مهر نوشت:

بسته سیاستی- اجرایی توسعه اشتغال پایدار توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال تهیه و به تصویب و تایید شورای عالی اشتغال رسید.

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در واکنش به گزارش "بازگشت اشتغال ضربتی پس از 16 سال/ نرخ بیکاری تک رقمی می شود؟" اعلام کرد: در راستای طراحی و تنظیم مجموعه جامعی از سیاست ها، برنامه ها و اقدامات برای سیاستگذاری و مدیریت بازار کار، بسته سیاستی- اجرایی توسعه اشتغال پایدار توسط این وزارتخانه به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال تهیه و به تصویب و تایید شورای عالی اشتغال رسیده است.

در این بسته اجرایی بیش از 50 اقدام عملیاتی مفید و مناسب برای توانمندسازی نیروی کار و همچنین حمایت از بنگاههای کسب و کار پیش بینی شده است.

مبنای نظری معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مواجهه با بازار کار در رویکرد جدیدی با عنوان حکمرانی در بازار کار متجلی شده است. در این رویکرد همگرایی، همراستایی و هماهنگی سیاست‌های پولی، مالی، کالا و خدمات با سیاست های بازار کار و ایجاد انسجام سیاستی مورد تاکید قرار می گیرد.

برخورد ضربتی با موضوع اشتغال و بیکاری به عنوان یک راهکار کوتاه مدت مطلوب نظر دولت تدبیر و امید نیست و ضرورتی برای تکرار تجربه های ناموفق مشابه قبلی هم وجود ندارد.

 

45231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 363725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =