ایسنا نوشت:

علی مطهری پیشنهاد داد قوه قضائیه هم مانند دولت جلسات مشترک با گروه‌های سیاسی کشور برگزار کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره رویکرد رئیس‌جمهوری در برگزاری جلسات مشترک با احزاب و تشکل‌های سیاسی کشور، گفت: این اقدام کار خوب و مثبتی است که باعث نزدیک شدن دل‌ها و مواضع سیاسی به یکدیگر می‌شود.

او گفت: در این ملاقات‌ها به جای آنکه سیاسیون از راه دور مواضع یکدیگر را گلوله‌باران کنند، به صورت رو در رو نظرات و نگرانی‌های خود را بیان می‌کنند و این امر باعث می‌شود که سوءتفاهم‌ها از بین برود و حسن تفاهم ایجاد شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد داد که به جای آنکه جلسات رئیس‌جمهوری به صورت جداگانه با گروه‌های دارای گرایش‌های مختلف سیاسی برگزار شود، بهتر است که به صورت مشترک و با حضور دو گرایش اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باشد زیرا در جلسه مشترک علاوه بر این که دوستی و محبت و حسن تفاهم ایجاد می‌شود می‌توان فهمید که درد اصلی این دو جریان سیاسی چیست.

مطهری گفت: شاید مشخص شود که درد اصلی برخی از آنها کسب قدرت است و اختلاف فکری زیادی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس، در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست این دیدارها در دستور کار سایر قوا نیز قرار بگیرد، گفت: بله این خیلی خوب است که مثلا قوه قضائیه نیز چنین کاری را انجام دهد ولی دستگاه قضایی کشور عملا خود را مافوق انتقاد و در یک سطح ملکوتی می‌بیند و معمولاً اگر کسی انتقادی به قوه قضائیه بکند علیه او اعلام جرم می‌شود، مانند آنچه که درباره آقای زیباکلام اتفاق افتاد. بنابراین اگر قوه قضائیه چنین جلساتی به صورت بحث آزاد مثلا با نمایندگان مجلس برگزار کند که در آن بتوان آزادانه سخن گفت و مثلا به برخی احکام قضایی اعتراض کرد یا درباره حصر آقایان موسوی و کروبی صحبت کرد کار بسیار خوبی است اما اگر بخواهد یک جلسه تشریفاتی و یکطرفه باشد که آنها بیایند حضار را نصیحت کنند، چندان مفید نیست.

 

45231

 

کد خبر 364971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =