ایسنا نوشت:

وزیر راه و شهرسازی ملیت هواپیمای سقوط کرده را ایرانی - اوکراینی اعلام کرد و گفت: هر گونه اعلام نظر من در مورد اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما قبل از اعلام نظر کارشناسان غیر قانونی و ناصحیح است.

عباس آخوندی در پاسخ به سوالی در مورد این که چرا سازمان هواپیمایی در بیان ملیت هواپیمای حادثه دیده تغییر نظر داشت، اظهار کرد: این هواپیما ساخت مشترک ایران و شرکت هسا همچنین اوکراین است.

وی همچنین در مورد نتیجه بررسی جعبه سیاه این هواپیما گفت: اکنون جعبه سیاه تحویل گروه بررسی سانحه داده شده است بنابراین آن‌ها باید بعد از بررسی دقیق نظر کارشناسی خود را در مورد علت سانحه و مسائل پیش آمده عنوان کند.

وی افزود: اگر من قبل از اعلام نظر کارشناسان هر گونه صحبتی در این مورد داشته باشم غیر قانونی و ناصحیح خواهد بود.

وی درمورد هواپیماهای آنتونوف باقیمانده در ناوگان هوایی کشور بیان کرد: اکنون در ناوگان هواپیماهای هیچ یک از این هواپیماها به پرواز در نمی‌آیند و متوقف شده‌اند و این در حالی است که کلا دو مورد از این هواپیماها در حال پرواز بود که با حادثه اخیر پرواز هواپیمای دیگر نیز متوقف شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر احتمال برگشت هواپیماهای آنتونوف به ناوگان هوایی کشور بیان کرد: باید کمیته فنی نظر خود را اعلام کنند اگر مشکل کلی باشد قطعا پروازها دیگر ادامه نمی‌یابد اما اگر مساله پیش آمده موردی باشد آن‌ها را برطرف خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد این که چرا با وجود این که این هواپیماها پیش از این نیز دچار سانحه شده بودند باز هم اجازه پرواز دریافت کردند بیان کرد: باید کمیته فنی اظهار نظر کند!

 

23503

کد خبر 369616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۲
    4 0
    نکته جالب اینجاست که تا قبل از سقوط اسم این هواپیما بوده ایران140 اما همون روزیکه سقوط کرد شد آنتونوف 140...واقعا جالبه