ایرنا نوشت:

محمد جواد ظریف و احمد داود اوغلو وزرای امور خارجه ایران و ترکیه در کنار دریاچه وان دیداری دو جانبه برگزار کردند.

ظریف و داود اغلو در کنار دریاچه وان


ظریف و داوداوغلو در پایان مذاکرات سه جانبه، عصر امروز جمعه در کنار دریاچه وان با یکدیگر دیدار و درخصوص مباحث مختلف به گفت وگو پرداختند.
نشست سه جانبه وزیران خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان به منظور ایجاد بسترهای جدید برای توسعه مناسبات در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی امروز جمعه با انتشار بیانیه مشترکی در شهر وان در شرق ترکیه پایان یافت.
محمد جواد ظریف، احمد داود اوغلوو المار محمد یارف وزیران امور خارجه ایران ، ترکیه و جمهوری سومین نشست سه جانبه را در شهر وان ترکیه برگزار کردند.
اولین و دومین نشست های سه کشور در ارومیه و نخجوان برگزار شد.
هدف اصلی برگزاری این نشست، توسعه همکاریها در مسایل منطقه ای و جهانی و افزایش سطح مناسبات دوجانبه و منطقه ای بین سه کشور و همکاری بیشتر در سازمانهای منطقه ای و جهانی اعلام شد.
براساس این گزارش، در پایان نشست وان و در بیانیه پایانی سه کشور ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان بر عزم جدی خود برای تقویت همکاری برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی در اشکال مختلف تاکید کردند.
وزرای خارجه سه کشور در این بیانیه بر لزوم همکاری های مشترک و اجرای پروژه هایی در بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیز تاکید داشتند.


45231

کد خبر 344315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
  16 9
  آقای ظریف و احمد داوود اوغلو دو وزیر قدرتمند خارجه در منطقه
 • آرش IR ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
  8 2
  خوب بود با همین فیگور یه عکس یادگاری هم کنار دریاچه ارومیه هم می گرفتن، البته اگه آبی پیدا می کردن!! (فاصله دو دریاچه از هم کمتر از 400 کیلومتر)
 • بی نام IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
  0 2
  ظریف محشره. از همه سره. همه رو میبره.