت. شخصیت کایانکایای او همچون انقلابی در داستان‌های پلیسی آلمانی بود و همچنین خواهد ماند.

این کتاب با قیمت 8هزار تومان منتشر شده است.

6060

 

کد خبر 342601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =