آمار تراکنش مالی 10 روز برپایی نمایشگاه بیست و هفتم کتاب و بدون احتساب خرید نقدی مردم، از رشد 20 میلیارد تومانی خرید حکایت دارد.

به گزارش خبرآنلاین، مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد از اختصاص اعتبار 32 میلیارد ریالی خرید کتاب برای اهدا به سراسر کشور خبر داد. همایون امیرزاده، در این باره گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با هدف دسترسی اقشار مختلف کشور به تازه‌های کتاب و براساس تفاهمنامه‌های موجود با ادارات کل ارشاد استان‌ها در سال جاری و در مرحله نخست، به اهدای تازه‌های کتاب به استان‌ها با اعتباری بیش از بر 32 میلیارد ریال اقدام کرده است.

وی افزود: در حال حاضر مرحله نخست اهدای کتاب به استان‌های کشور آغاز شده است و ادارات ارشاد استان‌ها می‌توانند تا پایان خردادماه سال جاری به انتخاب کتاب‌های خود اقدام کنند. امیرزاده با اشاره به زمان اجرای مرحله نخست اهدای کتاب‌ها گفت: ادارات کل ارشاد استان‌ها می‌توانند تا 31 خرداد‌ماه برای انتخاب کتاب‌ها اقدام کنند.

مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با بیان این‌که میزان کتاب‌های اهدایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با توجه به اعتبارات خرید کتاب تعیین می‌شود، افزود: با هدف اجرای عدالت فرهنگی در توزیع کتاب‌های خریداری شده از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد، هر ساله به هر یک از ادارات کل و با توجه به وضعیت مراکز فرهنگی، علمی و کتابخانه‌های استانی سهمیه در چند مرحله اختصاص داده می‌شود.

خبر دیگر از حوزه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد ایتکه، آنطور که خانه کتاب گزارش داده، مبلغ کل تراکنش‌های بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در طول 10 روز برپایی این رویداد فرهنگی، 472 میلیارد و 521 میلیون و 967 هزار و  122 ریال است. در حالی که در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، 273 میلیارد و 861 میلیون و 502 هزار و 45 ریال تراکنش بانکی صورت گرفته بود.

همچنین تعداد کل تراکنش‌های بانکی صورت گرفته در طول 10 روز برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، یک میلیون و 354 هزار و 231 تراکنش است. بیشترین میزان تراکنش بانکی با مبلغ 65 میلیارد و 539 میلیون و 756 هزار و 691 ریال در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روز پنج‌شنبه (18 اردیبهشت‌ماه) یعنی نهمین روز از برپایی این رویداد فرهنگی صورت گرفته است.

بنابراین گزارش، پرفروش ترین ناشران در بخش های کودک و ناشران عمومی نیز به این شرح اعلام شده است:

ناشران کودک
مبلغ کل تراکنش‌های خرید: 32 میلیارد و 183 میلیون و 802 هزار و 136 ریال
سه ناشر پرفروش به ترتیب میزان تراکنش‌های بانکی: «افق(کودک)»، «قدیانی» و «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

ناشران عمومی
مبلغ کل تراکنش‌های خرید: 155 میلیارد و 838 میلیون و 930 هزار و 229 ریال
سه‌ ناشر پرفروش به ترتیب میزان تراکنش‌های بانکی: «نشر نی»، «نسل نواندیش» و «سوره مهر»

 

6060

کد خبر 357345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
  51 1
  لطفا در حوزه هاي مختلف ليست پرفروش ترين كتابها از لحاظ تعداد را نيز اعلام نماييد.
  • حسن A1 ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
   1 0
   چنين آماري در هيچ جا ثبت نمي شود
 • بی نام IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
  36 1
  پر فروش ترین ناشران دانشگاهی را هم معرفی کنید