طی آخرین تصمیمات صورت گرفته مکانیسم دریافت نامه های مردمی در سفرهای استانی حذف می شود و از این پس اعتباری هم برای پی گیری نامه های مردمی تعلق نمی گیرد.

سایت جهان نوشت: این تصمیم دولت به دنبال تلاش کمیته امداد برای جلوگیری از گرفتن نامه در دور سوم سفرهای استانی انجام شده است.کمیته امداد که مسئولیت اصلی پی گیری نامه های مردمی را در دور اول و دوم سفرهای استانی داشته است ،طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور گرفتن نامه در دور سوم سفرهای استانی را بدون اثر و منشا سوء استفاده ذکر کرده است. 

همچنین در این نامه امده است که تعدادی از نامه هایی که در دو دور اول سفرهای استانی اخذ شده غیر واقعی است که این قبیل نامه ها در دور سوم حتما افزایش خواهند یافت. 

در این نامه امده است که بیشتر مفاد این نامه ها مربوط به ضعف عملکرد دستگاههای اجرایی است و باید بر عملکرد این دستگاهها در استانها و مناطق محروم ، نظارت بیشتری صورت گیرد و با توزیع پول نقد مشکلی حل نمی شود. 

لازم به ذکر است تنها در دور اول سفرهای استانی دو میلیون و 200 هزار نامه به کمیته امداد داده شد و در همان زمان هم دولت حدوداً 250 میلیارد تومان اعتبار برای رسیدگی و پاسخگویی به این نامه ها اختصاص داد.تعداد این نامه ها در دور دوم سفر ها به شکل چشم گیری افزایش یافت. 

به نظر برخی نمایندگان مجلس کمیته امداد به تنهایی توان اجرایی و علمی برای بررسی صحت و سقم درخواست های مطرح شده در این نامه ها را ندارد.

کد خبر 35538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۹
  0 0
  پس اجازه دهید مردم دردشان را به بیگانگان بگویند.اکثر مردم درگیر مشکلات مالی و معیشتی هستند.بازار کار کساد است و نقدینگی در دست مردم نیست.
 • بدون نام IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۹
  0 0
  برای هر نامه 100 هزار توام بودجه قرار داده شده است !!! حالا به کدام نتیجه رسیده اید !!؟؟ هیچی ! اگر نتیجه داده بود کمیته امداد این نامه را نمی نوشت !! پس 250 میلیارد نوان بی نتیجه خرج شده است؟؟!!! و به هوا رفت !! یا حق