بولتن نیوز نوشت:

محمد رضا نجفي منش عضو هيات مديره انجمن قطعه سازان خودرو در واكنش به صحبت هايي كه در چندين روز اخير از طرف نمايندگان مجلس نسبت به مصوبه شوراي رقابت در مورد قيمت گذاري خودروها بيان شده گفت: در روزهاي اخير اوج مصاحبه هاي اعضاي كميسيون صنايع در جامعه مطبوعاتي اتفاق افتاده است.

وي افزود: لذت اينكه، كاهش قيمت براي رفاه مردم را بخواهيم از لذيذ ترين جاذبه هاي رسانه اي است چرا كه همه موافق كاهش قيمت اند اما بايد توجه داشت آيا كاهش قيمت با ضرر توليد كننده، در آخر به نفع مردم است؟ ساده شده اين موضوع اين گونه است كه با ادامه ضرر دهي خودرو سازان آنها همانند صنعت نساجي دچار ورشكستگي مي شوند و خيل عظيمي از پرسنل اين دو شركت خودروساز و شركت هاي قطعه ساز به جمع كساني كه نامه براي نمايندگان مي برند تا در يك اداره دولتي جايي براي آنها دست و پا كنند مي پيوندند.
عضو هيات مديره انجمن قطعه سازان خودرو ضمن ياد آوري به نمايندگان مجلس مبني بر اينكه هم اكنون گره هاي كوري كه ايجاد مي شود به دست صنعتگران گره گشايي مي شود گفت: كاش كميسيون صنايع زودتر براي حل مشكلات صنعتگران حركتي مي كرد تا به افزايش قيمت مجبور نشوند.
وي افزود: موارد زير خواسته هايي است كه از كميسيون صنايع انتظار پيگيري مي رفت  حل کند:

1- سود تسهيلات بانكي كه ميانگين نرخ جهاني آن 5/2 الي 5 درصد است در ايران 25 الي 30 درصد است.
2- نرخ بيمه تامين اجتماعي ميانگين نرخ جهاني 10 الي 13 درصد و در ايران 30 درصد است.
3- تعطيلات ساليانه در ايران درمقايسه باميانگين جهاني يكي از بيشترين تعطيلات است لذا صنعتگران يك سوم سالي را كه حقوق مي دهند كار نمي بينند.
4- در قانون كار حقوق كارفرما رعايت نشده ولي جسارت انجام آن به نفع توليد نياز به همت وحمايت نمايندگان كميسيون صنايع دارد كه تا به حال هيچ اقدامي انجام نداده اند.
5- با كوچكترين مشكل در برق و گاز كشور اول انرژي واحدهاي توليدي قطع مي گردد و كسي هم خسارت نمي پردازد، در دنيا آخرين قسمتي كه انرژي در آن قطع مي شود واحدهاي توليدي است.
6- در تمام دنيا نرخ برق براي واحدهاي توليد يك سوم تا نصف خانگي مي باشد ولي در ايران گرانتر از خانگي به صنعتي مي فروشند.
7- ارائه يارانه صنعت به شركت هاي در حال ضرر و توليد كنندگان داخلي.
8- همراهي و هدايت توليد كنندگان براي دريافت تسهيلات بانكي چرا كه بانك ها به توليدكنندگان تسهيلاتي نمي دهند.
9- خريد مواداوليه كه از خاك اين مملكت استخراج مي شود براي قطعه سازان ارزان تر از خارجي ها شود.
10- هزينه شهرداري ها براي شركت هاي توليدي آن چنان شده كه وظيفه واحد هاي صنعتي ساختن شهر شده نه توسعه اقتصادي خود.

1717

کد خبر 365647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  3 0
  چه بهتر
 • بی نام EU ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  3 0
  ورشکستگی ؟چه حرفها اینقدر خوردن که تا سیصد سال دیگه هم فروش نکنن دارن
 • علیرضا A1 ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  5 0
  به جهنم..ما چرا باید پول قراضه های شما رو بدیم؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  3 0
  کارفرمای محترم لطفا توجه کنید: 1 سود بانکی متناسب با تورم است 2و3 میزان حداقل حقوق و متناسب با آن یبمه در کشورهای دیگر به مراتب بالاتر از ایران است 4 کارفرما در هر زمان می تواند کارگر را اخراج کند و انجمن صنفی موجود نیست 5و6 بهره وری تضییع انرژی صنایع ایران قابل مقایسه با هیچ جای دنیا نیست ضمن آنکه قیمت انرژی در ایران به مراتب پایین تر از اگثر نقاط دنیا است 7 تولید یا مونتاژ؟ در ایران تولیدی صورت نمی گیرد 8 میزان پاداش مدیران واحدهای زیان ده را ذکر کنید 9 مدرکی برای این حرف ندارید 10 فرارهای مالیاتی صنایع بسیار بیشتر از عوارض شهرداریها است ضمنا مشخص کنید قیمتها را به ریال می گویید یا به دلار نه مانند احمدی نژاد برخی جاها دلار برخی جاها به ریال با تشکر
 • داریوش IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  4 0
  تا دیروز که میگفتید که 95 درصد پراید و 80 درصد تیبا تولید داخله تا دلار شد 3000 تومن معلوم شد که درست برعکسه کاشکی ما هم مثل ژاپنی ها انقدر شجاع بودیم که به خاطر بی لیاقتی مون عذر خواهی کنیم خوکشی بماند خبر لطفا سانسور نکن
 • رضاااا A1 ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  5 0
  جون مردم از همه چی مهمتره بخدا... به همین شبای قدر انشا..ورشکسته بشید تا راحت بشیم... هرچند اقایون نمی گذارند...
 • بی نام A1 ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
  3 0
  با ادرس غلط دادن می خواهند فرار به جلو کنند