ایسنا نوشت:

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی با اشاره به اینکه هیچ محصول لبنی بدون مجوز تولید نشده است، گفت: وزارت بهداشت اگر اطلاعاتی در زمینه استفاده از روغن پالم در تولید لبنیات دارد بهتر است به جای هجمه علیه کل صنعت لبنیات با متخلفان برخورد کند.

کاوه زرگران ‌با اشاره به اینکه طبق قانون استاندارد از حدود 300 فرآورده لبنی مجوز استفاده از روغن نباتی در تولید 8 فرآورده صادر شده است‌ و کلیه واحدهای تولیدی نیز از وزارت بهداشت پروانه دارند، گفت: اگر وزارت بهداشت اطلاعات خاصی درباره تخلفات احتمالی در این زمینه دارد بهتر است اعلام کرده و حتی اسامی برندهای متخلف را نیز اعلام کند که ما نیز از این کار استقبال می‌کنیم.

او گفت: هیچ شیر و ماستی مجوز استفاده از روغن پالم را ندارد و همه واحدها نیز این قانون را رعایت می‌کنند و واحدهای لبنی نیز برای صیانت از سلامت مردم و برند تجاری خود از حریم قانونی پای خود را جلوتر نمی‌گذارند. پس کلیه شیر و ماست‌های موجود در بازار سلامت بوده و از استانداردهای لازم برخوردارند.

او گفت: مخاطراتی بسیار ضروری در حوزه سلامت غذای مردم وجود دارد که هیچ‌گونه نظارتی بر آنها وجود ندارد و اینگونه زیر سوال بردن تمامی واحدهای یک صنعت کشور که دارای پروانه، شناسنامه و نظارت روزانه هستند بدون داشتن مدرک مستند اشتباه بزرگی است که خسارات سنگینی بر بدنه صنعت وارد کرده است. به عنوان مثال محصولات خام کشاورزی از مزارع برداشت می‌شوند و بدون هیچ نظارتی به دست مردم می‌رسند. نشانه ناسالم بودن برخی از این محصولات را می‌توانیم در مرجوع شدن برخی از همین محصولات از بازارهای صادراتی به دلیل بالا بودن آلاینده‌ها مشاهده کنیم.

زرگران با بیان اینکه واردات روغن پالم در هشت سال گذشته بیش از دو برابر شده است، توضیح داد: واردکننده اصلی روغن پالم دولت بوده است. باید از دولت پرسید این روغن بر مبنای چه تقاضایی وارد کشور شده است. سیاستگذاری در این زمینه مربوط به حوزه کلان بوده و ربطی به واحدهای لبنی و روغن ندارد.

او گفت: واحدهای صنایع غذایی کشور در گذشته در راستای حفظ سلامت مردم فعالیت کرده‌اند و حالا نیز در راستای صیانت از سلامت مردم آماده هرگونه همکاری هستند.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی با بیان اینکه سوال اصلی اینجاست که چه کسی پاسخگوی خسارت وارد شده به صنایع لبنی به دلیل شایعات و هجمه‌های اخیر است، گفت: رئیس سازمان ملی استاندارد نیز در نشست خبری اخیر خود با حمایت از عملکرد صنایع لبنی تاکید کرد که فقط یک مورد تخلف استفاده از روغن پالم در تولید لبنیات کشف شده که با آن یک مورد نیز برخورد شده است. بنابراین هجمه‌های اخیر علیه صنایع لبنی‌ کاملا بی‌دلیل و مدرک بوده است. لازم به ذکر است صنعت لبنیات در سال گذشته نزدیک به ٦٠٠ میلیون دلار صادرات داشته است و این هجمه‌های بی‌دلیل بازار صادراتی آن‌را در حطر قرار داده است و باید هرچه سریعتر سلامت این محصولات تایید مجدد شود.


23231

 

کد خبر 368924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  46
  در این کشور چه خبر است؟ کسی نمی تواند محصولات را عین آدم در آزمایشگاه بررسی کرده و اخبار درستی بدهد؟ اگرچه زیستن میان هم میهنان و برخی اصناف به من آموخته که ما به سادگی تقلب می کنیم و هنوز مفاهیمی مانند اعتبار ابرو حیثیت برند شخصیت حرفه ای... چندان برایمان مهم نیست و بیشتر میگوییم ولللششش ... پووول کجاست؟؟؟
 • بی نام IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  40
  ضرر کنند تابفهمند که مراقب هم صنفی های خویش باشند و با سلامت مردم بازی نکنند . آن یک مورد را هم باید زیر تراکتور انداخت و له کرد و تمام سرمایه اش را مصادره نمود. متاسفانه در کشور ما همه انقلابی هستند ولی جرات چنین اقداماتی را ندارند. مماشات با این موارد از سوی مسئولین بسیار است
 • بی نام IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  24
  خدا پدر وزير بهداشت را بيامرزه كه آگاهي داد
 • بی نام A1 ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  13
  باور كنيد در اسفند ماه مجبور شدم 5 نوع بسيار معروف شير را دور بريزم تا بالاخره شيري كه مزه هاي مشكوك نمي دادا از بين مارك هاي نامعروف گيرم اومد . گيرم 1 تخلف . اين يك تخلف يعني چند تا سكته
 • بی نام A1 ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  11
  آقای دبیر کل موضوع به این سادگی ها که می گویید نیست موضوع فقط شیر نیست موضوع سلامتی مردم بیچاره هست که به همین شرکتها اعتماد میکنند. چقدر شده که از شرکتهای معتبر کشور شیر و پنیر تازه خریدیم اما خراب بودند یا طعم فساد میدادند یا طعم مایع ظرفشویی . خوب اگر شما مسئول این مسائل نیستید پس کیست؟
 • مجید A1 ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  12
  اولا این مشت نمونه خروار است دوما شرکت های لبنیاتی وقتی هر هفته قیمت را بالا می برند این ضرر برایشان چیزی نیست سوما اگر ما در کشور ناظر درست و حسابی و رسانه آزاد داشتیم ببینید چه خبر بود یک سری به بیمارستان ها بزنید ببینید چه خبر است هنوز دعوا بر سر بنزین پترو شیمی و وارداتی تمام نشده چون عده ای از این سود می بردند و عده ای از آن و تنها مساله بی اهمیت جان مردم است
 • بی نام A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
  14
  ضرر کردن که کردن، همیشه مردم باید ضرر کنن؟