خانه ملت نوشت:

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس طرح موضوع استفاده از روغن پالم در لبنیات و کلی گویی ها در این خصوص را کار نسنجیده ای دانست و گفت: این اقدام نسنجیده تبعات منفی بسیاری به دنبال داشته و حتی شبکه های اجتماعی روزی را به عنوان روز بدون لبنیات اعلام کردند که باعث تاسف است.

عباس رجایی با یادآوری طرح موضوع استفاده از روغن پالم که در روزهای گذشته مطرح شد، گفت: نحوه طرح موضوع استفاده از روغن پالم در شیر و لبنیات به صورت مبهم گویی و کلی گویی کار بسیار نسنجیده ای بود که آسیب های جدی را به صنایع لبنی و شیر خام کشور وارد کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح موضوع استفاده از روغن پالم در لبنیات تبعات منفی بسیاری به دنبال داشت و این تشویش را در بین مردم ایجاد کرد که لبنیات مصرف کنند یا نه.

او ادامه داد: باید تاسف خورد که در شبکه های اجتماعی اعلام کردند 25 مرداد روز بدون لبنیات است چرا که این حرف بار منفی بسیاری دارد.

رجایی با تاکید بر اینکه ما به دنبال ترویج مصرف لبنیات در بین مردم هستیم ، گفت: یک اقدام نسنجیده باعث شده است که چنین مسایلی پیش آید و حتی روزی به عنوان روز بدون لبنیات اعلام شود که این یک فاجعه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در جلسه روز گذشته کمیسیون کشاورزی با حضور مسئولانی از حوزه وزارت بهداشت، جهادکشاورزی و صنایع لبنی میزان استاندارد استفاده از روغن پالم در شیر و لبنیات بحث و بررسی شد، گفت: گزارش مدونی در این رابطه در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

 

23231

 

کد خبر 369444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  29 0
  آنهایی که خود را نماینده مردم می دانند وموضوع را می دانستند چرا واقعیت را تاکنون نگفتند ؟ به شدت از اطلاع رسانی آقای وزیر بهداشت حتی اگر کامل نباشد حمایت می کنیم. باطرح موضوع توسط ایشان بقیه به تکاپو افتادند و اطلاعات جدیدی در مورد میزان مصرف آن در رو غن های نباتی و سایر مواد غذایی بیرون می آید. لبنیات گوشه ای از مصرف است.
 • بی نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  20 0
  نام شرکت اعلام کنید مردم خودشان تحریم و تنبیه میکنند
 • بی نام A1 ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  26 1
  خوب اگر جزیی گویی میکرد هم یه ایراد دیگه میگرفتید اصل مطلب این است که امنیت خوراک مردم زیر سوال است آقای نماینده
 • بی نام IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  21 0
  پنهان کاری و تقلب شرکتهای لبنیاتی سنحیده است؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۲
  4 0
  شما نماینده مردم هستید بهتر است به فکر مردم باشید نه به فکر سودوضرر شرکتها خواهشا درمورد سلامتی مردم سانسور نکنید