معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، یارانه مطبوعات سراسری را از سال ۸۴ تا ۹۱ منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سایت معاونت مطبوعاتی در پی انتشار ارقام یارانه های مطبوعات در برخی رسانه ها و گمانه زنی های مبتنی بر آن و پیرو مصاحبه مدیرکل محترم مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در بیست و یکم تیرماه، جدول یارانه های روزنامه ها از سال1384 تا 1391 به شرح زیر اعلام می شود. بدیهی است با توجه به رسمیت این اطلاعات، سایر ارقام مغایر که در رسانه ها اعلام شده بود فاقد صحّت است. ضمناً تذکر چند نکته ضروری است:

1) جدول زیر صرفاً شامل روزنامه ها (اعم از سراسری، منطقه ای و محلّی) است و یارانه پرداختی به سایر نشریات در جدول زیر نیامده است.    

2) همچنان که جدول مشاهده می شود در سالهای84 و 85 سهمیه ارزی به روزنامه ها داده شده است. بعلاوه حواله کاغذ که در جدول زیر فقط سهمیه ارزی آنها آمده است.

3) این اطلاعات بر اساس سوابق موجود در اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی است و چنانچه هر یک از صاحبان امتیاز نشریات مغایرتی با مبالغ دریافتی خود مشاهده می کنند پس از ارائه تصاویر اسناد خود برای مغایرت گیری دعوت خواهند شد.

4) باید اذعان داشت با توجه به هزینه های بالای تولید، چاپ و توزیع مطبوعات، یارانه تخصیصی به مطبوعات تکافوی همه هزینه آنان را نمی کند.

جدول آمار اعلام شده از سوی معاونت مطبوعاتی را اینجا ببینید.

57244

کد خبر 366210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
  1 1
  روزنامه کیهان به طور متوسط در سال 89 تا 91 «یازده برابر» روزنامه شرق یارانه گرفته
  • ياسر A1 ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
   2 1
   بالاخره محكوم كردن عالم و آدم خرج داره ديگه
  • بی نام IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
   0 1
   از طرف من هزارتا لایک برای نظر یاسر. گل گفتی یاسر جان