مهر نوشت:

معاون وزیر نفت با اشاره به مسائل گازی بین روسیه و اوکراین و احتمال توافق ایران و ۱+۵ به عنوان ۲ عامل علاقه‌مندی شرکت‌های اروپایی برای همکاری نفتی و گازی با ایران خبر داد و اعلام کرد: همکاری‌های ایران و روسیه به عنوان دو قطب تولید گاز جهان توسعه می‌یابد.

حمیدرضا عراقی در حاشیه برگزاری بیست و یکمین کنگره جهانی نفت در مسکو با اشاره به توجه ویژه شرکت‌های بزرگ خارجی به صنایع نفت و گاز ایران، گفت: بیشتر شرکت‌های بین‌المللی به علت مسایل روسیه و اوکراین و نگرانی از تامین انرژی و اما و اگرها درباره تحریم‌های روسیه به گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران علاقمند هستند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اعلام آمادگی ایران و روسیه به عنوان دو غول گازی جهان برای توسعه همکاری‌های مشترک در صنایع نفت و گاز، تصریح کرد: کشورهای اروپایی هم با توجه به اینکه اینچنین برداشت می‌شود که مذاکرات ایران و ۱+۵  در آینده نزدیک منجر به نتیجه و لغو تحریم‌ها خواهد شد و با توجه به اینکه ایران از بهترین بازارهای نفت و گاز برای تامین انرژی سایر کشورهاست و هم طرح‌های وسیعی برای سرمایه‌گذاری مشترک دارد؛ نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های ایران دارند.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه علاقه کشورهای خارجی و روسیه برای اجرای طرح های سرمایه گذاری در ایران در رویدادهای مسکو بسیار چشمگیر بود و این استقبال با سیاست واگذاری طرح‌های به بخش خصوصی در ایران تناسب دارد، اظهار داشت: شرکت‌های خصوصی ایران با توجه به راهبرد دولت برای واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی برای مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی باید خود را توانمند کنند با بتوانند طرح‌های توسعه ای نفت و گاز کشور را به مرحله اجرا بگذارند.

محمدحسین عادلی دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز جهان هم در حاشیه المپیک نفت روسیه، تاکید کرد: استقبال از حضور پررنگ شرکت‌های ایرانی در کنگره جهانی نفت و گاز و نمایشگاه بین‌المللی نفت روسیه از طرف سایر کشورها کاملا مشهود بود.

این مقام ایرانی اوپک گازی افزود : بسیاری از مدیران و کارشناسان شرکت‌های معتبر بین‌المللی درباره آینده طرح‌های نفت و گاز ایران پرسش داشتند و به دنبال حضور در ظرفیت‌های متعدد کشورمان در این صنعت هستند.

به گزارش مهر، شرکت ملی نفت ایران در حاشیه برگزاری المپیک جهانی نفت مسکوی روسیه ۴۱ فرصت جدید سرمایه‌گذاری صنایع نفت و گاز را به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد دلار به شرکت‌های خارجی معرفی کرده است.

 

23503

کد خبر 361072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
    0 0
    اگه ایران بتونه از این فرصت استفاده کنه خیلی به نفعش میشه