ضعیف‌ترین مجموعه‌ نوروز 93 کدام بود؟ / «کلاه قرمزی» بی‌رقیب ماند

رقابت نزدیک مجموعه‌های نوروز امسال در ضعیف بودن یک برنده داشت؛ برنده‌ای که طبعاً نمی‌تواند از قرار گرفتن در جایگاه اول به خود ببالد.

سحر عصرآزاد: مجموعه‌های نوروزی امسال با پیشینه سریال‌سازی مناسبتی در سال‌های گذشته، بیش از هر زمان تکرار تجربه‌های غلط و ناموفق قبل بودند. از شرایط پیش‌تولید و تولید و کلید خوردن در دقیقه نود و فقدان یک فیلمنامه منسجم و کامل هنگام تولید تا تکرار تجربه‌هایی که برای اولین بار و در زمان خود بداعت و خلاقیت به حساب می‌آمدند نه امروز که انواع و اقسام مجموعه‌های ایرانی و خارجی در دسترس مخاطبان قرار دارد.

با اینکه زمان مناسبت نوروز هر سال مشخص و معین است و هر سال پس از جلسه‌های خود تقدیری صدا و سیما از مجموعه‌های به زعم آنها موفق -که این موفقیت فرمایشی به آرای مردمی نسبت داده می‌شود- این وعده داده می‌شود که برای سریال‌های سال بعد از همان زمان برنامه‌ریزی خواهد شد، امسال هم مجموعه‌های نوروزی در طول پخش در حال نگارش و تصویربرداری بودند و همان قصه تکراری...

«پایتخت 3» به کارگردانی سیروس مقدم مجموعه نوروزی شبکه یک بود. این مجموعه که از نوروز 92 قول تولید آن برای سال بعد داده شد اما این وعده عملی نشد و در ایام عید همچنان در حال ساخت بود.

طراح اولیه مجموعه محسن تنابنده در کنار نویسندگانی چون خشایار الوند که سابقه نگارش مجموعه‌های روتین شبانه، مناسبتی و ... برای تلویزیون و شبکه نمایش خانگی را دارد و حسن وارسته فیلمنامه را به نگارش درآوردند. فیلمنامه‌ای که بیش از یک خط داستانی دراماتیک و منسجم، برآمده از شوخی‌های کلامی و طنز لحظه‌ای و آیتم‌واری است که به سختی به هم پیوسته می‌شوند.

یادمان نرود که بخش اعظم این شوخی‌های کلامی، تکیه‌کلام‌ها و موتیف‌های طنز برآمده از شخصیت‌پردازی اولیه کاراکترها است که در سری اول این مجموعه خلق شدند که بسیار موفق بود و در این سری فقط شاهد تکرار آنها به شکلی غیر کارکردی در روند درام هستیم. طبعاً این شوخی‌ها در همان لحظه خنده بر لب مخاطب می‌آورند اما از آنجا که با بافت درام عجیبن نشده همچون یک آیتم در همان لحظه خاص تأثیر دارد و کمی بعد از یاد می‌رود.

مثل شخصیت جذاب بابا پنجعلی که در این سری کاملاً به حاشیه رفته و از حضورش چیزی جز تکرار جملاتی مثل (الکی میگه) و (عباس معصومیه) و ... باقی نمانده که کارکردی ندارد. ماجرای شدت گرفتن توهم او به حضور مامان لیلا هم نتوانسته یک خط فرعی قوی و تأثیرگذار در روند قصه باشد چراکه اصلاً تکلیف مخاطب با خط اصلی داستان روشن نیست.

معلوم نیست ما در حال تعقیب خط داستان ازدواج‌های ناکام ارسطو هستیم یا ناکامی‌های نقی در زندگی و کشتی و ... یا جاه‌طلبی‌های بهبود و یا تلاش‌های هما برای مدیریت خانواده‌اش در شرایط بحران یا ...؟ طبعاً همه اینها نمی‌توانند خط اصلی باشند بلکه با انتخاب یک خط اصلی، بقیه خطوط باید به فراخور نیاز و البته علاقه نویسندگان به عنوان خط فرعی در کنار داستان اصلی نمود پیدا کنند.

اما تکلیف نویسندگان و طبعاً مخاطب با داستان مشخص نیست و در قسمت اول شاهد تدارک مراسم ازدواج ارسطو هستیم که با ریزش ساختمان و سقوط مهمانان تبدیل به بحران زندگی چند خانواده می‌شود. از نقی و ارسطو و بهبود تا معمار و ...

اتفاقاً این قسمت پرداخت خوبی هم دارد و کدهای به‌جا و کاربردی هم از خطوط فرعی بعدی همچون درگیر شدن بهبود با شکارچیان غیر قانونی پلنگ مازندران و ... می‌دهد و حتی کاراکتر معمار و رحمت را موجز و جذاب معرفی می‌کند.

اما از قسمت دوم همه چیز از دست می‌رود و یکباره با گذر بی‌منطق زمانی چند ماهه، به جهت دراماتیک و داستانی شکافی در روند کار به وجود می‌آید که با هیچ تمهید و توضیح و ساختارشکنی قابل رفع و رجوع نیست. همانطور که یکباره رفتن سراغ ماجرای کشتی گرفتن نقی و روند بدبیاری‌های او و تلاقی بی‌جهت این ماجرا با آسیب‌دیدگی بهبود هم تابع منطق نیست.

با این مقدمه‌چینی در ادامه ماجرا هم نمی‌توان انتظار خاصی از پیوسته بودن ماجراها و برآمدن آنها از دل هم داشت چراکه یک ایده لحظه‌ای تنها به دلیل سلیقه سازندگان می‌تواند برجسته شده و تبدیل به خط اصلی شود. پس از افت بار دراماتیک هم ایده‌ای دیگر جای آن را بگیرد تا در نهایت روند داستان نه برآمده از ماجراهای به پیوسته بلکه متأثر از اتفاق‌های لحظه‌ای باشد بدون یک نخ تسبیح دراماتیک برای انسجام بخشیدن به کلیت کار.

«خوب، بد، زشت» به کارگردانی منوچهر هادی مجموعه نوروزی شبکه دو بود. کارگردانی که تجربه ساخت مجموعه رمضانی «خداحافظ بچه» را در کارنامه دارد و این بار بر اساس طرحی از محسن کیایی با بابک کایدان که تجربه‌هایی در عرصه سینما دارد به عنوان نویسنده همکاری کرده است.

مجموعه‌ای که مانور پررنگی روی حضور امین حیایی به عنوان بازیگر آن داده شد تا بلکه بتواند به محبوبیت گذشته خود بازگردد و مخاطب را نیز جذب این سریال مناسبتی کند. غافل از آنکه تکرار یک تیپ آشنا و تکراری که این بازیگر بارها در سینما و تلویزیون ایفا کرده، بهانه هوشمندانه‌ای برای رسیدن به چنین هدف مهمی نیست.

تیپ یک لمپن کلیشه‌ای که از فرط تکراری بودن جنس بازی این بازیگر نه تنها جذابیت ندارد بلکه دافعه برانگیز است و هیچ امتیازی هم به مجموعه نمی‌دهد.

قصه مجموعه شروع جذاب و هوشمندانه‌ای دارد بخصوص معرفی همه شخصیت‌های خانواده توسط بهاره که در واقع از روی قاب عکس آنها را برای مشتری خیاط‌خانه‌ (همسر آینده پدرش) توصیف می‌کند - و اتفاقاً همه چیز را وارونه جلوه می‌دهد- اما در ادامه قصه به همین هوشمندی و روانی پیش نمی‌رود بلکه در مسیری کلیشه‌ای و قابل پیش‌بینی قرار می‌گیرد.

اعضای جالب این خانواده با تعاریف اولیه و بالقوه‌ای که برایشان طراحی شده می‌توانستند با قرار گرفتن در مسیری جذاب ویژگی‌هایی تازه به کار بدهند، اما این مسیر تکراری به چیزی جز شعار و اغراق ختم نمی‌شود.

کاراکتری مثل بهنوش که تلفیقی از جذابیت‌های نقش و ظرفیت این بازیگر در شوخی با ویژگی‌های فیزیکی‌اش است، برگرفته از یک تیپ جدید اما آشنا است که در این مقطع زمانی می‌توانیم نمونه‌اش را پیدا کنیم و به جهت همین تازگی و ارجاعی که به رویکرد افراطی برخی به دنیای مجازی و اینترنت می‌دهد، جذابیت دارد.

اما به این دلیل همیشگی که مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی همواره باید پیام اخلاقی مستقیم، رو و مشخصی داشته باشند معدود جرقه‌های مستعد در شخصیت‌پردازی این مجموعه برای رسیدن به یک پایان روشن از دست رفتند تا همه دست به دست هم بدهند و آدم‌های خطاکار متحول و عاقل شوند و همه مخاطبان هم از این قصه عبرت بگیرند.

«روزای بد، به در» به کارگردانی سعید آقاخانی مجموعه نوروزی شبکه سه بود. این کارگردان ماه رمضان قبل سریال مناسبتی «خروس» را روی آنتن داشت که ضعف‌های آشکاری داشت. نویسندگی مجموعه را برزو نیک‌نژاد بر عهده داشت که او هم رمضان گذشته با مجموعه «دودکش» در تلویزیون حضور داشت.

به همین دلیل مجموعه شباهت‌های آشکار و مشخصی با «دودکش» داشت از خط داستانی، موقعیت طراحی شده، ترکیب شخصیت‌ها، شوخی‌های کلامی، سکانس‌های شلوغ و پر دیالوگ که خسته‌کننده و تکراری شده و البته بازیگران مشابه که هومن برق‌نورد و محمدرضا شیرخانلو از جمله آنها هستند.

نقطه ضعف مجموعه بخصوص در فیلمنامه بیش از هر چیز به این نکته بازمی‌گردد که در مسیر تجربه‌های نسبتاً موفق قبلی نویسنده حرکت کرده و طبعاً با چنین ایده‌آلی چندین پله سقوط کرده و نوآوری و آنچه به عنوان خلاقیت در مجموعه قبل از آن یاد شد، تبدیل به نقطه ضعف کار شده است.

از حضور یک جوان عزب خجالتی که عاشق دختری جوان از جمع خانواده است تا موقعیت دراماتیکی که یک خانواده پرجمعیت از طبقه فرودست در یک لوکیشن وسیع که این بار مدرسه جای قالیشویی را گرفته درگیر بحران‌های ریز و درشتی می‌شوند که مسیر حل هر یک از آنها با گره‌های دم‌دستی و سهل‌الوصول پر شده تا یک دور باطل را کامل کنند.

مثل ماجرای امضا گرفتن از یک مقام مسئول که به حمام عمومی رفته در «دودکش» که بخش اعظم سکانس‌های «روزای بد، به در» مشابه آن است از جمله سکانس افتادن حلقه ازدواج در چاه فاضلاب و ...

بازی‌های غیر قابل‌انتظار این مجموعه هم از نکات قابل ذکر آن است که بیش از بازی کلیشه‌ای و لحن و بیان تکراری بازیگرانی چون مریم امیرجلالی به چشم می‌آیند. مثل بازی هومن برق‌نورد که نه لحن حرف زدن او جذابیت و بامزگی به نقش اضافه کرده نه تیک‌هایی مثل سر تکان دادن‌های بی‌مورد و یا حتی منولوگ‌های تکراری مثل (چشمم کف پای خواهرم پوست پیاز بشه) و ... که بیشتر دافعه برانگیز است.

«ما فرشته نیستیم» به کارگردانی فلورا سام مجموعه نوروزی شبکه تهران بود و آرش برهانی و هنگامه آقامحمدی نگارش فیلمنامه آن را بر عهده داشتند.

اینکه کارگردان این بار نگارش فیلمنامه را به نویسندگانی غیر از خودش واگذار کرده، می‌توانست نقطه قوت این مجموعه محسوب شود که بر بستر قصه‌ای با حال و هوای متفاوت شاهد کارگردانی حساب‌شده وی باشیم.

اما به نظر می‌آید به گونه‌ای همه جزئیات و کلیات از فیلتر ذهنی کارگردان عبور داده شده که تفاوتی با قصه‌های کند، کشدار و شعاری وی به عنوان نویسنده ندارد و در واقع خبری از یک هوای تازه بر بستری جدید نیست.

یک خطی مجموعه قصه سه زندانی در سطوح مختلف است که به گونه‌ای مشکوک آزاد می‌شوند تا در مسیر یک دزدی بزرگ قرار گرفته و در واقع امتحان شده و مورد اصلاح قرار بگیرند. این ایده جذاب به گونه‌ای در مسیر داستانی بسط پیدا کرده و عریض و طویل شده که جذابیت‌های اولیه آن به یک سو رفته و شعار و اغراق، رنگ و بوی همه چیز را تغییر داده است.

مجموعه تشکیل شده از سکانس‌هایی کند و طولانی از رد و بدل شدن دیالوگ‌های غیر کاربردی و تکراری که ریتم را به فراموشی سپرده و تنها به انتقال پیام لحظه‌ای می‌اندیشد.

ترکیب بازیگران طنز مثل علی صادقی و برزو ارجمند در کنار بازیگری همچون گوهر خیراندیش هم به نتیجه قابل انتظار ختم نشده و در نهایت حضور تکراری و دافعه برانگیز محمدرضا شریفی‌نیا، مُهر پایان را بر جذابیت‌های بازیگری این مجموعه می‌زند تا در نهایت این سریال گوی سبقت را از رقیبان خود به عنوان ضعیف‌ترین مجموعه برباید.

اما در کنار این مجموعه‌های داستانی که برای پخش از شبکه‌های مختلف در ایام نوروز ساخته شدند، یک مجموعه کودکانه همچون سال‌های قبل توجه همگان را به خود جلب کرد و مقبول طبع مخاطبانی از گروه‌های سنی مختلف افتاد.

«کلاه قرمزی 93» که حاصل همکاری خلاقانه حمید جبلی و ایرج طهماسب و البته گروهی حرفه‌ای است امسال هم با تکیه بر کاراکترهای همیشگی خود و خلق چند عروسک تازه‌وارد توانست در میان ضعف مجموعه‌های دیگر همچنان بدرخشد.

این مجموعه با کاراکترهایی جدیدی همچون عزیزم ببخشید، پسر فامیل دور و ... و ساختاری ساده که از چند بخش تشکیل شده و اتفاقاً قصد دارد درباره برخی رفتارها به کودکان آموزش و پیام اخلاقی بدهد، آنچنان جذابیت و شیرینی حتی برای بزرگسالان پیدا کرد که بسیاری تماشای تکرار آن را به مجموعه‌های مخصوص بزرگسالان ترجیح دادند.

5858

کد خبر 347140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 163
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • صابر A1 ۰۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  من نمی دونم چرا شما نمی خواین حرفه ای بشین! خب معلومه که شما با صدا و سیما مشکل داری (من هم دارم) میای راحت پایتخت 3 رو بعد از یه کم تعریف زیر سوال می بری! اما سایت الف بهتر و تا حدودی بی طرفانه نقد کرد. پایتخت برای تک تک شخصیت هاش داستان داشت. شخصیت های معمولی و واقعی. حتی آن چینی که به خوبی آمد. بسیاری از صفات خوب و بد ما آدما رو به فیلم کشید. از حسد و دروغ و بدبینی و ... گرفته تا دوست داشتن و فداکاری و امید و ... که کلکسیون بزرگی از این موارد را میتوانید یک جا در این سریال ببینید. اتفاقا خوبی سریال اینه که همه اینا رو در هم داره. یعنی دقیقا همان چیزی که ما آدما هستیم. مثلا در عین حالی که طرف رو دوست داریم اما بهش حسادت می کنیم! به نظر بنده این سریال بسیار موفق بود.
  • بی نام A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   کافیه پایتخت 3 را با 2 یا 1 مقایسه کنی. دیگه جذابیت نداشت و قصه اش هم بی معنی بود. فقط شخصیت بهبود چون در سریهای قبلی خیلی نیامده بود یکم جالب بود. امسال میشه گفت تلویزیون هیچ فیلم جذابی نداشت.
  • بی نام A1 ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   شما انگار یکی از عواملی و نه یک بیننده
  • حمیدرضا A1 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   پایتخت امسال شاید از نظر شوخی تو بعضی جاها تکرار داشت ولی طراحی داستان فوق العاده ای منطبق با زندگی یه سری آدم معمولی داشت ... تو لحظه هایی که بیننده به کارهای بازیگرها می خندید صحنه ای خلق میشد که مثه سیلی تو گوش بیننده می خورد و اونو به خودش می آورد و توجهش رو به مفاهیم عمیق تر جلب می کرد ( که این در واقع مفهوم اصلی طنزه ) نمیشه منکر ضعف داستان تو بعضی قسمت ها شد ولی در مجموع نقاط قوتش خیلی پررنگ تر بود....
  • محمد A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   50 55
   مرد حسابی نقد یک سریال چه ربطی به صداوسیما داره الکی شلوغش می کنی؟ به نظرم کم آوردی داری فرافکنی میکنی. شما بگو اصلا پیام این سریال چی بود؟ ما که هیچی نفهمیدیم جز یه مشت لودگی که همیشه تو تلویزیون هست.
  • بی نام IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   96 30
   اتفاقا چنتا از فامیل ما که کلا تلویزیون ایران نگاه نمیکنن هم کلاه قرمزی و هم پایتخت 3 رو میدیدن و کلی هم دوست داشتن هر دو رو. من هم بلدم ایراد بنی اسرائیلی بگیریم و یه سریال با این همه مخاطب و دنبال کننده رو بزنم زمین برای خودم و بنویسم خلاقیت نداشت. چه خوشتون بیاد چه بدتون بیاد من و خیلی های دیگه خیلی هم خوشمون اومد از قسمت سوم پایتخت 3 و خیلی هم ازش لذت بردیم تکراری هم نبود حالا اسم این جمع کثیر رو هر چی میخواید بزارید عوام، فیلم خارجی ندیده، ... اصلا تو خوبی ای نویسنده متبحر ای نقاد ای برتولوچی ای خالق لاست و فرندز و بیگ بنگ ای خلاق ...
  • معین A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   89 29
   من خیلی وقته دیگه با تلوزیون جز واسه دیدن رقابتهای ورزشی کاری ندارم. ولی انصافا از مجموعه پایتخت نمیشه گذشت. خیلی خوب بود، انتظا نداشتم که به عنوان برنامه های ضعیف ازش نام ببرید. دقایقی از سریالهای شبکه های دیگه رو هم دیدم ولی واقعا بازیشون لوس و ضعیف بود.
 • بی نام A1 ۰۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  حتي يك نگاه گذرا به نوع تحليل ارائه شده بخوبي نشان ميدهد كه برداشت نويسنده محترم هر چه باشد، يك تحليل فني و حرفه اي نيست. چطور ميشود كه همه سريالهاي پخش شده مالامال از نقاط ضعف و بدون كوچكترين برجستگي مثبت باشند و در مقابل كلاه قرمزي بدون كوچكترين نقطه ضعف و مالامال از برجستگيهاي فني و پيامهاي اخلاقي و آموزشي قلمداد شود. بنده نيز موافقم كه برخي از سريالهاي پخش شده در حد و اندازه هاي برنامه هاي نوروزي نبودند اما بسياري از مردم از پايتخت لذت بردند با خوب بد زشت اوقات خود را گذراندند و البته همنشين محفل كلاه قرمزي شدند. تحليل خوب است اما سعي كنيم در ارائه آن زياد از مخاطب خرج نكنيم. در بسياري از موارد (از جمله جشنواره فيلم فجر) ديده ايم كه نظر مردم با ديدگاه كارشناسان و داوران متفاوت است.
  • بی نام A1 ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   ضعیف بودتنشون از اونجا پیداست که خیلیها از جمله خودم فقط کلاه فرمزی رو دیدیم و پایتخت! پایتخت هم که اخرش شانگ اب گرفتن توش و خرابش کردن بفیه سریالها هم فقط یکی دو فسمت اولشون رو دیدم و دیگه ندیدم شما هم از این سیاست زدگی متوهمانه بیا بیرون
  • بی نام IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   67 42
   با این جمله کاملا مخالفم «در بسياري از موارد (از جمله جشنواره فيلم فجر) ديده ايم كه نظر مردم با ديدگاه كارشناسان و داوران متفاوت است.» کارشناس ها و داورها هیچ چیز از دیدشون مخفی نمیمونه و به تمام جزئیات یه کار هنری تسلط دارن مردم ایران مردمی غمگینن و برای خندیدن حاضرن هر کاری بکنن اثبات این حرفم فیلم خالتور اخراجی هاست که میشه پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران
  • بی نام IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   27 16
   شما برو یاد بگیر به نظر دیگران احترام بگذاری و قضاوتشون نکنی حتی اگر پای فیلم خالتور اخراجی ها مینشینند. هر وقت امثال شما به اونجا رسیدید که خودبرتربین از عامه مردم نباشید و برای رفتار دیگران هر چند خوشایندتون نیست دلیل نتراشید و قضاوتشون نکنید اونوقت شاید بشه به توسعه فرهنگی این مملکت امیدوار بود. به بیان بهتر خیلی از این آقایون روشنفکر و منتقد مانند نویسنده محترم خیلی هم متفاوت با عامه پایتخت بین و اخراجی ها بین نیستن و تماشا نکردن تلویزیون ایران و رفتن به تماشای درباره الی هیچ افتخار نیست و جای فخر فروختن نداره. ساختن یه سریال مثل کلاه قرمزی ه که افتخار داره با همین شرایط حاضر ساختن یه سریال که بتونه مردم رو با خودش همراه کنه و تاثیر مثبت روی فرهنگشون و نگرشش شون بزاره است که افتخار داره
  • بی نام A1 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   27 5
   اگر با دقت خونده بوديد ميديديد كه نويسنده گفته كلاه قرمزي بواسطه ي كارهاي ضعيف بقيه، بي رقيب موند نه اينكه كلاه قرمزي بدون عيب بود، اما چون سريالهاي ديگه نتونستن توجهي رو جلب كنند كلاه قرمزي بازهم در صدر موند، البته من عنوان بيننده پايتخت رو هم خيلي دوست داشتم اما قبول دارم كه نسبت به قسمت ١ و ٢ يه كم ضعيف تر بود ،
  • بی نام IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   18 4
   اگه تو نشستی و خوب و بد زشت زشت زشت رو نگاه کردی و خوشت اومده خواهشا به حساب باقی ملت ننویس
 • ر A1 ۰۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  خوب، بد، زشت از همه ضعیف تر بود، خیلی موضوعش تکراری بود، فقط ازدواج همه اعضای خانواده !!! پایتخت 3 و کلاه قرمزی تونستند مردم رو شاد کنند و از همه بهتر بودند
 • بی نام A1 ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  کلاه قرمزی محشر بود .عاشق بچه فامیل دورم ( پسر کووو ندارد نشان پدر )
  • سیروان A1 ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   با این سنت میشینی عروسک گردون میبینی؟؟؟؟ :)) ای خدا
  • تاسف A1 ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   کلاه قرمزی؟؟؟؟؟ :))))))))))) من بچگیام هم بدم میومد چه برسه به حالا......... یخورده واسه وقتتون ارزش قائل شید
  • بی نام IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم.عاشقتم ایرج طهماسب و فامیل دور.من دانشجوی دکترا مهندسی عمران هستم وحتی تکرار ان را م نگاه می کردم .حتی تکرارش در شبکه ifilm.
  • فرشید IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   جدیدا تو خونه بچه ها میگن بابا بزن اونور فوتبال ببینیم، ولی باباها میگن ساکت باش دارم کلاه قرمزی میبینم
  • ميم الف IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   182 2
   كه با اين در اگر در بند در مانند درمانند
  • بدیع الزمان EU ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   به نظر من نویسنده تحلیل نسبتا خوبی داشته به خصوص در مورد برق نورد ،شریفی نیا و حیایی محبوب !! (خخخ) در مورد کارگردانی آقاخانی با شاهکار خروس!!! و کارگردانی خانم سام.به خوبی حرف دل مخاطب را گفته اند...اما در مورد پایتخت کمی بی انصافی کرده و در مورد کلاه قرمزی هم دچار افراط شده...اتفاقا برچسب بازتولید کارهای کلیشه ای به کلاه قرمزی بیشتر میخوره تا پایتخت..........
  • بی نام A1 ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   در پاسخ به اون دوستمون که گفتند با این سنت می شینی کلاه قرمزی می بینی؟! باس بگم من فوق لیسانس برقمو عاشق این کار فوق العاده و اتفاقاً کلاه قرمزیو تک ستاره این تلویزیون بی حاصل می دونم و 70 سالمم که بشه می شینم پای این کار عزیز. کلاه قرمزی کار عمیقیه که راحت نمی شه از کنارش گذشت. برای مثال شخصیت "دیوی" داستان مصداق بارز "آدمیزادو از هر چی منع کنی بهش حریص تر می شه!" یا "ببخشید" داستان که نماد آدمهاییه که با سوالهای حاشیه ای بی مورد تو رو از اصل مطلب دور می کنند و یا پسرخاله ای که نماد همین جوونای جنوب شهریموننه که با وجود اینکه همیشه ازت طلبکارن ولی مرام و معرفت جزء بارز شخصیتشونه....
  • بی نام A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   86 27
   عزیزم منم دکتری دارم. فقط محض اطلاع گفتم بابا نظرتو در مورد این مجموعه ها بگین کسی از مدرکتون سوال نکرده گلم!
  • بهروز A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   96 3
   آقاي تاسف ميشه بگي شما از وقت گرانبات در مواقعي كه ميخواي بخندي چه جوري استفاده ميكني ! يادم باشه به آقاي طهماسب بگم شخصيت سال جديدش آقاي تاسف باشه
  • معر A1 ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   1 0
   كه با اين در اگر در بند در ماند درماند......
 • محمد مهدی IR ۰۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  فقط کلاه قرمزی
  • تاج سر لنگ A1 ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   فقط نقی ، ارسطو و بهبود !!!
  • بی نام EU ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   شبکه دو با فیلم بی معنیش واقعا ضعیف بود
  • بی نام A1 ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   185 5
   باید با داورهای آقای گزارشگر برخورد بشه. با چاپ مطلب وظیفه شما هم هست خبرآنلاین. خیابانی ک آخر سوتی هستش ایراد از جوانانی میگرفت ک برای اولین بار داشتن گزارشگری میکردند . خیلی برخورد داورها زشت بود
 • بی نام IR ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  25 45
  راستشو بگم نتونستم هیچکدومو نگاه کنم. اگه از شبکه تماشا بازپخش بشنبشینم نگاه کنم ببینم کدومش خوب بوده.
  • armin A1 ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   69 4
   نظرم نمیدادی اتفاق خاصی نمیفتاد !!
  • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   13 31
   من مسافران رو پیشنهاد میکنم ساعت 9 ببین
 • محمود IR ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  ضعیفترین سریال نوروزی همین " روزهای بد به در" بود . اینهمه بازیگرو هزینه و .... نتیجه اش چی شد ؟ بازیهای تکراری و شخصیتهای وارداتی از سریالهای دیگه قصه کلیشه ای وکارگردانی ضعیف و حرکت لوس سر تکان دادن برق نورد . کدوم سریال سعید آقاخانی مخاطب داشت که این یکی داشته باشه ؟ اصلا مگه مخاطبم مهمه ؟؟؟؟ صدا و سیمای محترم ! آزموده را آزمودن خطاست .
  • بی نام A1 ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   7 58
   سریال "راه در رو"ی سعید آقاخانی که در نوروز پخش شد داستان و کارگردانی خوبی داشت و نمره قبولی گرفت
  • بی نام IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   11 6
   دزد و پليس عاااالى بود ولى آقاخانى باز خودشو خراب كرد و برگشت سر جاى اولش.
 • jk kashani IR ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  84 93
  آگهى تبليغاتى شركت اطلس مال كه در اون سريال پايتخت ٣رو داره تبليغ ميكنه ...سريالى كه داستان اون سطحى و پر از اشكال است.فرق محسن تنابنده با پيمان قاسم خانى رو كاملا ميشه تشخيص داد
 • بی نام IR ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  واقعا هر سال دریغ از پارسال. کاشکی عطاران و مدیری دوباره سریال بسازن
 • پيمان IR ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  من سريال خوب، بد ، زشت رو ديدم.فوق العاده ضعيف بود؛نه فيلم نامه قوي و جديدي داشت ، نه تونسته بود از بازيگراش خوب بازي بگيره جالبتر اينكه پيامهاش رو خيلي مستقيم و فوق آماتور به بيننده (كه خيلي ساده لوح فرضش كرده بود) منتقل ميكرد و…
 • عبدالخالق A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  کلاه قرمزی واقعا عالی بود.
 • بنده خدا A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  پایتخت 3 و کلاه قرمزی از همه بهتر بودن.خبر لطفا نظر سنجی بزار.
 • بی نام IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  155 6
  که با این درد اگر دربند درمانند درمانند …
 • shahla A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  کلاه قرمزی و پایتخت خوب بودن
 • بی نام IR ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  جای خالی حرفه ای هایی مثل رضا عطاران و مهران مدیری به شدت احساس میشه...
  • بی نام US ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   18 16
   آره همون جناب مدیری که هر سریالی واسه پخش خونگی ساخت نصفه موند. آها ملتفت نبودم!
 • نیما DE ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  قطعاً کلاه قرمزی ضعف زیادی داشت خصوصاً خود آقای مجری که واقعاً بی سر و ته حرف میزد. اضافه کردن عروسکهای جدید هم جذابیتی نداشت به ویژه عروسک دیوی که تا حدودی اعصاب خردکن هم بود. اما باز هم از سریالهای تلویزیون خیلی بهتر بود.
  • سعید IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   49 10
   نیمای عزیز ، شخصیت دیوی برای کودکان طراحی شده بود ، م حامل پیام اخلاقی بود. و کاملا طبیعی که برای قشر بزرگسالان ، که برای رفع خستگی به تماشای تلویزیون روی می آورند ، اعصاب خورد کن باشد!
  • رضا A1 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   53 9
   به نظر من شخصیت دیوی خیلی هم جالب بود. نمونه ای از کودکانی که هر چه بزرگترها می گویند برعکسش را انجام می دهند. خواهرزاده من در حدود 3 سالگی هرچه میگفتند برعکس انجام میداد. این شخصیت خیلی مفید و پندآموز برای این کودکان بود مخصوصاً دیو بودنش که بدی اینکار رو به خوبی جلوه میکنه. ضمناً به نظر من پند آموزی این مجموعه به همراه پایتخت خیلی زیاد و خوب بود و همین نکته کافیه تا یک سریال رو به یک سریال خوب تبدیل کنه. مثلاً آموزش تیمم برای کسی که دستاش شکسته در قالب یک سکانس خیلی جالب بود یا صحبتهای نقی با مادرش سر قبرش واقعاً تکان دهنده بود. همچنین احترامهای بی قید و شرط به باباپنجلی که هیچکس به ازای حرکاتش بهش توهین نکرد. البته نقاط ضعفی هم این دوسریال داشتند اما باز هم بسیار مفید بودند.
  • ايراني IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   0 15
   اشتباهي مثبت دادم :(
 • کامی A1 ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  94 29
  اتفاقا غیر قابل پیش بینی بودن پایتخت یکی از دلایل جذب مخاطبین بود. اگر قرار بود از اول تا آخر روی همان ماجرای بدبخت و خانه خراب شدن مانور بدهند که میشد مثل سریال های آبکی دیگر و جذابیتی برای تعقیب نداشت و آخرش معلوم بود.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  فقط کلاه قرمزی و کمی هم پایتخت و تمام
 • زرین دشتی A1 ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  کلاه قرمزی واقعا عالی بود بقیه سریال ها ارزش دیدن نداشت واقعا اقای همسایه محشر بود
  • بی نام A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   101 5
   آقوی همساده درسته
 • بی نام CA ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  حالا همه به افتخار كلاه قرمزي دست جيغ هورررررراااااااا
 • بی نام A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  سریال خوب بد زشت با لات بازی های امین حیایی و خاله زنک بازی هاش تعصب های بی خود که فقط واسه بقیه بود نه خودش....پایتخت ولی عالی بود از جنس مردم بود نه غیر واقعی! کلاه قرمزی هم حرف نداشت
 • a A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  به جای سریال نوروزی چند قسمت از تام وجری قدیمی پخش می شد بهتر بود نمی دونم چرا نظرات من را حذف می کنه
 • بی نام IR ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  ببین چقدرضعف سینمایی داریم که یه شخصیت عروسکی میاد پرطرفدارترین برنامه میشه...؟؟!! واقعا واسه صداوسیما وشخص ضرغامی متاسفم..............
  • فلارد A1 ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   104 9
   کلاه قرمزی نماد نسل سوخته است برایه همین پربیننده ترینه
 • امير IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  66 19
  در مجموع كليه برنامه ها و سريالهاي نوروزي ضعيف بودند و از يك صداو سيمايي كه چندين سال سابقه دارد و بودجه عظيمي هم از بيت المال در اختيار دارد و چندين ساعت در روز آگهي تبليغاتي به خورد مردم ميدهد و ... انتظار بيشتري داشتيم . متاسفانه در نوروز هم شبكه هاي ماهواره اي بهتر از صدا و سيما بودند .
 • مهران IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  پایتخت 3 ساخته نمیشد بهتر بودد تا با خاطرات خوش پایتخت 1 و2 زندگی کنیم.من خودم طرفداره سیروسه مقدمم اما واقعا این سریه فیلم داستان نداشت.شلختگی زیادی تو داستان وجود داشت.البته باز از خیلی مجموعه های دیگه بهتر بود.اما اصلا در حد سری های قبلیش نبود
 • بی نام CH ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  سریال بد به در بسیار بسیار ضعیف بود. سریال خوب بد زشت هم فقط به کلیپس بهنوش بختیاری گیر داده بود!!
 • سهیل IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  60 12
  اکثر سریال های امثال بسیار کش دار بودند درست مثل بعضی کمدی های ایتالیایی که در اثر پرحرفی بیش از حد شخصیت های فیلم، بیننده سرگیجه می گیرد. به نطر من سریال های نوروز بسیار شلوغ و پرهیاهو و فاقد فیلمنامه روان بودند و نواقص بزرگ خود را با جدابیت بعضی شخصیت های فیلم جبران می کردند. اما در سریال پایتخت علاقه مندان به سریال مجبور شدند در هر قسمت تبلیغات وسیع یک شرکت تجاری را هم تحمل کنند و این نحوه عمل صدا و سیما می تواند بسیار سوال برانگیز باشد زیرا استفاده از فیلم هایی پرطرفدار برای مناسبتهای ملی در جهت تبلیغ یک کالا یا خدمات خصوصی مسلما دارای اشکال اساسی و نادیده گرفتن حقوق بینندگان تلویزیون است که لازم است بطور جدی مورد پیگیری قرار گیرد.
 • پيمان ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  73 63
  واقعا حقيقت رو گفتي، پايتخت ٣ واقعا ديگه تكراري بود. مگه چقدر ميشه روي يه لهجه كار كرد؟ باور كنيد اگه اون لهجه نبود اين سريال رو يه نفر هم نميديدبه نظر من شما بي انصافيد كه نويسنده رو متهم ميكنيد، بسه ديگه! بايد يه طوري به اين صدا و سيما بفهمونيم كه برنامهاش در سطح شبكه هاي درجه ٢ خارجي هم نيست.
 • بی نام A1 ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  47 7
  بدترین سریال نوروزی بلاشک خوب بد زشت بود.
 • بی نام A1 ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  ما فرشته نیستیم و بعدش خوب، بد، زشت به نظر من فوق العاده بد بودن
 • محمد IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  61 6
  واقعا سریال ما فرشته نیستم قابل دیدن بود حتی تیتراژ سریال هم قابل تماشا نبود واقعا به این سریال نباید پول بدن لطفا دست مزد بازیگران این فیلم رو اعلام کنید
 • مهدي A1 ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  33 9
  انتقاد هاي مطرح شده در مورد پايتخت خيلي كلي و كليشه اي .منتقد هاي ايراني وقتي از يك سريال يا فيلم خوشش نمي ايد از درام وشخصيت پردازي صحبت مي كنند و وارد جزيات نمي شوند اين نحوه نقد بي فايده است
 • 4 A1 ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  6 81
  من اصلا تماشاه نكردم چون همش تكراري بود مثل كلا قرمزي و پايتخت 3 فقط اخبار گوش كردم برنامه شاد طنز مثل مهران مديري و سعيد اقا خاني و .... باشد نه اين برنامه هاي بيخود
  • رضا IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   28 1
   خب شبکه 3 رو سعید آقا خانی ساخته بود دیگه
 • محمد A1 ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  36 15
  بقیه فیلما رو فرصت نکردم کامل ببینم اما پایتخت خیلی هم خوب بود دست آقای مقدم درد نکند نقدتان در مورد خط اصلی و فرعی به شکل افتضاحی بهانه جویی های کودکانه را به یادمان می آورد یه سوال که امیدوارم صادقانه جواب بدهید "آیا شما بازاریاب شبکه های ماهواره ای نیستید" امیدوارم حداقل شما که در جایگاه نقد نشسته اید تحمل این نظر را داشته باشید و تایید کنید چون تا حالا خبرآنلاین همیشه نظراتم را سانسور کرده
 • درگز IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  81 3
  فقط کلاه قرمزی وپایتخت3
 • بی نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  71 3
  من فقط پایتخت رو دیدم که دوست داشتم. یه قسمت از ما فرشته نیستیم رو دیدم و به نظرم افتضاح بود.
 • بی نام IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  62 3
  پایتخت و کلاه قرمزی
 • بی نام A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  67 7
  واقعا چرا بايد اصرار باشه كه آقاخاني و فلورا سام تو تلويزيون سريال بسازن؟؟؟؟؟؟؟؟ مخصوصا فلورا سام كه سواي فيلمنامه ، كارگرداني فيلم رو هم خيلي سطحي كار مي كنه و انگار براي دختراي 13 ساله مي سازه. واقعا كسايي با كارنامه بهتر نيستن؟ حالا عطاران و مديري رو كه فراري دادين ولي كسايي مثل سروش صحت كه بودن براي ساخت . آقا خاني هم ملغمه اي از سبك عطاران و مديري رو ارائه مي كنه كه واقعا به گرد ژاي هيچ كدوم هم نمي رسه. يكي معني رانت رو تعريف كنه لطفا.
 • حسین A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  62 12
  به نظر من نویسنده در حق پایتخت کم لطفی کرده ؛ درسته که کمی ضعیفتر از دو سری قبلی بود ولی خلاقیتهای زیادی هم داشت . زن چینی برای ارسطو به فکر جن هم نمیرسید
 • بی نام A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  45 5
  یه باره بگو مردم به جای سریال، بیست و سی ببینن دیگه. پایتخت ۳ بد نبود. خوب بد زشت رو به خاطر حضور امین حیایی ندیدم. بقیه رو هم فرصت نکردم ببینم.
 • امیر A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  26 12
  سریال ها هدفمند بود و میخواست مردم رو به زندگی در بدبختی عادت بده و یا آشنا کنه...موضوعاتی بسیار بسیار سطحی و بی هدف که بعد چند روز هیچ کسی یادش نیست چی دیده و چرا دیده و چه چیزی یاد گرفته از فیلم
 • بهمن IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  40 79
  کلاه قرمزی واقعا عالی بود و سریال پایتخت مزخرف ترین سریالی که تا حالا دیده بودم هست .
  • بی نام IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   41 7
   الان به قسمت اول نظرت مثبت بدم یا به قسمت دومش منفی؟!
 • بی نام IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  50 16
  مدیری و عطاران فقط یه بشقاب خالی میزارن رو میزو بعدشم یکی میفته تو کلانتری و حبس و مزاحمت و چک و سفته و کلنجارهای تکراری و بی مزه ای که اصلا ظرافت توش نیست و پیچیدگی های زندگی عادی رو به تصویر نمیکشن باز پایتخت یه تم از توش در میاد گرچه به یک و دو نمیرسید ولی کلا قویتر از سایرینه قالب طنزش هم شیرینه و هم جدید ،واقعیه و از جنس مردم.. گرچه خیلیا راجب کلاقرمزی حرفیدن ولی نمیتونه جای سریالها رو پر کنه خیلیا حوصله شخیصیتهای عروسکی رو ندارن....
 • بی نام IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  61 14
  فقط کلاه قرمزی . . .
 • علیرضا سوری A1 ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  24 56
  کلاه قرمزی راضی کننده نبود.
 • علی US ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  51 30
  پایتخت3 محشر بود
 • جلیلی IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  39 87
  بدترینش پایتخت 3 بود. هر بار اومدم نگاش کنم بیشتر از ده دقیقه نتونستم تحمل کنم. نمیدونم چه اصراریه هر سال بسازنش .
  • نگار IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
   44 7
   خب شما که یه دفعه دیدی بیش از 10 دقیقه نمی تونی نیگاه کنی چرا هر بار این کارو کردید؟ ;)
  • هانیه میرزایی IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   16 5
   چون دلش طاقت نمیاورد نبینه بازم میدیده!!
 • بی نام A1 ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  42 40
  پایتخت 3 حتی از کلاه قرمزی محبوب هم بهتر بود. البته قسمت آخر پایتخت اغراق شده بود اما 11 قسمت قبلش فوق العاده خوب بودند.
 • بی نام IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  61 4
  فقط آقای ببخشید.
 • آرمین IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  96 8
  پایتخت 3 با تمام ضعفاش (خصوصا آب بندی قسمتهای پایانی) یه سرو گردن بالاتر از بقیه سریالها بود.بقیه که اقتضاح بودند.
 • محسن IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  22 8
  بقول دیوی : خبر آنلاین ازت متنفرم.روز به فناااااا. خخخخخخخخخخخ .کیه کیه دررررر میزنه؟؟؟؟؟؟ خخخخخخ
 • رحمانی IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  39 25
  با نظر نویسنده این متن کاملا موافقم سریال های امسال به جز کلاه قرمزی واقعا افتضاح بودن وارزش نگاه کردن نداشتن مخصوصا ما فرشته نیستیم که اگه فقط قسمت آخرشم می دیدی کافی بود اینقدر قصه کند پیش می رفت که حال ادمو بد می کرد . پایتخت هم به جز قسمت اول بقیه اش خیلی بی معنی و مفهوم وبدون جذابیت بود وفقط یه روند یکراری رو ادامه می داد.
 • بی نام IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  45 5
  با نظر نویسنده موافقم فقط از منظر هزینه هم نگاه کنید ایا هزینه هایی که صرف سریال ها شد با هزینه کلاه قرمزی قابل مقایسه هست و کودوم موفق تر بود و فقط یه سوال دارم از این بازیگران سریال ایا خودشون از این بازی راضی بودن مخصوصا هومن برق نورد و امین حیایی و بهنوش بختیاری
 • مهدی IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  69 10
  نمی دونم فلورا سام و سعید آقاخانی بعد این همه سریالهای ناموفق که برای مناسبت ها ساختن چطور بازهم دوباره مناسبت بعدی هم سریال دستشون هست و هر دفعه هم تکرار ناموفق سری قبل. پایتخت 3 هم فقط قسمت اولش بقیه شو اگه پایتخت یک و دو رو ندیده بودیم اصلا نگاه نمی کردیم
 • بابك IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  56 13
  حيف پول كه صرف ساخت اين سريال ها شد. فقط همين!!!
 • معین US ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  51 27
  پایتخت خوب بود ولی خواهش می کنم دیگه ادامه ندید.
 • ata A1 ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  58 5
  روزای بد به در خیلی بد بود مخصوصا دیالوگ های هومن برق نورد که کپی شده سریال دودکش بود همچنین وجودبیژن بنفشه خواه درکناز هومن برق نورد من رو به یاد فیروز وبهروز تو دودکش میندازه
 • ر A1 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  68 2
  خبر آنلاین لطفا در باره برنامه آقای گزارشکر مطلب چاپ کن... برخورد زشت آقایون داور ک بعضی هاشون گزارشگر هم نبودند و خوشون آخر سوتی هستند با جوانانی ک برای اولین بار دارند گزارشگری میکنند. یکبار اشک یه نوجوان رو در آوردند .
 • علی A1 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  39 17
  پایتخت بهترین بود/ پربیننده ترین مجموعه پایتخت بود
 • بی نام IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  26 2
  ما فرشته نیستیم افتضاح بود به ترتیب از خوب به بد شبکه 1 پایتخت 2 3 و تهران
 • امین IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  33 4
  البته سریالها رو باید با هم مقایسه کرد. کلاه قرمزی که سریال نبود. تو بین سریالها هنوزم که هنوزه پایتخت با اختلاف بهترین سریاله. تو سایر برنامه ها هم کلاه قرمزی یه سر و گردن بالاتر از بقیه ست.
 • بی نام IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  42 7
  اين سعيد آقاخاني فيلم چرت مي سازه همش هم مي سازه شما ببينيد كدوم فيلمش قشنگ بود جان هر كس كه دوست داري فيلم نساز آقاي آقاخاني هر كسي را بهر كاري ساختند شما هم فقط بازيگري كن كارگرداني كار تو نيست
 • بی نام FI ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  39 5
  پتیتخت ۳ پیام و درخواست زیبایی از مسولین داشت و اونم نجات جان و بخشش محیط بان منتظر اعدام بود….هدفی والا غیر از شادی لحظه ای
 • حميد IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  16 19
  سريال هاي نوروزي امسال صداو سيما جز تمسخرو لودگي وتكرار چيزي نداشت.امسال كلاه قرمزي را ترجيح دادم.سريال پايتخت 3 به هيچ وجه خط روايي مشخصي نداشت.راستي نقي چطور شد يكدفعه كشتي گير شد.روزهاي بد به در كپي بسيار ضعيف از سريال دودكش بود.سريال فرشته نيستيم مثل كارهاي قبلي خانم سام خسته كننده و گيج وشلخته است.راستي تلويزيون شديدا به مهران مديري وعطاران نياز مبرم دارد
 • مهسا A1 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  30 13
  پایتخت3از همه بهتر بود..... انتقادهاتون نسبت به این مجموعه منصفانه نیست ازخبرآنلاین میخوام یه نظرسنجی بذاره تا نظر مردمو بفهمیم
 • هومن IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  27 5
  اسموم همه،فامیلوم ساده....همساده
 • الهه IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  44 2
  سریال"مافرشته نیستیم" که اصلا ارزش وقت گذاشتن نداشت! سریال " خوب، بد، زشت" نویسندگی خوبی نداشت و فقط هدف از ساختش ازدواج اعضای خانواده و به سخره گرفتن قیافه ی سوسن پرور و کلیپس بهنوش بختیاری و مسخره بازی امین حیایی بود. سریال "کلاه قرمزی" هم با ورود عروسک های جدید، بد نبود ، خوب بود. سریال:پایتخت 3" قوی تر از بقیه ی سریال ها ساخته شده بود و سوژه ها و خلاقیت این سریال حرف نداشت، فقط بابا پنجعلی حرفاش یه کم تکراری بود که البته زیاد مخاطب رو اذیت نمیکرد.در کل سریال موفقی بود. به دست اندرکاران سریال پایتخت و کلاه قرمزی خسته نباشید میگم
 • بی نام US ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  14 41
  کلاه قرمزی روندی تکراری داره.فقط اقوی همساده تنوع مطلوبی ایجاد کرده بود. پایتخت 3 به جز بخش کشتی فوق العاده بود.
 • آرمین IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  44 17
  من پایتخت رو از سری 1 دنبال کردم و واقعا پایتخت 3 رو از سری های قبل بیشتر دوست داشتم چون فضای شادتر و قصه جذابتری داشت.اگه پایان بندی قشنگتر و حرفه ای تری داشت دیگه میشد در حد لالیگا!
 • بابا 5 علی IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  24 11
  الکی میگه
 • بی نام IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  14 71
  از پایتخت متنفرم.همش تند تند حرف می زنن و با هم جر و بحث می کنن که سر آدمو به درد میاره.خوب بد زشت یک سریال عامه پسند خوب بود.هم خنده دار بود و هم بعضی جاها نکته هایی رو می گفت که واقعا طلایی بود و یا ما بهش نرسیدیم و یا اینکه بهشون توجه نکردیم.به نظرم بهترین سریال تبلویزیون بود.کلاه قرمزی فوق العاده لوسه، والا دیگه خجالت می کشم با این سنم بشینم کلاه قرمزی ببینمع تعجبم که یه ملت میشینن پاش و افتخارم می کنن!
 • بی نام IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  42 9
  در مورد پایتخت بی انصافی کردید.واقعا عید مون رو شیرین کردن نقی معمولی و خانواده اش.کلاه قرمزی هم که مثل همیشه عالی بود
 • بی نام A1 ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  13 31
  واقعا جای مهران مدیری و رضا عطاران خالیه و نبودشون احساس می شه. کلاه قرمزی عالی بود سیروس مقدم انگار خود آزاری داره. صحنه ریزش کف ساختمون و یا ریختن سیمان روی لباس های نو گرون قیمت نقی و بقیه نمونه های داشتن خود ازاری ایشونه. اصلا هم خنده دار نبود و اعصاب خورد کن بود.
 • رضا IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  10 18
  به نظر من سریالهای امسال نسبت به پارسال و بخصوص دو سال پیش خیلی بهتر بودند.در مورد نظر نویسنده هم چیز جالبی که وجود داره ایشون مسائلی رو برای سریال پایتخت نقطه ضعف دونستن و همون مسائل رو برای کلاه قرمزی نقطه قوت!!!مثلا در مورد تکراری بودن شخصیتها شخصیتهای کلاه قرمزی که خیلی تکراریترند.مثلا آقای همساده سه ساله میاد یه سری خاطره تعریف می کنه و میره.
 • آرزو IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  22 9
  حیف این پولا که خرج این سریالها شد. البته خداییش کلاه قرمری را دوست دارم جذاب بود. در بعضی از سریالها بعض از بازیگرا رو آوردین که واقعا بازیهای حتی قابل قبولی نداشتند. خوب .بد زشت و ما فرشته نیستیم که واقعا افتضاج بود. این همه بازیگر طنز. من نمیدونم چرا اینهمه بازیگر طنز توانمند داریم ولی امسال در هیچکدام از این سریالها نبودند؟
 • فاطمه سادات IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  25 2
  فقط پایتخت و بعضی قسمت های کلاه قرمزی رو دیدم که خوب بودن بقیه اصلا ارزش نداشتن حتی یه قسمت ببینیم.
 • بهروز A1 ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  12 11
  کاش دیگه دیوی نیاد...جای بقیه رو میگیره
 • بی نام IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  52 1
  کلاه قرمزی و کمی پایتخت .من و همسرم تنها بودیم کسی دیدن ما نیامد. چون ... .ولی با کلاه قرمزی خندیدیم من 59 سالمه وهمسرم 67 سال
 • بی نام A1 ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  19 5
  متاسفانه سریال پایتخت با پایان عجولانه و به اصطلاع ماست مالی قصه, فرصت طلایی که برای به تصویر کشیده شدن استقبال مردم علی آباد و خصوصا مسئولین ( نشون دادن تغییر رفتار اونها بعد از قهرمانی نقی ) داشت رو از دست داد.(احتمالا پای خط قرمزها در میان است!) جذابتر بود اگه قهرمانی نقی در قسمت 10 سریال اتفاق می افتاد و در 3 قسمت پایانی بازگشت به شهرش با استقبال از نقی و نهایتا با یک سورپرایز (نه از اون سورپرایزهای بی مزه که در قسمت آخر دیدیم)به پایان می رسید .
 • فامیل دور IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  20 2
  در دهنتون رو ببندید.که با این در اگر در بند در مانند درمانند
 • کیارش CA ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  28 8
  این سری پایتخت واقعا معرکه بود. در تمام عمرم به اندازه شوخی بهبود با انجلینا جولی نخندیدم. واقعا معرکه است . دست سازندگان پایتخت درد نکند.
 • star A1 ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  9 19
  آقايون،خانوما تند نرین لطفاً.به نظرمن فیلم سازان وبازيگران بیشترازاین نمیتونن قوانینو دور بزنن که اگه بزنن ميشن استاد مدیری که در این صورت مجبور میشیم برا دیدن فیلماشون پول خرج کنیم،حواسا جمع باشه اینارو با اون ور آبیا مقایسه نکنیم که بعدا بگیم پیف پیف بو میده.به نظر من سعی خودشونو کرده بودن.کاچی به از هیچی;-)
 • بی نام A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  9 1
  خبر آنلاین لطفا نظر همه رو تایید کن.
 • اسما IR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  18 5
  جیـــــــــــــــــــــــــگرم.. پسر عمه زا:کی گف خر که ای میگه جیگرم!!
 • مجید A1 ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  20 9
  میشه ارتباط سطح تحصیلات با دیدن برنامه تلویزیونی رو برام بگید؟ بعضی از دوستان چرا مدرک تحصیلیشون رو بیهوده به رخ میکشند؟ اونم تو جامعه ای که از دانشگاه زنگ میزنند و التماس میکنند دانشجو شید!! گذشت اون دوران که همه به مدرک تحصیلی میبالیدند و با زحمت و مشقت فراوان مدرک میگرفتند. از خواب زمستونی بیدار شید.
 • مهرداد A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  10 7
  نقد نویسنده بجز درموارد معدودی بسیار واضح و پسندیده بود، سریالها تکراری و بی ارزش بودند، کارکترها بی هدف و بازهم تکراری، واقعاً جای آقای مدیری که از جامعه کنونی طنز چندین سال جلوتر هستند خالی بود و درپی ایشان آقای عطاران، اصرار بر جذاب شدن سریالها از طرف کارگردانان و همینطور نویسندگان محترم بشدت دیده می شد که بنده همواره بیشتر برای صرف نادرست و احتمالاً گزاف هزینه های تولید این سریالها نگران و دلخور می شوم . امیدوارم سازمان محترم صدا و سیما دقت ویژه ای در انتخاب و یا احتمالاً پیشنهاد و تایید سریالهای تکراری نماید .
 • سارا A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  18 4
  همشون زحمت كشيدن ولي شبكه 2و3 و5 واقعا لوسو بيمزه بود فقط كلاه قرمزي مخصوصا بچه فاميل دور ك عاشقش بودم پايتختم قشنگ بود ولي اون اژدها چانگ چي ميگف اون وسط******
  • امید IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
   2 2
   پستونک......پستونک....
 • بی نام FI ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  16 10
  تلویزیون خصوصی که ممنوعه، صدا و سیما هم قرق و قبضه آقایونی شده که همسن پدر جد من هستند، من یک فیلم نامه نویسم، اصلا نمی شه به صدا وسیما وارد شد. من فیلم نامه های خوبی در این چند سال نوشته ام اما فقط روی کاغذ مانده اند. در ضمن نقد های بالا کاملا درست است.
  • بی نام A1 ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
   4 4
   دوستان عزیز این منفی ها برای چیه؟ 1-تلویزیون خصوصی ممنوع نیست؟ 2-صداوسیما در به در دنبال استعداد های خوب می گرده و اصلا توش پارتی بازی نیست؟ کلا چیه قضیه؟
 • پریسا IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  37 4
  کلاه قرمزی عالی بود خیلی دوستدارم همه ی شخصیتهاشو عالییییییییییییییییییییییییییییییییی بود اقای طهماسب را خیلی دوست داریم واقعا عالیه انشا الله 120 سال زنده باشه وما رو شاد کنه
 • بی نام A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  31 6
  روزای بد به در:بسیار ضعیف/بازی تکراری برق نورد با اون صدای تو دماغیش.چند تا نقش تکراری اقای برق نورد؟ بسه دیگه دزد و پلیس/دودکش/ نویسنده ضعیفی که خداحافظ بچه و دودکش از افتخاراتشه و اقاخانی که کاش یکی بهش میگفت بچسب به همون بازیگری تو رو چه با کارگردانی؟برو مدرن فامیلی رو ببین تا بفهمی سریال یعنی چی همش گیر داده به ادمایی که یه سری مشکلات کلیشه دارن/// پایتخت:تا قبل از خروج از علی اباد قابل تحمل بعدش سقوط ازاد....مستند ورزشی مخصوصا 2قسمت اخر که همش وزن کم کردن و کشتی بود.تبلیغات بیش از اندازه....یارانه نگیرید مردم....نمیشه یه سریال طنز بسازید که توش اینقدر مشکل و داد و بیداد نباشه؟//// خوب.بد.زشت:شعارهای گل درشت...شبکه های اجتماعی بد...یارانه نگیرید و پایان مزخرف
 • بی نام A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  12 25
  کلاه قرمزی:نیمه دوم هرقسمت مشخص بود متن ندارن...هر قسمت موقع خواب یکی میومد قصه بخونه هی میگفت بخوابین اونا هم پا میشدن و 10 دقیقه شلوغ بازی همش...نگار جواهریان افتضاااااح...فقط قسمت شهاب حسینی یه چیزایی داشت
 • چه شده IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  26 1
  پيسطونک. خخخخخخخخخخ
 • سامان IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  26 1
  چرا هیچ نظارتی بر ساخت برنامه های تلویزیون صورت نمیگیره.آخه کسانی که بعنوان داور در آقای گزارشگر بودند خیلی بدتر از شرکت کننده ها بودند و ایراد بیخود میگرفتند
 • فرزاد A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  16 11
  به نسبت سالهای قبل سریالها از کیفیت خیلی پایینی برخورداربودند.آقای سیروس مقدم متاسفانه درگیرمسایل مالی و تبلیغی شده که به شدت از کیفیت کارهاش کم کرده است....
 • 11111 IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  13 3
  من هم نظرم این است که درست است کلاه قرمزی خوب است اما اصلا قیاسی به سیروس مقدم ندارد مخاطبان شان رده سنی متفاوتی دارند در مورد اون دو سریال دیگر باید بگم بله روزای بد بدر از همه بدتر خوب بد زشت هم .....ولی در مورد سیروس مقدم نظر بسیار نابجایی دادید سیروس مقدم هیچوقت رقیبی نداشته و نخواهد داشت و لازم به ذکر است که پارسال به نظر همین مردم در برنامه سین مثل سریال پایتخت بهترین سریال و محسن تنابنده بهترین بازیگر شد اگر قراره مقایسه ای بشه بین این سه سریال باید بشه کلاه قرمزی باید تو گروه سنی خودش مقایسه بشه هرچند بیننده بزرگسال هم داشته باشه....عزیز من
 • فقط مقدم IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  24 3
  باریکلا صابر خان باریکلا... بایکلا مرد با خدا باریکلا.... خیلی بی انصافید که میگید پایتخت خوب نبود لابد روزای بد بدر خوب بود با اون شخصیت های تکراری و یا خوب بد زشت با بازی افتضاح کلیه بازیگران از امین حیایی گرفته تا مهدی سلوکی به خوصوص وقتایی که میخواست مثلا لات باشه.....از منوچهر هادی بیشتر انتظار میرفت در مورد کلاه قرمزی هم تو بخش کودک بحث کنید....لطفا ......سیروس مقدم همیشه بینندشو شناخته و میشناسه و همیشه کارهاش پر بیننده بوده برای همه تیم مقدم-آقای تنابنده....احمدی....مهرانفرو....آرزوی سلامتی دارم....بهترین سریال پایتخت.....و در گروه کودک هم کلاه قرمزی البته اگه سال دیگه باز عروسک اضافه نکنه!! بهترین شخصیتش هم آقای ببخشید بود....همین وبس
  • صادق GB ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   6 4
   بابا اینقد چاخان نگید والله بالله دروغ گناه داره پایتخت ی3 نسبت به سایر سریالها خوب بود ولی شق القمر نبود . مطمئین باشید سال دیگه هم همین آش و همین کاسه. با با عید یعنی شادی و خنده همراه با پیام زیبا. نه داد و فریاد و غمگین حرف زدن .من نمیدونم آیه از آسمون نازل شده که الا و بالله خانم فلورا سام فیلم بسازه؟ واقعا برای شبکه 5 متاسفم. شبکه دو هم که خدا بدور. شبکه 3 هم که آقای مهران رجبی با اون بازیهای تکراریش در تمام سریالها و همه جادیده میشه .
 • بی نام IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  22 4
  بابا این ها به کنار کرکره چقدر مذخرف بود
  • 1393 A1 ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
   5 5
   یعنی همه این دو ریال ها را بگذاریم کنار و فقط هر کی دیوارش از بقیه کوتاه تر بود را بکوبیم هر چند این کرکره یک کپی دسته چندم از روی لوده بازار بود ولی هنوز می شد به زور بادوم هندی و مغز پسته تحملش کرد ولی ان تبلیغ سازهای که برای یک سال خود کیسه دوخته بودن و تا توانستن اسم فلان شرکت و فلان برند و بهمان برج فلان جا را به خورد ملت دادن را چطور می خواستیم تحمل کنیم که حتی با یک بشکه عسل خالص خوانسار هم نمی شد نگاه کرد و فقط جلف بازی محض دیده شد!!
 • بی نام RO ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  20 4
  خبرآنلاین ازت متنفرررم :-) وای من امسال عاشق دیوی شدم با اون قیافش. کاش همه این عروسکارو تو خونه داشتم باهاشون حرف می زدم. ممنونم از جبلی و طهماسب به خاطر خلق این عروسکها تو روزای تاریک کودکیمون
 • بی نام A1 ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  11 3
  فقط کلاه قرمزی،به قول یکی از این سایتها اقای ضرغامی با لشکری از خدم و حشم چه میکند
 • همراه A1 ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  2 20
  کرکره خوب بود ولی متاسفانه دیده نشد
 • بی نام A1 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  3 10
  بد.به.در..حرف دل..ما کاری با بازیگران تکراری نداریم اصل اون داستانی که انتخاب کرده بود. هر چقدر تکراری بود. امثال بد به درها زیاده کسی نمیبینه. ببحشین که تو فیلم دختر پسر خشکل نبود بهشون جایزه اسکار بدین .خواهشن اگه فیلم کامل ندیدین نظر ندهید.باتشکر از همه
 • سعید A1 ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
  10 2
  ممنونم مجموعه کلاه قرمزی از اینکه پدر بزرگ کم شنوای منو خندوندی کارویو که هیچ یک از سریال ها نکردن
 • هادي A1 ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  11 4
  همه فداييييييييييييييييييييييييييي داريد
 • محمد A1 ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  6 3
  کلأ ما ندیدیم ، راحت بودیم
 • آسمان IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  1 0
  کلاااااااااااااااااه قرمزی بینظیره ه ه ه ه ما شمالیها عاشقشیم م م م م م م .اگه کلاه قرمزی پخش نمیشد صداوسیما حسابی کلاه سرش میرفت. باید تجلیل حسابی ازشون بشه. همیشه نوروزی بمانید ملت ایران.
 • دوست A1 ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  12 0
  كلاه قرمزي و پايتخت خوب بود.
 • تورج IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  7 2
  کلاه قرمزی در کنار ضعف هاش هنوز هم تنها انگیزه اییه که ملت برای رسیدن عید و تعطیلات نوروز در تلویزیون دارند و تنها مولد شور و شوقِ عید و سال نو در کل رسانه جمعی این کشوره
 • بی نام A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  6 19
  اتفاقا كلاه قرمزي اصلا جالب نبود حرفي براي گفتن نداشت اين قدر سطحي نباشين دوميليارد پول گرفتن فقط يه غول با صداي مردانه بگه بوس بوس!!!!! خيلي زننده و زشت بود حيف نيست از ظرفيتها استفاده نمي شود و متن خوب ندارند بابا همش كه نبايد به فكر پول بود
  • سپهر A1 ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
   15 0
   میگه ماچ نه بوس خاله ماچ
 • بی نام IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  5 6
  به نظر من همه سریالها ضعیف بودن ... اگه بخواهی به هر کدوم تک تک نگاه کنی ... کار پایتخت تکرار قبل بود و فقط کاردگردانی عالی داشت ... روزهای بد به در و خوب بد زشت به طور کلی ضعیف بود ن ... ما فرشته نیسیم هم معلومه که باز شریفی نیا و علی صادفی و فلورا سام سه تایی فیلمنامه رو از فیلتر خودشنون رد کردن ... کلاه قرمزی خوب بود البته آقای مجری کمی ضعیف بود ...
 • بی نام IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  11 3
  سریال های خوب بد زشت و روزهای بد به دور از همه ضعیف تر بودن
 • بی نام IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  5 15
  همه افتضاح بودن ...
 • مرمر IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  7 4
  پس چه خوب شد که من مسافرت بودم و هیچ کدوم از سریالها رو ندیدم. ولی خداییش کلاه قرمزی رو خیلی دوست دارم امیدوارم که دوباره پخشش کنن
 • گلارا IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  2 0
  آقای بی نام شنبه 16 فروردین 93 ساعت 1 و 59 دقیقه بامداد شما که نوشتی فیلم بد به در دختر پسر خشکل نداش ت که بهش اسکار بدن خواهشا قبول کن که اینقد که در کشورما در دنیای هنر فقط و فقط به زیبایی و به چشم رنگی اهمیت میدن هیچ کجا فقط نمیگن الا و بالله زیبایی بلکه به بازی و جذابیت نقش اهمیت میدن .جالب اینجاست بدانید که تازه گی یک کارگردان همین سریالهای آزاردهنده برای توجیه بازیهای تکراری بازیگرانش گفته : لوری هاردی هم بازی تکراری دارند !!!!! یکی از این کارگردان محترم بپرسه تا حالا مثل بازی لورل هاردی در هیچ جای دنیا دیده نشده ..
 • بی نام IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
  3 0
  پایتخت 3 خیلی خوب بود یعنی نسبت به سریال های دیگه عالی بود خانوم فلوراسام میشه کارگردانی نکنن اونم کارطنزاون از باغ سرهنگشون اینم ازمافرشته نیستیم واقعاغیرقابل تحمل بود به جای اینکه درعرض 6 ماه سه تاسریال کارگردانی کنن وهزینه هدربدندوبی خود آنتن وپرکنن بشینن یه ایده خوب وجالب پیداکنن بایه کارمتفاوت وکاردگردانی قوی بیان جلو.
 • سپیده A1 ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
  4 1
  من دیوانه کلاه قرمزی و همه عروسکای این فیلمم من دانشجوی قوق لیسانسم ولی با کما افتخار سرمو بالا میگیریم و میگم با تمام مشغله ای که دارم همچنان کلاه قرمزی میبینم و از دیدنش سیر نمیشم دووووووووووووست دارم آقای مجری دوووووووووست دارم آقای جبلی دوووووووووووووستون دارم همه عروسکای سریال کلاه قرمزی
 • ف.ب A1 ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
  5 0
  کلاه قرمزی و پایتخت ... عالی بودن . عالــــــــــی .
 • بی نام A1 ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
  3 1
  واقعا کلاه قرمزی محشر بود
 • حانیه IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  1 1
  اقای رضا عطاران و مهران مدیری عزیر شماها کجایید؟؟؟ تلویزیون به شما احتیاج داره
 • ناشناس A1 ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
  1 1
  هیچ کدوم فقط کارای مهران مدیری البته پایتخت هم بد نبود دیدن بقیه همه وقت تلف کردنه.
 • ایدا IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  1 2
  ضعیف ترین مجموعه سریال روز های بد به در بود