فارس نوشت:

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: پلیس به محض دیدن افراد روزه‌خوار در انظار عمومی باید آنها را بازداشت کند و به دستگاه قضایی معرفی کند.

علی جلیلیان درباره نحوه برخورد با روزه‌خواران در ملاعام گفت: باید در ابتدا فرهنگ‌سازی شود تا مردم به این پدیده رو نیاورند.

او ادامه داد: افرادی هستند در سطح جامعه که از روی نا‌آگاهی و بدون سوء نیت اقدام به این عمل می‌کنند، با اینگونه افراد را نمی‌توان مانند افرادی که سوء نیت دارند و حرمت‌شکنی می‌کنند برخورد کرد.

او درباره نحوه برخورد پلیس با روزه‌خواران در ملأعام گفت: این جرم از جرائم مشهود است و پلیس به محض شهود می‌تواند فرد مجرم را بدون دستور قضائی دستگیر کند. به عبارت دیگر کشف جرم با پلیس است و باید آن را به مراجع قضایی معرفی کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پلیس چگونه متوجه می‌شود افراد روزه‌خوار عذری دارند یا نا‌آگاهند، گفت: کشف حقیقت با قاضی است.

جلیلیان گفت: پلیس باید در هنگام مشاهده جرم بدون توجه به جوانب دیگر مجرم را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کند بعد در دادگاه قاضی حقیقت را کشف می‌کند که آیا شخص روزه‌خوار سوءنیتی داشته یا عذری موجه و طبق آن حکم می‌دهد.

او در رابطه با افراد غیرمسلمانی که در ایران زندگی می کنند، گفت: تمام افرادی که در سرزمین ایران هستند اعم از تبعه، توریست و ... باید تابع قوانین ایران اسلامی باشند و هرگونه سرپیچی از قانون جرم تلقی می شود.


45231

 

کد خبر 364791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
  52 2
  فقط دنبال بگیر و ببند هستن. فرهنگ سازی رو از یاد بردن
 • جعفر A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
  50 1
  اونوقت ساندویچ و ساقه طلاییشون رو هم باید ضمیمه پروندشون کنن به عنوان مدرک جرم خخخخخ