ایسنا نوشت:

سخنگوی دولت از اظهارات اخیر رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حمایت از دولت تقدیر کرد.

محمد باقر نوبخت در حاشیه‌ی جلسه‌ی امروز هیات دولت در جواب سوالی در مورد اظهارات سردار سرلشگرفیروزآبادی در حمایت از دولت گفت: باید به عنوان نماینده‌ی دولت از سردار فیروزآبادی تقدیر کنم که از موضع حق طلبانه ، واقع بینانه و دلسوزانه نظرات خود در مورد دولت را مطرح کردند.

بخش های مهم سخنان نوبخت:

-همیشه شاهد بودیم سردار رشید و فهمیده‌ای مثل ایشان در هر زمان که یکی از ارکان نظام نیازمند دفاع بوده‌اند، دفاع کرده‌اند و این بار هم دفاعشان مصلحانه و واقع‌بینانه بوده است و به نمایندگی از دولت از این سردار سرافراز اسلام تقدیر می‌کنم .

-از مصوبات مهم هیات وزیران اختصاص مبلغ هزار میلیارد ریال به عنوان تن خواه به سازمان تعاون روستایی بوده است تا همه‌ی محصولات کشاورزی که در مقطع برداشت برایشان بازار وجود ندارد دچار مشکل نشوند.

-سال آینده سال پایانی برنامه‌ی پنجم است و باید لایحه‌ی برنامه‌ی ششم طی سال جاری تهیه شود که در این خصوص کمیسیون فرهنگی موظف شده است پیش نویسی را که معاونت برنامه ریزی آماده کرده است نهایی کند وبرای تصویب به مجلس بفرستد.

-فرایند تهیه و تنظیم برنامه‌ی ششم از فردا یعنی اول خردادماه ، طی برنامه زمان بندی شده آغاز می‌شود، ما می‌توانیم تا 15 شهریور 94 مصوبه نهایی لایحه برنامه‌ی ششم را تهیه کنیم و مثل تقدیم به موقع بودجه 93 لایحه برنامه ی ششم در وقت مقرر به مجلس تقدیم می‌شود.

-مدلی که برای تهیه برنامه‌ی ششم در نظر است همه‌ی ظرفیت‌ها و نهادهایی که می‌توانند درامر برنامه‌ی ششم نظری داشته باشند را در بر می‌گیرد و در این مدل امکان دارد تا در فرآیندتهیه و تنظیم برنامه‌ی ششم مشارکت کنند. پس برنامه‌ی ششم با نوآوری متفاوت از برنامه‌های قبلی تهیه می‌شود. چون ما مشکلات برنامه‌های قبلی را آسیب شناسی کردیم و در راستای پیشرفت توسعه کشور از آن بهره گرفته‌ایم.

-در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یکی از موارد که در برنامه‌ی تحول نظام سلامت تعریف شده بود یعنی بیمه کردن افراد فاقد بیمه در جلسه‌ی امروز مطرح شد و تا امروز بیش از 4 میلیون نفر از افراد فاقد دفترچه بیمه به رایگان برایشان دفترچه بیمه صادر شد که در قبال 90 تا 95 درصد ازهزینه‌های درمانی بیماران در بیمارستان‌های دولتی کار مکملی که در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها انجام می‌شود.

-اعلام انصراف 23 هزار نفر از هموطنانمان طی هفته‌های گذشته در مراجعه به سایت هدفمندی یارانه‌ها انجام شده.

-در قانون برنامه پنجم با توجه به این‌که یک سوم از رشد متوسط سالانه هشت درصد باید از طریق افزایش بهره وری حاصل شود و حکمی قانونی است پس ما برای تهیه برنامه جامع بهره وری اقدام کرده‌ایم که در مراحل تصویب آن هستیم.

-پیگیریهای دولت در مورد اتفاقات بند 350 زندان اوین ادامه دارد و گزارش‌های مربوطه در این زمینه هنوز آماده نشده است و بعد از ارائه گزارش‌ها پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

-با عنایت به اینکه لیست بدهکاران بانکی که دولت ارائه کرده است برگرفته از گزارشات نظام بانکی است، مستندات آن وجود دارد که بانک‌ها داده‌اند و در این زمینه باید هماهنگی‌های لازم با وزیر دادگستری انجام شود تا تغایری وجود نداشته باشد.

-یکی از وظایف وزیر دادگستری هماهنگ کردن دولت با قوه قضاییه است و ان‌شاء الله ایشان کارشان را انجام می‌دهند تا این تغایر برطرف شود.

-دولت با افزایش قیمت خودرو کاملا مخالف است و شورای رقابت نیز هر گونه موافقت خود با افزایش قیمت خودرو را رسما تکذیب کرده است.

-دولت کار غیر متعارف دولت آمریکا درباره سفیر ایران در سازمان ملل آقای ابوطالبی را تایید نکرده است و اقدامات لازم را برای تغییر این کار خلاف قانون دولت آمریکا را انجام می دهد.

-آقای ابوطالبی معاونت سیاسی نهاد ریاست جمهوری را بر عهده دارد و همچنان وظایف خود را در این رابطه انجام می‌دهند تا زمانی که در محل ماموریت جدید خود استقرار یابد.

-باتوجه به این که اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری نیازمند بسترهای حقوقی و برنامه‌های اجرایی است ما این سیاست و همچنین سیاست‌های دیگری که بعد از اجرایی شدن قانون برنامه‌ی پنجم از سوی رهبری ابلاغ شده است را در لایحه برنامه‌ی ششم خواهیم دید.

-رئیس کل بانک مرکزی قطعا در زمینه در رابطه با توقف پرداخت تسهیلات بانکی و وام ازدواج توضیحات لازم را خواهند داد و در سال جاری این کار با قوت ادامه پیدا می‌کند تا به کسانی که شایسته دریافت تسهیلات بانکی هستند پرداخت‌های لازم انجام شود و اگر نقیصه‌ای وجود داشته باشد در بانک‌ها پیگیری خواهد شد.

- ما تا الان تقاضایی برای استفاده از تسهیلات بانک جهانی نداشته‌ایم.

-اراده‌ای که از سوی 6 کشور یعنی 1+5 صورت می‌گیرد در بیان خانم اشتون است و تصمیمات نتیجه این مجموعه است پس تغییرات این چنینی تاثیری در ادامه روند مذاکرات نخواهد داشت.

-بانک‌ها باید همه‌ی ابزارها را برای استیفای حقوق بانکی که از سپرده‌های مردم است را انجام دهند و موظفند همه‌ی راههایی که منجر به وصول می‌شود را طی کنند.

-مطرح شدن رانت 650 میلیون یورویی در وزارت صنعت از سوی نمایندگان مجلس در دی ماه سال 92 بوده است و در کمیسیون اقتصادی مجلس و دیگر کمیسیون‌های مربوطه وزیر صنعت و معدن به صورت مکتوب به این کمیسیون‌ها و ریاست مجلس پاسخ داده است و ابهامات برطرف شده‌اند و مستندات آن وجود دارد.

-دولت این نکته را که به کسی رانت داده است به شدت تکذیب می‌کند، امروزاز وزیر صنعت و معدن و تجارت خواستیم که در این رابطه اقدام کند و پاسخ و سوالات و ابهامات نمایندگان را بدهد و آن را در اختیار همه رسانه‌ها نیز قرار دهد.

-من با احترام به آن نماینده‌ی محترمی که ایشان را انسانی با تقوا و دلسوز برای مردم می‌دانم می‌گویم که توضیحات لازم در کمیسیون‌های مجلس داده شده است و نمایندگان قانع شده‌اند. پس اگر اصراری بر طرح نظر خود دارند واحساس می‌کنند رانتی یا تخلفی صورت گرفته است به محاکم قضایی شکایت کنند.

-امروز وزیر صنعت و معدن در این رابطه پاسخ صریح خواهند داد چون حتی سنتی از دلار در دولت به کسی پرداخت نشده است و با توجه به این که باب سوال و استیضاح در مجلس مفتوح است، نمایندگان اگر شبهه‌ای داشته باشند می‌توانند آن را مطرح کنند و یا به مراجع قانونی مراجعه کنند. البته تاکید می‌کنم اگر دستگاهی تخلف کند دولت خود با آن دستگاه برخورد خواهد کرد.

 


23231

 

کد خبر 356247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سلامي A1 ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۲
    5 0
    در دولت قبل ببخشيد خر و با پالونش بردند خوردند و به ريش اين ملت صبور و بزرگوار خنديدند مجلس نه تنها كارت نداد بلكه سكه هم داد . تا مجلس درست نشود كشور درست نمي شود