معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه عده‌ای اصرار دارند دولت را به حاشیه بکشانند و از هر موضوعی استفاده می‌کنند، گفت: رییس جمهوری و دولت یک قدم از خطوط قرمزی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده عدول نخواهد کرد و مصمم به عمل بر اساس سیاست‌های ترسیمی رهبری است.

به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری عصر شنبه در آیین تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری در سال ۹۲ افزود: یک روز بهانه هسته‌ای را مطرح کردند و وقتی دیدند رهبر معظم انقلاب حمایت کردند حالا به بحث فرهنگی رفته‌اند.

وی اضافه کرد: دولت حدود هشت ماه بیشتر نیست که فعال است و هر فیلم و کتابی که منتشر شده مربوط به گذشته بوده است.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه تلاش داریم وارد حاشیه‌ها نشویم و از این حرف‌ها و تشرها هراسی نداریم، گفت: کارنامه ما روشن است و اگر دغدغه آقایانی که گاهی تشر می‌زنند، مظلوم‌نمایی می‌کنند و در برخی از جلسات گریه می‌کنند، این است که خدای ناکرده این دولت ممکن است از مواضع رهبری ذره‌ای فاصله بگیرد، اینگونه نیست.

جهانگیری ادامه داد: این دولت هیچ فاصله‌ای با مواضع رهبری در همه بخش‌ها ندارد؛ دولت هم در سیاست خارجی، هم در بخش فرهنگی و هم در سیاست داخلی خود را متعهد می‌داند در چارچوب سیاست‌های ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل کند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: یک ذره نمی‌خواهیم از رهبری برای پیشرفت خودمان هزینه کنیم و نمی‌خواهیم هر کاری کردیم یا نکردیم را به این دلیل نسبت دهیم ما دولتیم و قبول کرده‌ایم که کار کنیم باید کشور را از این مشکلات نجات دهیم و به مردم فکر کنیم.

نگاهی متفاوت به سبد کالا و یارانه

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سبد کالا از ثبت نام برای یارانه اشاره کرد و گفت: عده‌ای تلاش کردند که این کار را بی توجهی به نظر دولت قلمداد کنند اما مردم تشخیصشان این بود که ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: ما به عنوان دولت از این دو اتفاق پیام‌های دیگری می‌گیریم و وقتی می‌بینیم برای دریافت سبد کالایی به قیمت حدودی ۶۰ هزار تومان مردم صف می‌کشند یعنی اینکه ای دولت! مردم مشکل دارند و باید به فکر مشکلات مردم باشیم.

قویترین تیم دیپلماسی در تاریخ جمهوری اسلامی

معاون اول رییس جمهوری هنگامی که خواست به بخشی از دغدغه‌های مطرح شده از سوی دانشجویان نمونه پاسخ دهد گفت: کاش مشکلات اینگونه بود اما عده‌ای ناخواسته یا خواسته برای دولت مشکلاتی درست می‌کنند که سخت است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه «آقای رییس جمهوری واقعا در تعهدی که به مردم داده‌اند پای‌بند هستند» افزود: دولت برای عبور کشور از مشکلات مصمم است و البته حافظه ما حافظه فراموشی است اما نباید فراموش کرد که شرایط شروع کار دولت چگونه بود نگاه جهانی به ما و ثبات اقتصادی در چه شرایطی قرار داشت.

وی با بیان اینکه دولت در یک مقطع کوتاهی در همه زمینه‌ها در حل مشکلات تمرکز کرد گفت: در فضای بین‌المللی با افتخار اعلام می‌کنیم که قویترین تیم دیپلماسی تاریخ جمهوری اسلامی شکل گرفته و از حقوق هسته‌ای کشور دفاع می‌کند.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: زیر بار یک کلمه زورگویی کشورهای قدرتمند نرفته‌ایم اما در عین حال زبان گفت وگو، منطق و استدلال داریم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه بنیان تحریم‌ها را شکسته‌ایم اضافه کرد: اینکه گاهی گفته می‌شود آنچه قرار بود در توافق ژنو به ما بدهند عمل نشده است، ناصحیح است.

وی افزود: ما پیگیر اجرای تمام موارد مطرح شده در توافق ژنو هستیم و هر هفته خودم درباره اجرای این تعهدات تشکیل جلسه داده و پیگیری می‌کنم.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: عده‌ای این شرایط را نمی‌پذیرند ولی مردم این تفکر را پسندیدند و در سال گذشته که تفکرات دیگر هم عرضه شد، مردم ایران در مرحله اول این تفکر را پذیرفتند.

جهانگیری اضافه کرد: دوستان فراموش نکنند در سال ۸۴ کاندیدایی که در مرحله دوم به ریاست جمهوری رسید، در مرحله اول چقدر رای آورد؛ اما در سال گذشته در مرحله اول و در یک انتخابات رقابتی، رییس جمهوری رای قاطع آورد.

 

45503

کد خبر 357867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پوریا EU ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  3 2
  شما مردم رو دارید . مردم تا آخر "تحقق وعده ها" با شما هستن...
 • مرتضي A1 ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  9 7
  آقاي جهانگيري: اينها حاشيه نيست. اينها واقعيتي است كه دولت شماها در مملكت به راه انداخته است. در وضع اقتصادي كه خيري از شماها نديديم. در وضع فرهنگ هم كه اوضاع فرهنگي كشور دارد بدترين روزهاي خودش را سپري مي كند. اينقدر نگوييد حاشيه حاشيه
 • بی نام RO ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  2 1
  من الان چندماهه دنبال اینم که یکی از مسئولان این پاراگراف آخر حرفای آقای جهانگیری رو بگه دمت گرم
 • سواد A1 ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  3 0
  هرگز قانون گریزها نمی گذارند مردم ایران نفس راحتی بکشند.
 • بی نام A1 ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  4 2
  تا آخر پای روحانی می ایستیم چون برای مملکت زحمت میکشه و از وزیرانش حمایت میکنیم
 • دلسور نظام RO ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  آقای جهانگیری شما خود برادر دو شهید هستید چرا دولت برای خودش حاشیه درست میکنه؟ آیا این فرصت سوزی نیست؟ فرصت خدمت به مردم خیلی کمه ومشکات زیاد الان مهمترین مشکل کشور بحث اقتصاد آحرفهای آقایان یوسنی و روحانی چه دردی از اقتصاد و بیکاری و... رو دواه میکنه؟ به نظر شما سخنان آقای یونسی در بین یهودیان چه لزومی داشته زده بشه؟ چه لزومی داره سخنانی که امام و شهید مطهری و...درباره آرمهای جمهوری اسلامی و ... و همچین بهشت و جهنم به آن پاسخ داده شده 35 سال پیش زده بشه؟ چرا باید در همایش محیط زیست و بیمه درباره بهشت و جهنم صحبت بشه؟
  • بی نام IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
   1 2
   دولت برای اقتصاد چه کاری باید می کرده که نکرده .....
  • بی نام CA ۰۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
   1 5
   شما دلسوزی یا دلواپس؟
  • بی نام A1 ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
   1 3
   لطفا شما از دلواپسان بپرسيد. حتما جواب تحسين برانگيزي كه قانعتان كند ؛ به شما خواهند داد
 • بی نام RO ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  آقای جهانگیری گفته اند: "جهانگیری اضافه کرد: دوستان فراموش نکنند در سال ۸۴ کاندیدایی که در مرحله دوم به ریاست جمهوری رسید، در مرحله اول چقدر رای آورد؛ اما در سال گذشته در مرحله اول و در یک انتخابات رقابتی، رییس جمهوری رای قاطع آورد." انتخابات 84 توسط آقای خاتمی برگزار شد کاندید اصلاح طلبان یعنی آقای معین 4 میلیون رای آورد در دور دوم هم آقای احمدی نژاد 18 میلیون رای آورد و آقای هاشمی 10 میلیون.
  • بی نام A1 ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
   4 3
   الان این توضیحات شما چه ربطی به حرف آقای جهانگیری داشت؟ ایشون هم گفتن دور اول نتونست رای بیاره، ولی آقای روحانی تو شرایط تقریبا مشابه تو همون دور اول رای آورد.
  • بی نام US ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
   1 1
   اشتباهاً منفی رای دادم
 • رزمنده دوران دفاع مقدس EU ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  2 3
  سلام ،بنده بنوبه خودم از تمام تلاشهای دولت تدبیر و امید سپاسگزارم ، متاسفانه در شرایط حساس کنونی که کشور نیاز به همدلی و اتحاد دارد بعضی از منفعت طلبان با شعار دلواپسی و ..... سعی در ایجاد بی نظمی و تخریب دولت اعتدال دارند ولی بطور قطع میگویم که این گروه حداقل با جوه سازی میخواهند بزرگ نمائی کنند که نباید دولت وارد این جوه سازی شود و فقط بفکر بهبود اوضاع اقتصادی و سلامت و اشتغال باشد و مطمئنا اکثریت مردم حامی دولت دکتر روحانی هستند و تاکنون هم مردم رضایت دارند
 • شهروند A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  2 2
  آقای جهانگیری گرامی اینها اگر فرهنگ داشتند که اینطور برای دولت و در نتیجه کار مملکت اخلال ایجاد نمیکردند اصولا کسانی که فقط به دنبال منافع خود هستند جلوتر از بینی شان را نمی بینند و از هر حرکت نا جوانمردانه بر علیه نظام اما بهاسم دلسوز نظام دولت و مردم دریغ ندارند اینها همنا کفن پوشان سابق و دلواپسان و دلاوران و نگرانان فعلی هستند آیا وقت آن نرسیده که قوه قضائیه با این سوداگران نظام و دولت و زندگی مردم قاطعانه برخورد کند؟
 • بی نام IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  2 0
  بی کار هستند باید غصه یه چیزی رو بخورند امان از بیکاری
 • بی نام IR ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
  1 1
  یکی از اشتباهات بزرگ رئیس جمهور اینه که جواب بقیه رو میده . اگر اعتنا نکنه مخالفان دستاویز و خوراکی برای ساختن حاشیه نخواهند داشت
 • بی نام IR ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
  4 1
  آقای جهانگیری اینا دست خودشون نیست دلواپسن دلواپس
 • بی نام IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
  1 1
  دولت قبلی در همه زمینه ها برای عده ای خاص موقعیتهایی را فراهم کرد که در دولت جدید این شرایط از انها سلب شده است حال این عده بعد از قطع شدن حقوقها چند ده میلیونی مسافرتهای خارجی متعدد و گرفتن دلار های نفتی که حالا قطع شده سعی میکنند با حاشیه سازی مردم را نگران کنند و ابائی هم از اینکه از چه کسی خرج میکنند ندارند ای کاش انهایی که خود را دلسوز نظام میدانند کمی هم به فکر نظام بودند اینها معمولا اول به فکر موقعیت خودشان هستند بعد به فکر نظام
 • بی نام A1 ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
  5 1
  احسنت گُل گفتی