ایسنا نوشت:

عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه تهران گفت: دولت باید یک کار تحقیقاتی انجام دهد و بررسی کند که ۷۴ درصد بودجه تحقیقاتی که به دستگاه‌های اجرایی اختصاص دارد در کجا هزینه می‌شود.

دکتر حسین عباسی‌نژاد که در نشست تخصصی اساتید برجسته اقتصاد و توسعه فناوری با معاون علمی و فناوری رییس جمهور در محل این معاونت سخن می‌گفت با بیان این‌که در لایحه بودجه امسال، هشت هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان بودجه تحقیقاتی برای کشور در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: این درحالی است که تنها حدود ۲۶ درصد این بودجه برای دانشگاه‌ها مد نظر بود.

وی افزود: در واقع این لایحه بودجه کشور نشان‌دهنده آن است که دانشگاه‌ها بازیگران اصلی مباحث تحقیقاتی در کشور نیستند و دراین راستا لازم است دولت بررسی را انجام دهیم که ۷۴ درصد بودجه تحقیقاتی در دستگاه‌های اجرایی به کجا می‌رود.

عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران بر ضرورت اهمیت دادن و نگاه جدی‌تر به دانشگاه‌ها تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که ما از دستاورد‌های علمی دانشگاه‌ها استفاده می‌کنیم.

عباسی‌نژاد هم چنین به گردهمایی و نشست شکل گرفته اشاره کرد و گفت: در کشور‌های خارجی کمتر چنین جلساتی را شاهد هستیم و ما باید توجه داشته باشیم که ضرورت چنین موضوعی برای همه ما مشخص است و اکنون وقت آن رسیده که به سمت آن حرکت کنیم.

 

45503

کد خبر 344524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =