سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی 'گفت که بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند. من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند. برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند باید روش‌شان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم.

به گزارش فارس، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران، امروز با رشد و توسعه‌ و با نفوذ و تاثیرگذاری‌ای که در مسلمانان و کشورهای جهان پیدا کرده است، حرکت راهبردی را از همه مدیران می‌طلبد.

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم اعطای دانش‌نامه به دانش آموختگان دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی با حضور مقامات و فرماندهان عالیرتبه نظامی کشور ضمن تبریک به فارغ‌التحصیلان دانشگاه، گفت: مقصود از آموزش دوره عالی دفاع ملی این است که ما مدیرانی در تراز جمهوری اسلامی و برای ولایت فقیه تربیت کنیم تا انشاءالله زمینه‌ساز ظهور حضرت صاحب‌الزمان منجی عالم بشریت باشند.

وی افزود: شما آموزش دیدید برای اینکه برای عزت اسلام و پیشرفت جمهوری اسلامی کار و به ملت بزرگ علوی ایران خدمت کنید. همه چیزهایی که برای خودتان تعریف کردید برای خودتان شخصیت ساختید، برای خودتان جایگاه ساختید، برای خودتان آدمی تعریف کردید همه اینها را بشکنید و بنده خدا بشوید. آن‌طوری که ابوالفضل العباس(ع) در برابر امام حسین(ع) بود آن‌گونه که علی(ع) در برابر پیامبر خدا بود، آن طور که عمار در برابر علی (ع) بود. آن‌طور که خامنه‌ای عزیز در برابر خمینی(ره) بود. امام خمینی(ره) فرمود که مقام، برای کسی که تزکیه نشده خطرناک است.

فیروزآبادی ادامه داد: اول خاشع و متواضع می‌شوی، برای خدا. دوم می‌شکنی همه آن ساختمانی را که برای خودت ساختی، مانند تکبر، غرور، زورگویی، خودمحوری و خودشیفتگی را و بعد وارد آن مقام و مسئولیت می‌شوید. داشتن دانشنامه عالی دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی، یک مقام علمی و معرفتی است. اگر خضوع، خشوع و خودشکستن را همراه آن کنید، آن وقت می‌توانید خدمت کنید.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز با رشد و توسعه‌ و با نفوذ و تاثیرگذاری که در مسلمانان و کشورهای جهان پیدا کرده است، حرکت راهبردی را از همه مدیران می‌طلبد. بدون نگاه راهبردی در مدیریت کلان، جمهوری اسلامی را نمی‌توان در تراز خودش، امروز در جهان پیش برد. بنابراین مدیریت راهبردی بسیار بااهمیت است. نگاه راهبردی بسیار با اهمیت است و انقلاب این مدیریت را می‌طلبد.

عضو شورای عالی امنیت ملی همچنین در ارتباط با جریان‌های سیاسی کشور، گفت: ما انتخاباتی برگزار کردیم با روش مردم‌سالاری دینی و یک رئیس‌جمهوری تعیین شده است، رئیس‌جمهور ما روحانی و تحصیلاتش دینی است، دکتری در سطح بین‌المللی هم دارد و در دوران مبارزات انقلابی و 35 ساله بعد از انقلاب در سنگرهای حساس امنیتی-دفاعی و سیاستگذاری کشور خدمت کرده است. ما باید به این رئیس‌جمهور افتخار و شکرگذار وجود ایشان باشیم و باید همه همت‌مان را بگذاریم در پشتیبانی دولت که بتواند در این شرایط حساس، کشتی کشور را پیش ببرد.

وی تاکید کرد: کار اجرایی کار سختی است و ریاست‌جمهوری، وزارتخانه‌ها، اینها مدیریت‌های راهبردی است و حرکت‌های راهبردی، کار عمیق، پرحوصله و با آرامش را می‌طلبد. رهبر عزیز ما حضرت امام خامنه‌ای عزیز از این دولت، اقتصاد مقاومتی، پیشرفت کشور و استحکام ساخت درونی کشور را مطالبه می‌کنند.

فیروزآبادی اظهار داشت: این مطالبات رهبر عزیز از دولت، اقتضایش این است که همه کسانی که به امام، انقلاب، رهبری و شهدا علاقه دارند دستشان را به هم بدهند و این دولت را کمک کنند که بتواند در این شرایطی که همه دشمنان علیه ما بسیج شدند کشور را پیش ببرد و پیروزی‌ها را تداوم ببخشد و انشاءالله این حرکت صعودی که انقلاب در مسیر پرسنگلاخ جهانی دارد طی می‌کند با سرعت لازم پیش برود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: متاسفانه یک مقدار بازی‌های رسانه‌ای موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود، یک مقدار در گوشی حرف زدن‌های غلط و یک مقدار جوسازی‌های سیاسی و یک مقدار هم نابسامانی احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور باعث نابسامانی رسانه‌ها و تحلیل‌ها در کشور می‌شود. باید منافع حزبی، گروهی، دسته‌ای، سیاسی، تبلیغاتی، انتخاباتی، همه بایستی کنار برود و همت برای ساختن کشور و کمک به دولت برای پیشرفت کشور، وجهه همت همه قرار بگیرد.

وی افزود: مدیران رسانه‌ها باید جلوگیری کنند از اخباری که موجب تشویش اذهان مردم، تضعیف دولت و تخریب برخی از اقدامات می‌شود. باید با نیک سیرتی در همه این زمینه‌ها عمل کنیم که انشاءالله پیش برویم.

فیروزآبادی در ادامه سخنانش اظهار داشت: حضرت امام(ره) فرمودند: عامل ایجاد انقلاب، ایمان، وحدت، عمل به احکام اسلامی و توجه به محرومین بود. عامل بقای انقلاب هم ایمان، وحدت، توجه به احکام اسلامی و توجه به محرومین است. وحدت مسئله بسیار مهمی است مسئول ایجاد وحدت همه مردم هستند و مدیران و مسئولین سیاسی و رسانه‌ای باید جلوی تفرقه‌ها را بگیرند.

وی ادامه داد: بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند. من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند. برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند باید روش‌شان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم.

فیروزآبادی گفت: رهبری فرمودند که از دولت حمایت کنید، به پیشرفت کشور کمک کنید هرکس هر جا هست همان‌جا را بسازد، انتقاد مخرب نکنید، هو و جنجال نکنید، آرامش جامعه را به هم نزنید. خب اینها اصولی است که سیاسیون و رسانه‌ها باید به آن عمل کنند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: وزیر یعنی کسی که بار سنگینی بر دوش اوست. حالا بار سنگین را بر دوش وزیر بگذاریم و بعد هم دائما در روحش و در وزارتخانه‌اش تلاطم ایجاد کنیم؟ آیا کار پیش می‌رود؟ معلوم است کار پیش نمی‌رود. البته وزرا و دولت هم باید مراعات همه اصول را بکنند و بنای آقای دکتر روحانی به عنوان رئیس‌جمهور همین است، به وزرا هم توصیه کردند.

وی افزود: سیاسیون و رسانه‌ها هم باید مراعات کنند تا کشور بتواند این کاروان جهادی که با هدایت رهبری دارد به سوی هدف‌های عالی و چشم‌انداز حرکت می‌کند، به مقصد برسد و موفق باشد و اگر کار را کند و متوقف کنیم، خدای نکرده سنگ‌اندازی کنیم، چوب لای چرخ بگذاریم، خب معلوم است که کار پیش نمی‌رود و به چشم‌انداز هم نمی‌رسیم، دشمن هم خوشحال می‌شود. دشمنان ما هم همین را می‌خواهند، یعنی بسیاری از ما که ادعای مبارزه با دشمنان را می‌کنیم با رفتار سیاسی که می‌کنیم دشمن را شاد می‌کنیم.

فیروزآبادی تاکید کرد: از نگاه راهبردی و مدیریت راهبردی این اصول مهم است. رعایت کردن آن در یک سازمان، در کشور و در جمع مسلمانان و در کشورهای متحد هم مهم است، یعنی هر جا بنای وحدتی است برای کار کردن، بایستی که روی یک اصولی تفاهم بشود. کسی نباید کاسه داغ‌تر از آش بشود. امروز میزان را در میان جامعه امام تعیین می‌کند ما خدا را شکر می‌کنیم که در تاریخ‌مان ما را به داشتن امام مفتخر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما امام داریم، امام یعنی میزان جامعه، روی همین میزان همه ما باید حرکت کنیم دیگر جنجال درست کردن و تحلیل از خودشان درآوردن که ببینید این بخش حکومت ولایت فقیه را تضعیف می‌کند، این یعنی چه؟ اینکه اصلا با نگاه راهبردی و مدیریت راهبردی نمی‌خواند.

فیروزآبادی تاکید کرد: اینها ضعف‌های مدیریت راهبردی در کشور است که مدیران ما باید به آن توجه کنند، وقتی یک مدیری می‌بیند از میان سیستم‌اش عامل تفرقه، تضعیف و تخریب بیرون می‌آید، خب باید آن را کنترل و هدایت کند، باید با آدم‌های تفرقه‌انداز برخورد کند تا اتحاد جامعه و حرکت جامعه در مسیر درست حفظ بشود. این مغایر اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر در اسلام نیست و اینکه یک امر واجبی است که آن هم فراموش شده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: آیه شریفه قرآن «ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر و یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر...» (ال عمران 104) و امام حسین(علیه السلام) فرمود: من برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم. امر به معروف و نهی از منکر تفرقه‌انگیزی نیست.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر بین افرادی است که با هم وحدت دارند. آنجایی که یک کسی معروف را نمی‌شناسد به آن یاد می‌دهند، آن جایی که کسی به خاطر اشتباه یا غفلت دارد دچار منکری می‌شود به او یادآوری می‌کنند و او هم خوشحال می‌شود و فورا عیب خودش را برطرف می‌کند. این تحقق «المومن مراه المومن» است.

فیروزآبادی اظهار داشت: ممکن است بعضی‌ها هم فکر کنند که این تفرقه‌انگیزی‌ها که می‌کنند مثلا دارند امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند، اینطور نیست. امر به معروف و نهی از منکر را هم باید شناخت. باید مطابق آن عمل کرد.

وی ادامه داد: به هر حال حرکت در شرایط حساس فعلی جامعه اقتضای پرهیز از بسیاری از اقدامات ریز و کم قیمتی است که موجب تشویش برای مردم می‌شود و حتی مدیران و وزرا را که در کارشان ممکن است دچار دلهره و خستگی کنند، اینها بایستی که از نگاه راهبردی در جامعه جمع و جور شود و مدیران باید با حساسیت، به خصوص آنهایی که کارهای تبلیغی و رسانه‌ای و خطابه در اختیارشان است، کار کنند. بایستی که با میزان رهبری، حرف بزنند و حرکت بکنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کار راهبردی در دستگاه جمهوری اسلامی منشأاش را از امامت می‌گیرد. اینکه سیاست‌های کلی را امروز در نظام، رهبری ابلاغ می‌کنند. سیاست کلی یعنی منشا همه کارهای دیگر. سیاست کلی آموزش و پرورش، آموزش عالی، دفاعی، مخابرات و الکترونیک، سیاست کلی اینها همین است، منشا از امامت است. امام مشورت هم می‌کند و سیاست کلی می‌دهد.

وی گفت: باید مدیر راهبردی در هر سازمانی اول چشم‌انداز سازمانش را مشخص کند، بعد سیاست‌های کلی‌اش را ببینید. براساس اینها بیاید اهدافش و راهبردها را مشخص کند و کار راهبردی انجام دهد. اگر همه بخواهند کار راهبردی انجام دهند، اصلا این ظرایفی که موجب اختلاف و تشویش می‌شود در جامعه پیش نمی‌آید.

 

2323

کد خبر 355978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 31
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  هشدار آقاي فيروزآبادي کاملا بجا و به موقع است. خبرگزاري هاي ... و ... که وابسته به يکي از نيروهاي مسلح هستند براي تخريب دولت روحاني از هيچ چيز فروگذار نمي کنند
  • کمیل IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
   64 8
   در نظر داشته باشیم،که ایشان در دوره آقای احمدی نژاد نیز همین گونه بی پروا چه در نقد و چه در دفاع موارد را بیان میکردند،ای کاش دوستان دلواپس کمی صبوری پیشه کنند،و درس همگام با ملت و همراه با رهبر و دولت راحداقل تمرین میکردند.
 • مریم A1 ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  11 52
  مگه زمان دکتر احمدی نژاد همین رسانه ها نبودن که مانند تبر که بر ریشه میزند نقدهای مقرضانه و دشمن شاد کن میکردند؟ اون موقع کسی از حمایت دولت حرفی نمیزد.
  • بی نام A1 ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
   6 1
   مریم خانم مغرضانه نه مقرضانه اونوقت می گویید به ما نگویید بی سواد
 • علیرضا A1 ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  52 26
  اینجاست که واقعا سردار وطنی......سرلشگر با مردم باش..مردم هم دوست خواهند داشت....درود بر سردار فیروزابادی
 • بی نام IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  20 14
  به این میگن سرلشکر
 • بیرانوند A1 ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
  80 2
  مثلا عکس پنهانی برادران از میز غذای دکتر ظریف نمونه بارز تشویش اذهان عمومیه.آقای مدعی العموم که برای درخ یک خبر در مورد یک مفسد اقتصادی روزنامه می بندد حالا کجاست تا از این خیانت جلوگیری کند.این کار تنها از خبرنگار هاآرتس اسراییل برمیامد نه یک خبرگزاری ایرانی.لطفا سانسور نکنید.
 • بی نام A1 ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  18 5
  ان شاالله که این صحبتتان را عملی خواهید کرد.
 • بی نام A1 ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  17 2
  در کل موافقم.
 • بی نام A1 ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  29 5
  در چند سال اخیر رسم بر این شده است که روزنامه ها بجای انعکاس افکار عمومی برای دولت و ملت خط مشی و تکلیف تعیین میکنند و خود را کاملا بحق نشان میدهند بهر حال باید از اقای فیروز ابادی تقدیر و تشکر نمود
 • عادل IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  67 6
  درود بر شرف هر کسی که از آرامش جامعه حمایت می کنه .
 • بی نام IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  16 2
  احسنت
 • بی نام A1 ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  25 4
  جناب دکتر بسیار از صحبت های بجایتان سپاسگزارم.نیرو های مسلح عزیز متعلق به همه مردم هستند متاسفانه دیده میشود بعضی رسانه هایی که مستقیم یا غیر مستقیم وابسته به این نیرو ها هستند و از بیت المال هزینه میکنند به سخنگوی اقلیتی کوچک با نگاه تنگ نظرانه جنا حی تبدیل شده اند و این علاوه بر هدر دادن پول مردم باعث کاهش نفوذ گفتار مسئولین مربوط وآسیب به اعتبار میشود
 • بی نام A1 ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  12 1
  ............چرا نظرات را منعكس نميكني
 • جهان A1 ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  27 5
  احسنت.برای یکبار از دولت ووزرایش حمایت کردید.ممنون
 • علی IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  45 9
  ای کاش بقیه نظامیان هم رویکردی این چنینی داشته باشند.
 • حقیقت گو A1 ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  55 8
  با صدا و سیما چه کنیم؟ وقتی رسانه ی موجهی مثل صدا و سیما به شایعات دامن می زند، نقد مخرب می کند و.... چه توقعی از رسانه های خورده ریزه ی این طرف و آن طرف مملکت می توان داشت؟
 • حميد KW ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  15 7
  احسنت سردار .
 • سعید DE ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  18 9
  درود خدا بر سرلشکر فیروز آبادی.خداشاهده این گروه هستن که کشور رو به این روز کشوندن .تشکر تشکر
 • بهنام A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  21 3
  سردار سخنان هوشمندانه و دلسوزانه و عادلانه شما واقعا دلم را شاد کرد. خداوند از شما راضی باشد. سخنانتان نشان از روح بزرگ و رویکرد فراجناحی شما دارد. کاش دیگران هم به شما تاسی کنند.
 • بی نام A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  44 6
  چه عجب
 • علیرضا A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  29 6
  اقای فیروز آبادی دمت گرم . به موقع بود .
 • بی نام IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  28 1
  به احترام همه کساني که منصف اند و حرف حق ميزنند از جلو نظام خبردار.
 • بی نام IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  13 2
  خبرآنلاین گوشاتو وا کن :
 • بی نام US ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  19 1
  هشدار آقاي فيروزآبادي کاملا بجا و به موقع است. خبرگزاري هاي ... و ... که وابسته به يکي از نيروهاي مسلح هستند براي تخريب دولت روحاني از هيچ چيز فروگذار نمي کنند
 • دوست FI ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  34 5
  از جناب فیروزآبادی بخاطر حمایتشون از دولت تشکر میکنم. ان شاالله همه مسولان همراهی کنن با دولت تدبیر و امید تا خواست مردم اجرا بشه. سلام بر رهبری سلام بر هاشمی سلام بر خاتمی سلام بر روحانی
 • بی نام IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  6 29
  نظرات دارد یک طرفه منتشر می شود
 • بی نام A1 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  10 0
  باید به فکر راه کار اساسی بود و راه نفوذ جریان های خودسر و انحرافی را در این نیروها خشکاند که آفت جدی است
 • بی نام IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  11 7
  قبلا زياد اين آقا رو همسو با قاطبه مردم نمي دونستم، اما الان فكر مي كنم ايشان هم از آرامش داشتن مردم حمايت مي كنن، مچكريم
 • مهدی علی پور A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  13 0
  از قدیم گفته اند با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هر چه خواهی کن . یکسری افراد انگشت شمار که به طور عمیقی وجدانشان به خواب زمستانی رفته که به هیچ اصولی هم پایبند نیستند و منافعشان با روی کار آمدن این دولت سخت به مخاطره افتاده خودشان را در جایگاه اکثریت مردم قرار داده اند و سخت در حال کوبیدن دولت هستند غافل از اینکه اینان که سنگ مردم را به سینه میزنند در هشت سالی که گذشت کجای کار بوده اند حالا دایه عزیزتر از مادر شده اند حتما باید کاری کنید تا سردار هم به صدا در آید تا شما راه گم کرده را پیدا کنید سردار دورود به وجدانت
 • سعید IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  2 0
  سردار چرا رودر بایستی میکنی بگو کدوم قسمت از نیروهای مسلح مورد نظرت هست .البته مردم که میدونند.