رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هدف از برگزاری دومین نشست روسای کمیسیون های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه را مخالفت با جنگ و کشتن انسان‌های بی‌گناه در سوریه اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، علاءالدین بروجردی در دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه گفت: همانگونه که همگی مطلع هستند این دومین اجلاسی است که در تهران با هدف حمایت از برقراری صلح و آرامش در کشور دوست و برادر سوریه برگزار می‌گردد.

نماینده مردم بروجرد افزود: ما اینجا گرد آمده‌ایم که به همه جهانیان اعلام کنیم مخالف جنگ و کشتار انسان‌های بی‌گناه در سوریه هستیم و و تأسف عمیق خویش را از تصمیم اخیر آمریکا مبنی بر ارسال سلاح‌های پیشرفته و آموزش تروریست‌ها اعلام و آن را محکوم کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه روزبه‌روز تعداد بیشتری از کشورها مواضع صریح خویش را مبنی بر مخالفت با جنگ و حمایت از راه ‌حل سیاسی برای رسیدن به صلح در سوریه اعلام می‌کنند.

بروجردی با اشاره به رشد 4 برابری کشورهای حاضر در اجلاس تهران 2 تصریح کرد: این موضوع نشان‌دهنده آن است که تعداد بسیار زیادی از کشورها مخالف سیاست‌های جنگ‌افروزان در سوریه هستند و این نویدبخش چشم‌انداز صلح در این کشور است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم خاطرنشان کرد: در اولین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه در تهران به ضرورت حل و فصل سیاسی بحران سوریه، مقابله با پدیده شوم تروریسم، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم سوریه و برگزاری انتخابات آزاد در این کشور تاکید کردیم و از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کردیم نام گروه‌های جنگ‌افروز را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و از ارسال سلاح برای آنها جلوگیری کند.

وی افزود: امروز بسیار خرسندیم که در شرایطی دومین نشست را برگزار می‌کنیم که عملاً انتخابات سوریه آغاز شده و شور مردم این کشور برای حضور در پای صندوق‌های رأی نشان‌دهنده شعور مردمی است که بیش از 3 سال در برابر بحرانی تحمیلی و خانمانسوز مقاومت کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ایستادگی مردم و رهبری سوریه در برابر تروریست‌هایی که به هیچکس رحم نکرده‌اند و عالم سنی را در کنار علویان، شیعیان و مسیحیان به شهادت رساندند، ستودنی دانست و افزود: بدون تردید پدیده تکفیری‌ها یک حرکت ضداسلامی و ضدانسانی بوده و اسلام از اینگونه اقدامات ضداسلامی که به نام اسلام صورت می‌گیرد، مبرا و بیزار است.

2929

کد خبر 357934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =