ایرنا نوشت:

معاون اول رییس جمهور گفت: مبلغ یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها همان 455 هزار ریال به ازای هر نفر است اما به گروه هایی که بیشتر نیازمندند کالاهایی برای امنیت غذایی اختصاص می یابد.

اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از ستاد هماهنگی پشتیبانی فنی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی در خصوص رقم پرداختی یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها، گفت: برای گروه هایی که بیشتر نیازمند هستند و امنیت غذایی آنها جزو اولویت های کشور است، پیش بینی شده به صورت غیرنقدی کالاهایی اختصاص یابد تا مطمئن شویم که امنیت غذایی این افراد نیز مناسب است.

او در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص تعیین سقف درآمدی برای حذف یارانه در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها نیز گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده اما به اطلاعات مناسبی دسترسی خواهیم یافت و دولت بنا را بر دریافت اطلاعات دقیق از مردم گذاشته است.

جهانگیری با بیان آنکه سطح درآمدی مردم برای بسیاری از تصمیم گیری های آتی مهم است، گفت: علاوه بر این بخش مسکن از اصلی ترین بخش های کشور است و براساس اطلاعات دریافتی تصمیم های جدی برای فاقدین مسکن و مناطقی که مردم فاقد مسکن در آن زیاد هستند، اتخاذ خواهد شد.

او گفت: قانونگذار به دولت تکلیف کرد تا براساس سطح درآمدی یارانه را به نیازمندان پرداخت کند و براساس داده های اطلاعاتی در جلسات آتی قدم های بعدی دولت مشخص می شود.

او در پاسخ به پرسشی در خصوص چگونگی مصرف درآمدهای ناشی از انصراف دریافت یارانه ها، گفت: براساس اطلاعات دریافتی که البته هنوز دقیق نیست تعداد قابل توجهی از مردم به درخواست مراجع تقلید، علما، نخبگان و هنرمندان و دولت پاسخ داده و ثبت نام نکرده اند و امیدواریم استمرار انصراف همچنان وجود داشته باشد.

جهانگیری ادامه داد: بیمه های درمانی و همگانی نیز از دیگر موارد صرف منابع حاصل از انصراف است و علاقه مندیم فردی در کشور وجود نداشته باشد که به دلیل هزینه ها و حق بیمه دفترچه بیمه نداشته باشد.

اسحاق جهانگیری روز جمعه به همراه محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، اکبر ایزدی رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها و جمعی از دست اندرکاران اجرای ثبت نام این مرحله از متقاضیان یارانه ها بازدید کرد.

 

45231

 

کد خبر 348694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
  391 9
  یادش بخیر قبلا بهش میگفتیم نفت در برابر غذا حالا میگیم بنزین در برابر غذا
 • بی نام IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
  511 9
  قیمت ها چند برابر میشه و یارنه همان 45500 :
  • امیر تبریز اوغلی ضد لنگ و کیسه IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
   7 2
   اونم قطع میشه.
 • بی نام IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
  5 2
  اونایی که تلفن همراه ندارن، شماره رهگیری را چگونه دریافت میکنن؟
 • سعادت IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
  5 6
  هدفمندی یارانه ها یک جراحی دردناکبه برای خیلی از مردم اما برای اینده کسور خبلی حیاتی است
 • بی نام A1 ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  6 1
  بابارفنم ثبت نام کردم اشتباهی بچه هارو نزدم چه کار کنم .............دونفرا...