مهر نوشت:

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هواپیمایی ایران 140 که روز گذشته سقوط کرد، آخرین هواپیما از این نوع بود که در آسمان ایران پرواز می کرد، گفت: 4 هواپیمای ایران 140 به دلیل نبود قطعه زمین گیر هستند و یک هواپیمای دیگر در اوکراین در حال تعمیر است.

احمد مجیدی در خصوص اینکه چه تعداد هواپیمای ایران 140 قبل از سقوط این هواپیما پرواز داشتند، گفت: این آخرین هواپیمای ایران 140 بود که در آسمان ایران پرواز می کرد و جز این هواپیمایی دیگری پرواز نداشت.

او با بیان اینکه در حال حاضر 4 نوع از این هواپیما در کشور وجود دارد، گفت: این هواپیماها به دلیل کمبود قطعه در مرحله تعمیر هستند و اجازه پرواز ندارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یک هواپیمای دیگر ایران 140 هم برای تعمیر به کشور اوکراین فرستاده شده بود که تا یک ماه دیگر تحویل ایران می شود اما با توجه به دستور رئیس جمهور فعلا اجازه پرواز ندارد.

مجیدی در خصوص جعبه سیاه هواپیما، گفت: سازمان هواپیمایی اعلام کرده که امکانات خواندن اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را در کشور داریم اما به دلیل اینکه کشور سازنده هواپیما باید در زمان بازکردن جعبه سیاه حاضر باشد، بنابراین به کشور اوکراین درخواست دادیم که کارشناسان خود را به ایران بفرستند.

او در خصوص آخرین وضعیت مجروحان این حادثه، گفت: سه نفر از مجروحان در کما هستند که امیدواریم هرچه زودتر بهبود پیدا کنند و مابقی مجروحان حال مساعدی دارند.

رئیس جمهور دستور داده است که تا رسیدگی کامل به موضوع سانحه سقوط هواپیمای ایران 140 ، از ادامه پرواز این نوع هواپیما ممانعت به عمل آمده و رعایت کامل استانداردهای فنی در همه پروازها مورد تأکید و توجه ویژه قرار گیرد.

 

23231

 

کد خبر 369395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  41 1
  جالب اینجاست که می گویند ساخت ایران است، اما برده اند اوکراین برای تعمیر اینها مخاطب را چه فرض کرده اند؟
  • محسن A1 ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
   0 0
   چون درایران ولی بامشارکت اوکراین ساخته شده است . یعنی طرح آنتونوف 140 اوکراین است که درقالب قرارداد انتقال تکنولژی درایران ساخته شده است
 • بی نام IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  14 0
  زمان بازكردن جعبه سياه بايد اوكراينى ها باشند كه اگر مشكل از هواپيما بود بندازن گردن خلبان