مسعود نیلی مسئول کارگروه اقتصادکلان ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شد

مسعود نیلی که از اساتید برحسته اقتصاد به شمار می آید و پیش تر ریاست دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف را بر عهده داشت طی حکمی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری مسئولیت کارگروه اقتصادکلان ستاد هماهنگی اقتصادی دولت  را بر عهده گرفت. 

مسعود نیلی، مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهوری درباره مسئولیت این کارگروه در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: « از ابتدای فعالیت دولت آقای روحانی، ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت با مسولیت آقای نجفی تشکیل شد. مسولیت این ستاد برعهده آقای روحانی است و اقای نجفی هم دبیری این ستاد را برعهده دارند. »

وی بیان کرد: « در ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت، وزرای اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و مشاوران ایشان حضور دارند. این ستاد موضوعات اقتصاد کلان کشور را بررسی می کند. ستاد برای اینکه از نظر محتوای کارشناسی تغذیه شود و اطلاعات و پژوهش های به روز و کارآمد در اختیار داشته باشد، اقدام به راه اندازی کارگروهی کرد. این کارگروه هم طی ماه های گذشته زیرنظر ستاد به فعالیت می پرداخته است. بنابراین اساس راه اندازی این کارگروه کارشناسی اقدام تازه ای نیست ولی این کارگروه رسمیت نداشته به این معنا که اعضای آن صاحب حکم نبودند.»

مسعود نیلی ادامه داد: « به تازگی آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حکمی برای اعضای این کارگروه صادر کرده اند. بنابراین اعضای این کارگروه معرفی بیرونی شده اند. بنابراین این کارگروه به بازوی کارشناسی ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت بدل شده است. از این جهت فعالیت این کارگروه با ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت تداخلی ندارد و در واقع همکار و همراه ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت است. »

 مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور افزود: « براساس احکامی که صادر شده مسولیت دبیری این کارگروه به من محول شده است. در این کارگروه وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور، موسسه عالی پژوهش و چند نفر از اساتید اقتصادی دانشگاهی حضور دارند. »

نیلی ادامه داد: « این کارگروه تصمیم گیرنده نیست و مسولیتش تولید محتوای کارشناسی برای ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت است. از زمان فعالیت ستاد هم این کارگروه کار می کرد و در حال حاضر با صدور احکام کارگروه رسمیت پیدا کرده است. »  

3939

کد خبر 369644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =