بازیگر سریال «روزهای بد به در» می‌گوید شاید اگر قصه یک هفته زود‌تر قصه به دستش می‌رسید و کل متن را خوانده بود شخصیتش در این مجموعه بهتر از کار درمی‌آمد.

بهناز شیربانی: هومن برق‌نورد در سال‌های اخیر خالق شخصیت‌هایی در تلویزیون بوده که در ذهن بسیاری از مخاطبان این رسانه ماندگار شده است.

او این شب‌ها سریال «روزهای بد به در» را روی آنتن شبکه سه سیما دارد که دومین تجربه همکاری او با سعید آقاخانی محسوب می‌شود.

این مجموعه درباره سرایداری است که پس از 30 سال فعالیت در آستانه بازنشستگی قرار دارد و تصمیم به جا‌بجایی می‌گیرد. فرزند او در آستانه ازدواج است و قرار بوده مراسم عروسی او را در مدرسه بگیرند. در این میان ماجراهایی برای او و خانواده‌اش پیش می‌آید.

مریم امیرجلالی، غلامرضا نیکخواه، مهرناز بیات، امیررضا میرآقا، بیژن بنفشه‌خواه، مهران رجبی و محمدرضا شیرخانلو در «روزهای بد به در» در کنار برق‌نورد نقش‌آفرینی کرده‌اند.

او می‌گوید زمان کمی برای خواندن متن و آماده شدن برای بازی در این سریال داشته و می‌پذیرد شخصیتی که در این سریال بازی کرده تا حدی تداعی‌کننده شخصیتش در سریال «دزد و پلیس» است. با برق‌نورد گپ و گفتی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

همیشه از این صحبت می‌کنید که از متن برای پیدا کردن نقش کمک می‌گیرید. شخصیتی که در سریال «روزهای بد به در» بازی کرده‌اید، شباهت زیادی به داوود در سریال «دزد و پلیس» دارد و این شباهت بیشتر به خاطر نوع صدایی است که در این دو سریال داشتید. آیا متن برزو نیک‌نژاد باعث شد این شخصیت را شبیه «دزد و پلیس» بازی کنید یا دلیل دیگری داشت؟
اگر از نظر نوع صدا این دو نقش را شبیه هم می‌دانید، کاملا درست است. این اتفاق کاملا عمدی بود. این صدا در سریال «دزد و پلیس» خلق شد و در آنجا صدای آدمی بود که به لحاظ شخصیتی فردی احمق محسوب می‌شد، چرا که مثلا داوود قفل یک کارت را با سیخ باز می‌کرد. فکر کردم شاید بهتر باشد این نوع صدا را روی آدمی که زندگی جدی‌تری دارد امتحان کنم و ببینم جواب می‌دهد یا نه. اتفاقا چند روز پیش با یکی از دوستانم حرف می‌زدم. او می‌گفت، «تو سر سریال «روزهای بد به در» خیلی زحمت کشیدی» و من گفتم «کاری نکردم». این «کاری نکردم» از سر شکسته‌نفسی نبود. چون به نظر خودم واقعا کاری نکردم. من روز اول تصویربرداری برای تست گریم آمدم و همانجا باید شخصیت را شکل می‌دادم. شاید اگر یک هفته زود‌تر قصه به دستم می‌رسید و کل متن را خوانده بودم شخصیت بهتر از این می‌شد که می‌بینید.

پس می‌شود این‌طور نتیجه گرفت که اعتماد شما به برزو نیک‌نژاد و سعید آقاخانی که تجربه همکاری با آن‌ها را داشتید دلیل اصلی پذیرفتن بازی در سریالی است که متن آن را کامل نخوانده بودید؟
من «دودکش» را با بروز نیک‌نژاد کار کردم. قلم او را دوست دارم. به نظر من قلمش کاریکاتوری است و شخصیت‌هایی که خلق می‌کند ویژگی‌های جالبی دارند. با سعید آقاخانی هم قبلا در «دزد و پلیس» کار کرده بودم. «دزد و پلیس» متن خوبی داشت که به قلم برادران قاسم‌خانی نوشته شده بود. به نظرم متن بسیار قوی داشت. اعتقاد دارم به اینکه اگر سعید آقاخانی متن خوبی داشته باشد اتفاقات بهتری در کارش می‌افتد و اگر متن خوبی نداشته باشد اذیت می‌شود. به هر حال تجربه همکاری با سعید و برزو باعث شد که در این سریال حاضر شوم.

هومن برق‌نورد و محمدرضا شیرخانلو در سریال «روزهای بد، در»
هومن برق‌نورد و محمدرضا شیرخانلو در صحنه‌ای از سریال «روزهای بد به در»

به هر حال استقبال مردم از کارهایی که شما در آن‌ها ایفای نقش کردید نشان می‌دهد نسبت به حضور شما در یک مجموعه واکنش مثبت نشان می‌دهند، خصوصا اینکه کار طنز هم باشد.
ممنون‌. ای‌کاش تهیه‌کننده سریال «دودکش» هم همین نظر را داشته باشد، چرا که هنوز بابت بازی در آن سریال با من تسویه نکرده است.

از «روزهای بد به در» راضی هستید؟
من تا 10 فروردین سر کار بودم و نتوانستم عکس العمل مردم را در ارتباط با سریال ببینم. به هر حال هیچ وقت بازتاب بدی از کار‌هایم نگرفتم. با توجه به زمان محدود تصویربرداری و پخش این کار من راضی هستم. من همه کار‌هایم را دوست دارم، اما به سریال «دودکش» شاید به این دلیل که زمان طولانی‌تری با من عجین بود، حس بهتری دارم.

پس «دودکش» در کارنامه کاری شما جایگاه ویژه‌‌ای دارد.
«دودکش» و «روزهای بد به در» دو اثری هستند که هر وقت به آن‌ها فکر می‌کنم، یک زهرخند با خودش به همراه دارد؛ آدم‌های گرفتار که در شرایط عحیب و غریب قرار می‌گیرند، بیشتر از خندیدن آدم را به فکر وادار می‌کند. من این دو سریال را کارهایی که طنز صرف نمی‌دانم، اما در میان کار‌هایم «دزد و پلیس» را بیشتر از بقیه دوست دارم، چرا که قصه‌پردازی درست و ریتم خوبی داشت.

قبلا که با هم صحبت می‌کردیم در مورد این موضوع حرف زدید که ترجیح می‌دهید در تلویزیون در آثار طنز حضور داشته باشید و کارهای جدی‌تر را درسینما دنبال کنید، البته تعداد کارهای طنزی که در تلویزیون بازی کردید  کم نیست. همچنان بیشتر پیشنهادهایی که در تلویزیون با آن‌ها روبرو می‌شوید طنز است؟
فیلمنامه‌هایی که در گونه‌های جدی و طنز در تلویزیون به من پیشنهاد می‌شود، تقریبا برابر است. مملکت ما هم مملکت برنامه‌ریزی نیست که من بگویم در آینده حتما این کار را انجام می‌دهم. متن برای من حرف اول و آخر را می‌زند. اگر نقشم را دوست داشته باشم کار می‌کنم. ترجیح می‌دهم در سینما نقش‌های جدی‌تر بازی کنم، اما این به این معنی نیست که اگر متنی مثل «ورود آقایان ممنوع» در سینما به من پیشنهاد شد نپذیرم. وقتی فیلمنامه‌ای را می‌خوانم متن باید به من بگوید من را بخوان و باید کشش لازم را داشته باشد و من را جذب کند. مثلا در سریال «زمانه» حسن فتحی نقش جدی بازی کردم، در صورتی که ابتدا بازی در نقش شهرام قائدی به من پیشنهاد شد. حجم بازی این نقش بیشتر از وکیلی بود که من بازی کردم، اما من نقش وکیل را بیشتر دوست داشتم و بیشتر جذبم کرد. بنابراین باید با متن ارتباط برقرار کنم و بعد برای اتفاقات بعد برنامه‌ریزی کنم.

تعداد کارهای مناسبتی که انجام داده‌اید کم نیستند و چیزی که در این سال‌ها بیشتر از هر چیزی کیفیت این آثار را تحت تاثیر قرار داده، کیفیت پایین فیلمنامه‌ها و شتاب رسیدن آن‌ها به آنتن بوده است. شما به این شتاب عادت کرده‌اید یا به عنوان بازیگر برایتان آزاردهنده است؟
به هرحال من بازیگرم. وقتی کاری را می‌پذیرم باید انجامش بدهم، اما امیدوارم مدیران و تهیه کنندگان تلویزیون حواسشان بیشتر به مناسبت‌ها باشد و برایش برنامه‌ریزی کنند. به خدا مناسبت‌های ما مثل عید و ماه رمضان هر سال تکرار می‌شود و کنسل‌شدنی نیست، پس برایش برنامه‌ریزی کنید که همه چیز در دقیقه نود اتفاق نیفتد و همه مجبور نباشند با عجله کار کنند.

58247

کد خبر 346833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 43
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • من IR ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  خوبه كه آدم منصفي هستن ايشون! كاش درباره اين هندي بازي آقاي برق نورد و سر تكون دادن بي معنيش هم سوال مي كرديد.
  • بی نام IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   93 15
   هم سر تکون دادنای بیمعنیش و هم صداش رو اعصابه!
  • بی نام IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   38 8
   سنشم واسه زن گرفتن زیاد بود
  • یه بنده خدا A1 ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
   5 1
   شما فیلمو دوس ندارین چرا نگا میکنین؟؟؟؟؟ ایراد الکی نگیرین....
 • بی نام US ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  بجز بازی برق نورد این فیلم هیچ چیز دیگه نداره مثل باقی سریالهای عید
 • بی نام IR ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  فقط پایتخت
 • رضا A1 ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  از آقای سعیدآقاخانی بعید بود همچین سریالی بسازه... داستانش خیلی معمولی و بی هیجانه...پایتخت3 و کلاه قرمزی با همه تکراری بودنشون بهتر بودند
  • بی نام FI ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   45 17
   کلا سریالای آقاخانی همیشه اینطوری بوده. جای عطاران خالیییییییییییی
  • كوثر خانوم A1 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   8 21
   ببخشيد آقا رضا!!! اشتباهي لايك كردم...
 • الهام A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  به نظرم ضعیف ترین سریال امسال عید بود,حیف پول
 • بی نام IR ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  98 24
  فقط پایتخت...
 • بی نام A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  56 9
  از شلوغ بازی هایی که در سریال های اخیرا باب شده اند واقعا متنفرم. سریال باید داستان داشته باشه نه با دیالوگ مغز ادم را بخورد. دودکش خیلی خیلی خیلی از این سریال سرتر بود و دزد و پلیس هم که کاملا کار متفاوت و شاید خاص در بین سریالهای تلویزیونی است که ساخته شده. ترکیبی از کمدی و داستان ماجراجویی پرکشش که البته انجا هم وسطهای کار صدای داوود روی اعصاب بود ولی برای من واقعا دوست داشتنی بود.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  71 27
  سریالی کاملا مسخره و بی مفهوم.خب دیگه از سعید آقاخانی بیشتر از این هم نمی شود انتظار داشت.به هر حال هر کسی را بهر کاری ساختند.
 • بی نام A1 ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  65 10
  چیزی که در این سریال بیشتر جلب توجه میکنه و اتفاقا خسته کننده بود ،حرف زدنهای زیاد و طولانی برای رسیدن به منظور اصلی بود
 • حمیدرضا IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  30 68
  خیلی هم عالی ، واقعآ توی دودکش و این سریال خیلی خوب بازی کردی پایتخت که فقط پیام بازرگانی شده و شورشو در آوردن ، درست نمیکردن بهتر بود (اونایی هم که میگن فقط پایتخت از روی تعصب بیش از حد میگن؛ باید قبول کنند که مثل سریه اول یا سریه دوم جذاب نیست ) شبکه دو هم بعد از مدتها یه سریال گذاشت که حداقل ارزش 1 بار دیدنو داشته باشه
 • بابک IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  30 55
  بازی اقای برق نورد بسیار خوب میباشد و یک امارگیری از بینندگان عکس بسیاری از نظرات بالا را نشان خواهد داد.به نظر من خندادن مردم بسیار سخت تر است.
 • درگز IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  13 60
  بله دیگه وقتی سریال های ماهواره ای میبینین دیگه این سریال هابه شمانمیچسبه!!! این سریال هایه مدتی واسه خودشون سریال بودن.......
  • بی نام IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   28 8
   من سریال های ماهوارهای نگاه نمیکنم دوست عزیزاما انتظارم از این سریال براورده نشد واقعا با دودکش قابل مقایسه نیست
  • رضا A1 ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   26 1
   حالا مگه ماهواره چه شاهکارهایی نشون میده؟یه جور میگی انگار اسکورسیزی و اسپیلبرگ و امثالهم صف کشیدن پشت در شبکه های فارسی زبان ماهواره!!!آخه سریال ترکیه ای دیدن هم پز دادن داره؟
 • مسعود IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  39 17
  به نظرم دودکش 2 را ادامه میدادند بهتر از این می شود
 • پیمان A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  25 8
  واقعا برای این سریال متاسفم سعید اقاخانی با تقلید از سریال دودکش این فیلم را ساخته که نمونه هایش را میگم 1 در دودکش همه در قالیشویی اینجا همه در مدرسه 2 در دود کش اقایی که باید نامه را امضا میکرد رفت و هومن به دنبالش بود و خودکار پیدا نمیکرد اینجا هم همین طور 3 در دودکش هومن داداشش رو اذیت میکرد و داداش دست و پا چلفتی داشت این جا هم همین طور و ... حق این است که کارگردان دودکش از این سریال شکایت کند!
 • بی نام IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  25 8
  موقعیتهای سریال خیلی خیلی تکراری اند مثل سریال دودکش
  • نگار IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
   0 0
   سریال دودکش قشنگ بود اما این سریال یه تکرار و تقلید درجه چندم از اونه
 • پریا IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  31 10
  من فقط یک قسمت تحمل کردم .پر از ادم های بی مزه و موقعیت های لوس و لودگی های غیر قابل تحمل. واقعا چرا وقتی این کارگردان افتضاحی به اسم خروس میسازه و تحویل صدا و سیما میده بازم بهش بودجه میدن حروم کنه؟!!!
 • رویای آبی IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  20 7
  متن بسایر ضعیف و از هیچ قاعده و روند منطقی پیروی نمی کرد.به قول یکی از دوستان فقط شلوغ کاری داد زدن های بی موقع خانم امیرجلالی،خنگ بازیهای بیمزه بنفشه خواه و پای تو گچ آقای رجبی که کاملا بی ربطه سریال اساسا داستان نداره و یک دورهمی و توهین به شعور مخاطبه نه دارای جاذبه های بصریه و نه کشش دراماتیک داره که مخاطب دنبالش کنه آقای نیک نژاد به جای نویسندگی اگر کار دیگری رو دنبال کنه موفق تره...
 • بی نام IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  25 15
  افتضاح محض .توهین مستقیم به بیننده
 • بی نام US ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  21 11
  فیلم های صدا و سیما با مدیرت جناب ضرغامی همیشه بی کیفیت بودند. این سریال که به نوبه ی خود گوی بی کیفیتی رو از بقیه ربود
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  14 25
  خوش به حال خودم که هیچ کدومشون رو ندیدم
 • محمد A1 ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  31 15
  صدای برقنورد در این سریال خیلی بده، سریال هم مشابه دودکش افتضاحه (و مشابه اکصر مجموعه های طنز چند سال اخیر)...... جای مهران مدیری و عطاران واقعا خالیه.....هر از گاهی سروش صحت و پیمان قاسم خانی این جای خالی رو پر می کنند مانند ساختمان پزشکان.......ولی باز ....
  • رضا A1 ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   14 28
   دودکش از خیلی از کارهای مدیری بهتر بود
  • بی نام A1 ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   10 7
   جواب رضا: احتمالا خیلی از کارهای مدیری را ندیدی که سریال دودکش (و مشابهات آن از جمله روزهای بد به در) از آن ها را بهتر میدانی!!
 • بی نام IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  19 12
  اگر پایتخت نبود تلویزیون ما کل تعطیلات روشن هم نمیشد. بقیه سریال ها کاملا حیف پول هستن
 • به توچه IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  11 18
  خوبن من از همه پایتخت وخوب بد زشت را می پسندم راستی من فیلم های خارجی را زیاد دوست دارم
 • mahmud A1 ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  16 34
  سریال بیمزه مثل پایتخت فقط پول بیت المال را خرج کردن فقط کلاقرمزی دست استاد جبلی و طهماسب عزیز درد نکند
  • yaran A1 ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   6 30
   در جواب محمود : برنامه کلاه قرمزی پر از شخصیت های لوس با جنسیت مذکر . فقط برای متولدین اواسط دهه شصت تا اوایل دهه هفتاد (یعنی کسانی که در دهه هفتاد بچه بودند) جالب و نوستالزِیکه . ما رو کشتید با این نوستالژی هاتون !
 • بی نام A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  17 9
  چرا هیچ جایی اسم تقی پسر خالشو پیدا نمیکنم؟بالاخره اونم تو این فیلم بوده دیگه!‏
 • یک دامغانی A1 ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  6 25
  نظر دامغانی ها هم که اصلا مهم نیست که دیده نباید بشه !
  • بی نام IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
   23 1
   باز به یکی بر خورد.
 • سامان A1 ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۲
  18 7
  اینم دیگه کلیشه شد . همه اش داره یه تیپ رو تکرار می کنه .
 • بيننده IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
  10 7
  تعصب رو بذاريم كنار،روزاي بد به در واقعاً كار قابل قبولي بود، هم قصه داشت هم خنديديم، پايتخت هم كار خوبي بود، هيچكدوم شاخ نبودن، روزاي بد، بازيهاش ضعيف تر از پايتخت بود كه خيلي بازيهاي خوب و شخصياهاي خوب داشت، روزاي بد در هم يه قصه و روابط داشت كه ميشد ديد دنبال كرد، و نامرديه كه .... خسته نباشن، واقعاً اگر با پايتخت پخش نميشد خيلي بهتر ديده ميشد، البته نظر همه قابل احترام
 • بی نام A1 ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
  8 15
  پایتخت به معنای واقعی فقط تبلیغ بود بی مزه و بی معنی متاسفم آقای مقدم.کار روزای بد به در از همه بهتر بود مخصوصا بازی آقای برق نورد دیالوگ های خنده دار خوبی داشت ممنون از سعید آقا خانی
  • یه بی نام دیگه A1 ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   12 0
   دیالوگ های خنده دار؟؟؟دیالوگ های هومن برق نورد که مثل دودکش بود چند بار میتونید به یه دیالوگ بخندید؟؟
 • افسانه A1 ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
  1 0
  به نظرم بازی آقای برق نورد خیلی قشنگ بود من واقعاً دلم میخواست شخصیتی مثل پرویز سریال همسرم بود