۰ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶
جمع آوری معتادان پر خطر در جنوب تهران

معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری از جمع آوری معتادان پرخطر در شهرستان ری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ هدایت الله جمالی پور با اشاره به ویژگیهای فرهنگی، مذهبی شهرستان ری بیان داشت: جوانان و مردم شهر ری به واسطه ویژگیهای فرهنگی، مذهبی این شهر با آسیب های اجتماعی کمتری نسبت به سایر شهرها مواجه هستند.

وی افزود: در بررسی های میدانی که انجام شده و امروز هم در بین دستگیر شدگان کارتن خواب و معتاد دیده می شود اکثر افرادی که در سطح شهرستان مرتکب بزه،سرقت،آدم ربایی ویا کارتن خواب و معتاد بی خانه مان هستند مهاجر از سطح تهران و شهر های اطراف اند که متاسفانه بعلت موقعیت ویژه شهر ری و نزدیکی آن به شهر تهران تمام معضلات تهران از جمله کارتن خوابها و معتادین به این شهر سرازیر می شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به طرح جمع آوری معتادین پرخطر و خرده فروشان مواد مخدر در سطح شهرستان ری بیان داشت: مردم شهر ری هر روز طی تماس و یا در ملاقات های حضوری درخواست جمع آوری کارتن خوابها و معتادین و خرده فروشان مواد مخدر را از سطح شهر داشتند شورای تامین شهرستان در راستای اجابت درخواست مردم مصوب کرد نیروی انتظامی طرح جمع آوری کارتن خوابها و معتادین پرخطر را در سطح شهرستان ری اجراء کند که تا کنون 280 نفر از این افراد جمع آوری شده اند که برای طی مراحل قانونی تحویل مرکز شفق داده می شوند تا پس از پایش به مراکز نگهداری مربوطه انتقال یابند

 

جمع‌آوری 1122 معتاد پرخطر از تهران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از جمع آوری یک‌هزار و 122 معتاد متجاهر و پرخطر از سطح شهر تهران خبر داد.

محمدرضا آذرنیا با اشاره به طرح ضربتی جمع آوری معتادان پرخطر در سطح شهر تهران گفت: این عملیات از یک مرداد ماه امسال آغاز و با هماهنگی در دستگاه های عضو شورا از جمله دستگاه قضایی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان بهزیستی و تشکل های مردم نهاد یک هزار و 122 معتاد از سطح شهر جمع آوری و به مراکز ماده 16 انتقال داده شد.

وی ادامه داد: 440 تن از این معتادان پرخطر در مناطق آلوده صادقیه، فرحزاد، اتوبان چمران، نیایش و دهکده المپیک و محله کن بودند. همچنین 420 معتاد دیگر از منطقه مولوی، پامنار، هرندی، ترمینال جنوب، نازی آباد و چهارراه سیروس جمع آوری شدند.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران 104 معتاد در منطقه شهر ری و 158 معتاد نیز از مناطق آلوده شمیرانات جمع آوری شده اند.

آذرنیا تاکید کرد: با توجه به نارضایتی شدید شهروندان از وجود معتادان پرخطر در سطح شهر تهران تا پاکسازی کامل شهر، عملیات جمع آوری به تدریج ادامه دارد

 

۴۷۴۷

کد خبر 368008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =