هیات دولت به دنبال درخواست مکرر شرکت های خصوصی ارائه خدمات رایانه ای، سود بازرگانی برخی تجهیزات ارتباطی را صفر تعیین کرد.

با تصویب وزیران عضو کمیسیون ماده 1 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، با هدف تسریع در تامین تجهیزات مورد نیاز توسعه شبکه های رایانه ای در کشور و در راستای جلوگیری از ورود اجناس قاچاق و غیراستاندارد به بازار حمایت از شرکت‌های خصوصی فعال در عرصه تجهیزات شبکه‌ای، سود بازرگانی برخی تجهیزات ارتباطی و مخابراتی صفر تعیین شد.
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون ماده 1 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ردیف 215 جداول تعرفه واردات و صادرات سال جاری را که مربوط به سود بازرگانی برخی تجهیزات ارتباطی بود را حذف کردند. بر این اساس دولت در مصوبه مورخ 28/120/87 خود سود بازرگانی تجهیزات مخابراتی خود را از 46 درصدبه صفر درصد کاهش داد و به عبارتی سود بازرگانی این اقلام حذف شده بود که در این مصوبه فایروال شبکه کامپیوتر از لیست مذکر حذف شده است.
بر این اساس متن زیر به یادداشت‌های ذیل فصل 85 تعرفه‌های گمرکی اضافه شد. بدین ترتیب، سود بازرگانی تجهیزات ارتباطی تحت ردیف 8517 به شرح سوئیچ شبکه کامپیوتر، روتر شبکه کامپیوتر، هاب شبکه کامپیوتر، هاب سوئیچ شبکه کامپیوتر، مالتی پلکسر شبکه کامپیوتر، بی‌راس Brass شبکه کامپیوتر، اکسس پوینت شبکه کامپیوتر، دی‌اس‌لم Dslam شبکه کامپیوتر و کانورتور Convertor شبکه کامپیوتر، صفر تعیین می‌شود.
این مصوبه در تاریخ 13 دی 1388 توسط محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

کد خبر 34882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =