سلامت همسر اصلی ترین نگرانی افرادی است که ثروت آن ها بین 15 تا 75 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش جدیدی که توسط گروه اسپکترم (Spectrem) و ونگارد (Vanguard) نشان می‏دهد که مواردی مانند سلامت همسر و آینده فرزندان در میان دغدغه های افراد بسیار ثروتمند قرار دارد. هرچند که به نظر می‏رسد که افراد بسیار ثروتمند نگرانی ها و دغدغه هایی مانند پرداخت شهریه دانشگاه، پرداخت هزینه های درمانی و یا بازپرداخت وام ها را نداشته باشند اما این قشر نیز زندگی بدون دغدغه ای را تجربه نمی‏کنند.

دو موسسه اسپکترم و ونگارد که در زمینه مشاوره مالی فعالیت می‏ کنند به بررسی چند گروه از ثروتمندان پرداخته اند تا تصویر روشن تری از دغدغه های این قشر از جامعه بدست بیاورند. در نخستین گروه افرادی مورد مطالعه قرار گرفته اند که ثروت آن ها بین 5 تا 25 میلیارد دلار ارزش دارد. جالب اینجاست که سلامت همسر در میان دغدغه های 63 درصد از افراد مورد مطالعه قرار گرفته در این گروه جای داشته است و از این منظر اصلی ترین دغدغه افراد ابر ثروتمند محسوب می‏ شود. وضعیت مالی فرزندان و نوه ها دغدغه دیگری است که ذهن 57 درصد ابر ثروتمندان را به خود مشغول کرده است و پس از آن سلامت خود فرد، حفظ وضعیت مالی، چگونه سپری کردن سال های آخر زندگی، رخ دادن فاجعه ای که به سلامت افراد خانواده آسیب بزند و بالاخره داشتن فردی که در سال های آخر عمر از آن ها مراقبت کند در میان دیگر دغدغه های اصلی افراد به شدت ثروتمند جای گرفته است. جالب اینجاست که 63 درصد این افراد نگران سلامت همسرشان هستند در حالی که تنها 56 درصد آن ها نگران سلامت خود نیز هستند.

نتایج این تحقیق نشان می‏دهد که حتی میلیونرهای آمریکایی که ثروت آن ها کمتر از 5 میلیون دلار است نیز در درجه اول نگران سلامت همسرشان هستند و پس از آن به موارد دیگری مانند حفظ وضعیت مالی، آینده مالی فرزندان و نوه ها و سلامت خودشان می‏اندیشند. در این تحقیق افراد نسبتا ثروتمندی که ثروت آن ها بین 100 هزار دلار تا 1 میلیون دلار ارزش دارد نیز مورد مطالعه قرار گرفته اند و مشخص شده که اصلی ترین دغدغه این گروه نه سلامت همسر بلکه حفظ وضعیت مالی است. 70 درصد افرادی که ثروت آن ها بین 100 هزار دلار تا 1 میلیون دلار است نگران چگونگی حفظ وضعیت مالی خود هستند و 65 درصد آن ها نیز از وضعیت سلامت همسرشان به عنوان یکی از دغدغه های اصلی زندگی یاد کرده اند.

 

3535

کد خبر 345868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  13 0
  عاشق این ادمها هستم حتی اگه پولدار نباشند چون در هر حال نگران خانواده شان هستند
 • بی نام IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  25 0
  از کی داشتن ۱۰۰۰۰۰ دلار معنیش ثروتمند بودن شده ؟ با این پول در ایران به زحمت میشه یک اپارتمان ۵۰-۶۰ متری خرید
 • مقیمی A1 ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  10 2
  همه بدنبال چیزیند که ندارند و از دست ندادن چیزی که دارند . ولی برنده ها کسانین که سطح توقع شان را پائین و قدرشناس داشته شان باشند و برای نداشته هاشان تلاش کنند.
 • مصطفی IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  12 0
  دارندگی و برازندگی. خوبیش اینه با این وضعیت آدم به همسرش عشق می ورزه نه اینکه همش کلافه باشن از دست هم.
 • سعید خالویی IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  8 11
  وضعیت مالی فرزندان و نوه ها دغدغه دیگری است که ذهن 57 درصد ابر ثروتمندان را به خود مشغول کرده است؟؟؟؟؟؟چقدر بدبخت هستند که در اوج ثروت هستند و باز نگران وضعیت مالی هستند
 • بی نام A1 ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  8 0
  چه نتایج جالب و قابل تاملی
 • شبنم EU ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  13 0
  دل بی غم در این دنیا نباشه اگه باشه بنی آدم نباشه !
 • بی نام A1 ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۲
  9 1
  فقیر و پولدار دغدغه دارن فقیر دغدغه غذای جسم و پولدار دغدغه غذای روح
 • معین IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۳
  12 10
  ای بابا اصن ادم نباید زن بگبره....