فارس نوشت:

وزیر اقتصاد گفت: حجم همکاری‌ها را با کشور پاکستان به ۳ میلیارد دلار و بالاتر به ۵ میلیارد دلار در آینده افزایش خواهیم داد.

طیب‌نیا وزیر اقتصاد ظهر امروز در مراسم بدرقه نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره نتایج مذاکرات نخست‌وزیر پاکستان با مقامات عالی‌رتبه کشورمان اظهار داشت: پاکستان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین همسایه ما و دومین کشور بزرگ اسلامی است که هزار کیلومتر با ایران دارای مرز مشترک است.

وزیر اقتصاد بر همین اساس به اهمیت ویژه توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با پاکستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته حجم روابط اقتصادی بین دو کشور از سه میلیارد دلار به کمتر از هزار میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی به مذاکرات و ملاقات‌های نوازشریف با رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور و همچنین ملاقاتی که با مقام معظم رهبری داشت، اشاره و اضافه کرد: در این ملاقات‌ها بر توسعه همکاری‌ها تاکید شد و قرار شد حجم همکاری‌ها را به ۳ میلیارد دلار و بالاتر به ۵ میلیارد دلار در آینده افزایش دهیم.

طیب‌نیا با بیان اینکه گروه‌های کاری به صورت تخصصی تشکیل شده است، افزود: برخی از مشکلات و موانع بهبود روابط به صورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه کمیسیون مشترک دو کشور به زودی برگزار می‌شود، یادآور شد: با مذاکرات و توافقات دو کشور موانع توسعه روابط برداشته خواهد شد و شاهد گسترش روابط تجاری بین ایران و پاکستان خواهیم بود.

وی همچنین درباره اینکه این کمیسیون مشترک کی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: ظرف سه ماه آینده این کمیسیون برگزار می‌شود.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی درباره توافقنامه دو کشور در زمینه مبارزه با پولشویی نیز خاطرنشان کرد: این توافقنامه نیز در راستای همکاری دو کشور صورت گرفته است.

 

45503

کد خبر 354726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =