رونمایی از زندان الکترونیکی الرشید با فستیوال خنجر

سوره مهر الکترونیک در جدیدترین آثار تولید شده خود، به ارائه نسخه الکترونیک از کتاب‌های «زندان الرشید» و «فستیوال خنجر» پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، طی چند روز اخیر اقدام به تولید نسخه الكترونیك از چند عنوان اثر تازه‌چاپ از این انتشارات كرده است كه از این میان می‌توان به كتاب «زندان الرشید»، نوشته محمدمهدی بهداروند اشاره كرد.

این اثر شامل خاطرات سردار گرجی‌زاده از روزهای اسارت و دفاع مقدس است كه برای اولین‌بار در دوره جاری نمایشگاه كتاب عرضه شده بود.

كتاب «زندان الرشید» با روایت مقاومت خستگی ناپذیر سربازان ایران در جزایر مجنون به تاریخ، چهارم تیرماه سال 67، روز سقوط جزایر و تأثیرگذاری بسیار گسترده سردار شهید علی هاشمی آغاز می‌شود و با فرار سردار گرجی‌زاده و شهید هاشمی به نیزارهای جزیره مجنون ادامه می‌یابد. در همان حال با برخورد یك موشك هلی‌كوپتر بین این دو سردار دفاع مقدس جدایی افتاده و گرجی‌زاده بعد از 30 ساعت مخفی شدن، به اسارت عراقی‌ها در می‌آید.

سردارگرجی‌زاده مدت چهارماه فرماندهی خود بر قرارگاه سپاه ششم را از عراقی‌ها مخفی می‌كند و بعد از چهارماه لو می‌رود. بعد از لو رفتن، مورد بدترین شكنجه‌ها قرار می‌گیرد. عراقی‌ها او را به «زندان الرشید» كه مخوف‌ترین زندان عراقی‌ها بوده منتقل می‌كنند و او هشت سال اسارت خود را در این زندان به سر می‌برد. این كتاب چندی پیش از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ دوم رسید.

براساس این گزارش، «فستیوال خنجر» از دیگر آثاری است كه نسخه الكترونیك آن در دسترس قرارداده شده است. این اثر شامل طنزهای منتشر نشده از زنده‌یاد سیدحسن حسینی است كه به همت اسماعیل امینی گردآوری شده است. علاوه بر سروده‌هایی منتشر نشده از این شاعر نام‌آشنای ادبیات انقلاب، تعدادی از مقالات امینی نیز در این اثر ارائه شده است. این مقالات به چگونگی سبك و سیاق حسینی به مقوله طنز می‌پردازد.

اسماعیل امینی درباره این مجموعه اظهار داشت: بخشی از شعرهای طنز مرحوم سید حسن حسینی قبلا در کتاب «نوشداروی طرح ژنریک» منتشر شده است که این‌بار توسط خانواده ایشان شعرهای جدید آن مرحوم در اختیار من قرار گرفته است. از لحاظ محتوا و قالب این مجموعه طنز بسیار متنوع است، که شعرها هم در قالب کلاسیک و هم در قالب سپید و نیمایی می‌باشد.

این نسخه های الکترونیکی از طریق www.sooremehr.com قابل خرید است.

 

 

6060

کد خبر 364127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =