باحضور لاریجانی و ظریف:اجلاس مجالس کشورهای دوست سوریه در تهران آغاز شد

دومین اجلاس روسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه با هدف تأکید بر راه حل سیاسی در مساله این کشور، در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سخنرانی و گزارش نشست نخست را ارئه خواهد کرد.

21 اسفند 1392 کنفرانسی از مجالس کشورهای دوست سوریه در سطح روسای کمیسیون خارجه در تهران برگزار شد و در این اجلاس هشت کشور روسیه، سوریه، عراق، لبنان، الجزایر، کوبا، ونزوئلا و ایران حضور داشتند.

در بیانیه پایانی این اجلاس، بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران، ضرورت مقابله با پدیده شوم تروریزم، تأکید بر ضرورت ارسال کمک های انسان دوستانه، جلوگیری از ورود تروریست ها با بستن مرزهای کشورهای همسایه و ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و احترام به رأی و نظر مردم تأکید شد.

اجلاس دوم امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امور خارجه پیش بینی می شود که حدود 25 کشور در آن شرکت نمایند.

این کنفرانس با هدف تأکید بر راه حل سیاسی در مقابل راه حل نظامی برگزار می شود. همچنین پشتیبانی از انتخابات سوریه یکی از موضوعات مورد بحث در این اجلاس خواهد بود.

همچنین در این مراسم دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به سخنرانی خواهد پرداخت و سخنرانی رئیس هیئت مجلس نمایندگان جمهوری بولیوی و رئیس هیئت مجلس ملی جمهوری مالی و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاحیه این نشست خواهد بود.

در بخش بعدی این نشست که از ساعت 11 آغاز می شود، دستور کار جلسه به تصویب می رسد و هیئت سوری و سایر هیئت های شرکت کننده به ترتیب حروف الفبا سخنرانی خواهند داشت.

همچنین این نشست در نوبت عصر و از ساعت 15 و 30 دقیقه با سخنرانی روسای هیئت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و مراسم اختتامیه نیز در ساعت 18 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد.

2929

کد خبر 357926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =