مهر نوشت:

سرپرست دانشگاه هنر از تعرض مجدد یکی از نهادها به زمین های دانشگاه هنر در کرج خبر داد.

دکتر غلامرضا اکرمی با اشاره به تعرض مجدد یکی از نهادها به زمین های دانشگاه هنر در کرج گفت: مقارن ساعت 11 ظهر روز یکشنبه 19 مرداد پس از حضور کارکنان دانشگاه هنر در زمین های مجموعه پردیس کرج، معاون اداری مالی و نماینده یکی از نهادهای استان البرز و همراهان چند نفر دیگر وارد محوطه دانشگاه شده و با ضرب و شتم شدید و غیر متعارف چند تن از کارکنان و رئیس اداره حراست دانشگاه را دستگیر کردند و همچنین یکی از بانوان همکار دانشگاه نیز مورد ضرب و شتم ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت.

او ادامه داد: حدود دوهفته است که این نهاد استان البرز به زمین دانشگاه تعرض می کند.

سرپرست دانشگاه هنر گفت: دلیل تعرض آنها به زمین های دانشگاه هنر این است که عنوان می کنند حدود 6 هزار متر زمین دانشگاه توسط اداره راه و شهر سازی استان به این نهاد واگذار شده و باید در اختیار آن نهاد قرار گیرد.

او گفت: هفته پیش به آنها اعلام کردیم که کار اداره راه شهر سازی استان به علت واگذاری زمینی که حدود 40 سال است در اختیار دانشگاه هنر است غیر قانونی و اشتباه بوده و آنها نمی توانند زمین را به نهاد دیگری واگذار کنند اگر ادعایی دارید باید از طریق مراجع قضایی و به صورت قانونی پیگیری شود که قبول نکردند و هفته پیش به دانشگاه هنر آمدند که هفته پیش مانع ورد آنها به دانشگاه شدیم.

او با بیان اینکه جالب اینجاست که زمین مذکور مشاع است و حتی جای آن نیز مشخص نیست، گفت: این هفته نیز دوباره وارد دانشگاه شدند و نیروهای ما برحسب وظیفه مانع شدند که به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند یکی از نیروهایی که ضرب و شتم شده در بیمارستان بستری است.

او ادامه داد: اگر حق با آنها نیز باشد حق ندارند این گونه وارد دانشگاه شوند ما به آنها اعلام کرده ایم که از نظر حقوقی این مساله را پیگیری می کنیم و هر چه قانون عنوان کند را اجرایی می کنیم و تابع قانون هستیم ولی آنها کار خود را انجام می دهند.

اکرمی گفت: وزیر علوم نیز در جریان است و صحبت هایی با وزیر راه شهرسازی و وزیر کشور دراین خصوص داشته است مراحل قانونی مساله درحال پیگیری است.

 

23231

 

 

کد خبر 369455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  164 3
  كي از دست اين بساز بفروش ها خلاصي پيدا مي كنيم
 • بی نام IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  179 2
  وای به روزی که بکنند نمک
 • بی نام A1 ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
  36 2
  ساختمان را میشه ساخت دوباره ولی اخلاق مردم ایران را دیگه نمیشه درست کرد .