۰ نفر
۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۰۴:۵۷

جوان 23 ساله نه تنها حتی یک دلار هم برای خرج کردن نداشت بلکه مجبور بود سال ها کار کند تا بدهی های ناشی از ورشکستگی را بپردازد، البته او حدود سه دهه بعد شغل بهتری برای خود یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا! آبراهام لینکلن در سال 1832 به همراه شریکش مغازه ای را در یکی از شهرهای ایالت ایلینوی آمریکا خریدند. اگرچه اقتصاد آمریکا در آن دوران رو به رشد بود اما کاسبی لینکلن خوب پیش نرفت. او و شریکش که جنس های مغازه را نسیه خریداری کرده بودند در فروش اجناس ناکام ماندند در نتیجه بدهی های مغازه روز به روز بیشتر می شد. به نظر می رسید که آبراهام مناسب شغل فروشندگی نباشد و به همین خاطر سهمش را فروخت اما کمی بعد شریکش فوت کرد و طلبکاران لینکلن را به دادگاه کشاندند. 1000 دلار بدهی مبلغی نبود که در آن زمان به راحتی قابل پرداخت باشد به همین خاطر لینکلن تمام دارایی هایش یعنی یک اسب و یک ابزار مساحی را به طلبکاران داد، با این حال رئیس جمهور آینده آمریکا مجبور شد که 17 سال را صرف بازپرداخت بدهی هایش کند.

قوانین مربوط به ورشکستگی آن زمان اجازه شروع کسب و کار دیگری را به لینکلن نمی داد، او در این مدت به مسایل سیاسی علاقه مند شد و تلاش کرد تا وارد دنیای سیاست شود و در نهایت موفق شد در سال 1860 به ریاست جمهوری آمریکا برسد. هرچند امروز لینکلن را به خاطر موفقیت هایش و به خصوص به خاطر پایان دادن به برده داری در آمریکا به یاد می آورند اما زندگی او مملو از شکست های گوناگون بود که هر کدام از آن ها می توانست او را از ادامه راهش بازدارد، لینکلن چند سال پس از ورشکستگی نامزد کرد اما نامزدش پیش از ازدواج فوت کرد، فشار عصبی این اتفاق به حدی بود که چندی بعد لینکلن شش ماه را به خاطر مشکلات روحی در بستر گذراند. همچنین لینکلن پیش از تصاحب پست ریاست جمهوری 8 بار در انتخابات مختلف طعم شکست را چشیده بود. آبراهام لینکلن جایی گفته که "حس تکلیف به ادامه دادن هدیه ای است که در وجود همه ما قرار دارد، وظیفه ادامه دادن وطیفه همه ماست" باید گفت که لینکلن در زندگی خود این جمله را به خوبی تحقق بخشید. شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا به خوبی آمریکا را در یکی از بدترین بحران های نظامی اخلاقی ناشی از جنگ داخلی رهبری کرد. همچنین از او به عنوان یکی از سه رئیس جمهور برتر تاریخ ایالات متحده آمریکا یاد می شود و البته بسیاری نیز او را بهترین رئیس جمهور می دانند. داستان های زیادی در مورد قدرت رهبری لینکلن گفته می شود، داستان هایی که قهرمان آن ها مردی است که در جوانی در اداره یک مغازه ناکام ماند.

ورشکسته شدن اتفاق تلخی است، در این شکی نیست اما آیا با ورشکستگی دنیا به پایان می رسد؟ خیر؛ تجربه افرادی مانند لینکلن، والت دیزنی (بنیانگذار کمپانی والت دیزنی)، هنری فورد (بنیانگذار خودروسازی فورد) و بسیاری دیگر این را نشان می دهد.  

3535

 

کد خبر 365160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =