فارس نوشت:

یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت باید تصویر روشنی برای رشد اشتغال در کشور ارائه کند که این موضوع اصلی‌ترین مسئله است و به دنبال آن باید سیاست‌های دستمزدی کشور به طور کلی اصلاح شود.
حسین راغفر کارشناس اقتصادی در مورد اولویت‌های اقتصادی سال 93 گفت: انتظار می‌رود دولت در سال 93 سیاست‌های مشوق تولید را سیاستگذاری کند.

او گفت: دولت باید از سیاست‌های اشتغال آفرین در سال 93 حمایت کند و حمایت هم باید مشروط به تحقق هدف‌های کمی و شاخص‌های بهره‌وری باشد.

این کارشناس اقتصادی گفت: در برخی کشورهای صنعتی برای اینکه کارفرمایان اشتغال را حفظ کنند دولت‌ها برای کمک به آنها یارانه دستمزد می‌پردازند، همچنین در سال 2013 دولت آلمان بالغ بر 40 میلیارد دلار به صنایع پیشرو و موفق این کشور کمک مالی کرد که البته این کمک‌ها مشروط و بر حسب میزان پیشرفت آنها بوده است.

راغفر گفت: دولت باید تصویر روشنی برای رشد اشتغال در کشور ارائه کند که این موضوع اصلی‌ترین مسئله است و به دنبال آن باید سیاست‌های دستمزدی کشور به طور کلی اصلاح شود.

او گفت: امروز دولت و مجلس نگران خروج بنزین از کشور هستند و یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین در کشور جلوگیری از قاچاق این کالاست ولی هیچ‌کس به فکر فرار مغزها که میلیاردها دلار ارزش آن است و سال‌ها به ثمر رسیدن آن زمان می‌برد نیست.

راغفر گفت: متاسفانه دلیل فرار مغزها فقدان شغل و دستمزدهای نازل است و بنابراین مسئله اصلی به نظرم اشتغال و سیاست‌های متناسب برای حمایت از اشتغال و اصلاح نظام دستمزدی است.


23231

 

کد خبر 345786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =